Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna Kobiety i ich Świat

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zazdrość
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Relacje nasze i Wasze.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Magda
Moderator
Moderator

PostWysłany: Nie Mar 18, 2007 09:12    Temat postu: Zazdrość Odpowiedz z cytatem

Czy zazdrość jest wskazana w zwiazku, umacnia go, czy też doprowadza do rozpadu ? Jak jest z Wami ? Jesteście zazdrośni o swoich partnerów ?

Ja uważam, że trochę zazdrości jest jak najbardziej wskazana. Oczywiście nie można przesadzać, bo staje się to dla połówki nie do zniesienia i faktycznie przez to może związek się rozlecieć. Gdy partner jest o mnie zazdrosny to ja wiem, że nadal mu na mnie zależy i nie jestem mu obojetna. Jeśli chodzi o mnie to jestem zazdrosna o swojego K. i od razu daję to po sobie poznać, bo chodzę wkurzona.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Nie Mar 18, 2007 09:12    Temat postu:

Powrót do góry
Farfalla
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Nie Mar 18, 2007 10:12    Temat postu: Re: Zazdrość Odpowiedz z cytatem

Magda napisał:

Ja uważam, że trochę zazdrości jest jak najbardziej wskazana. Oczywiście nie można przesadzać, bo staje się to dla połówki nie do zniesienia i faktycznie przez to może związek się rozlecieć. Gdy partner jest o mnie zazdrosny to ja wiem, że nadal mu na mnie zależy i nie jestem mu obojetna.

nic dodać nic ująć
Katarina
SiteAdmin
SiteAdmin

PostWysłany: Nie Mar 18, 2007 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zazdrość w małych ilościach jest ok. Jednak łatwo mówić, trudniej wykonać. Ja jestem bardzo zazdrosna o swojego Ł., i mnie samej to przeszkadza, bo niepotrzebnie chodzę zestresowana...Czasem staram się wyluzować, ale to trudne...Chodzi tu o to, ze mój Ł. jest naprawdę przystojnym facetem i co druga laska na ulicy się za nim obraca. On jest ok, ale te dziewczyny bym pozabijała ( żart). Dlatego niepotrzebnie w takich sytuacjach jestem zazdrosna, no ale to jest silniejsze ode mnie...

Jednak nie jestem jeszcze Wink chorobliwie zazdrosna. A właśnie taka zazdrość niszczy związek.

Podsumowując: Zazdrość jak najbardziej TAK, ale w rozsądnych ilościach:)
Powrót do góry
Robert Miles
Gość

PostWysłany: Nie Mar 18, 2007 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wiem, że jeśli ktoś komuś nie daje powodów do zazdrości, to nie powinna się ona pojawiać, ponieważ jak wiadomo, zazdrość, jest to negatywne uczucie.
Powrót do góry
Katarina
SiteAdmin
SiteAdmin

PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 00:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert Miles napisał:
Ja wiem, że jeśli ktoś komuś nie daje powodów do zazdrości, to nie powinna się ona pojawiać, ponieważ jak wiadomo, zazdrość, jest to negatywne uczucie.

Nie zawsze negatywne...Powinna się ona pojawiac, ale w rozsądnych ilościach.
Powrót do góry
prozaiczna
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Mar 29, 2007 01:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaleca się ostrożne dawkowanie zazdrości, aby nie doprowadziła do destrukcji związku Rolling Eyes Tak mawiają niektórzy...

Ja jestem straszną zazdrośnicą, ale staram się tego nie okazywać partnerowi Razz Natomiast on jest... stoikiem Very Happy Wink
Powrót do góry
Copacabana
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Wto Lip 17, 2007 15:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem zazdrosc (ale w niewielkich ilosciach) jest potrzebna w zwiazku. Przynajmniej wiadomo,ze partnerowi zalezy:)
Powrót do góry
Zepio_11
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pon Lut 24, 2014 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, w niewielkich ilościach - może nawet żartem jest wskazana
Legid
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Cze 04, 2014 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zależy od typu człowieka, czy będzie coś z tym robił, czy wręcz przeciwnie.

---
Przyjedź do Willi Koala i ciesz się atmosferą gór

Ostatnio zmieniony przez Legid dnia Pon Gru 01, 2014 13:25, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
matylda26
Wymiata forum
Wymiata forum

PostWysłany: Pon Lip 21, 2014 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może ja powiem jak to było (mniej więcej) u mnie... Na początku była taka lekka i słodka zazdrość, ale z czasem urodziło się prawdziwe piekło..... Mój (były już narzeczony) stawał się z chwili na chwilę coraz bardziej zazdrosny i coraz bardziej agresywny, a tak na dobrą sprawę nie miał powodów. W końcu zrobił się naprawdę horror i zaczęłam się zastanawiać czy nie odejść. Tak też zrobiłam, bo stwierdziłam, że tak będzie lepiej, po prostu już się Go bałam. Ale to mi nic nie dało, ponieważ nachodził mnie i nękał. Stwierdziłam, że nie ma co się cackać i od razu namierzyłam w internecie radcę prawnego http://www.onufrzak.pl/zakres-uslug/, z którym się skontaktowałam i uzgodniłam wszystko. Wystąpiłam o odszkodowanie za nękanie i znęcanie się psychiczne oraz o zakaz zbliżania się. Zakaz już został przyznany, czekam na decyzję sądu w sprawie odszkodowań...
Powrót do góry
Tatanka
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Sro Wrz 24, 2014 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też bym miała takie zdanie. W rozsądnych ilościach - zazdrość dodaje smaczku i pikanterii, ale gdy zaczyna dominować w związku - to staje się chore. Taki zazdrośnik powinien skorzystać z terapii dla osób owładniętych obsesyjnym zachowaniem. Może przecież zniszczyć życie sobie i innym ludziom...
nikolinkas
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Lis 20, 2014 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zazdrość w pewnym stopniu dobrze wpływa na związek, ale nie może być to chorobliwa zazdrość, bo wtedy już działa na niekorzyść.
asap
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2015 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że wiele kobiet jest zbyt zazdrosnych, bardziej niż byśmy chciały i bardziej niż byśmy się spodziewały. To przez to, że wiele kobiet ma za niskie poczucie wartości i to przez to obawiają się stracić swojego ukochanego. Polecam artykuł: http://destrudo.pl/zwiazek-poczucie-wlasnej-wartosci/, może łatwiej będzie Wam zrozumieć dlaczego niektóre kobiety nie radzą sobie z zaufaniem w związku.
Powrót do góry
Nicholle1469
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Kwi 24, 2015 07:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na samym początku związku tak jak zależało mi bardzo na moim facecie to byłam strasznie zazdrosna czasem nawet za bardzo i jakoś to mu się nie podobało. Nic to dobrego do naszego związku nie przynosiło bo wtedy byliśmy bardzo blisko tego aby zerwać Razz Teraz już się to zmieniło i już mamy większy staż i ufamy sobie bardziej i mocniej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
UltraNed94
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Wto Cze 02, 2015 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zazdrość w minimalnych dawkach, ale takich naprawdę minimalnych może być obecna w związku, jednak jeśli nie jest na siłę wymuszana przez jednego z partnerów. Znam dziewczyny/kobiety, którym bardzo zależy na tym aby chłopak był o nie zazdrosny. Nie ma to sensu. W związku najważniejsze powinno być zaufanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama

Wysłany: Wto Cze 02, 2015 21:54    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Relacje nasze i Wasze. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Skocz do: