Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna Kobiety i ich Świat

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy to prawda że kobiety uzalezniają się szybciej?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Relacje nasze i Wasze.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
falbanka
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pon Paź 09, 2017 13:54    Temat postu: Czy to prawda że kobiety uzalezniają się szybciej? Odpowiedz z cytatem

Tak jak w tytule - czy kobiety faktycznie szybciej się uzalezniają? Posiada ktoś dokładniejsze informacje na ten temat niż ogólnikowe artykuły które ja znalazłam?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Pon Paź 09, 2017 13:54    Temat postu:

Powrót do góry
violetowy
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Wto Paź 10, 2017 07:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale od czego się uzalezniają? Alkohol, narkotyki, zbieranie pokemonów? Wyrażaj się dokładniej.
Powrót do góry
viktorka
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Paź 11, 2017 07:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomo o co chodzi i nie ma w tym nic zabawnego. Naukowo potwierdzono że kobiety uzalezniają się szybciej a statystyki niestety idą na naszą niekorzyśc co widać po większej liczbie ośrodków terapeutycznych dla kobiet prowadzacych leczenie nie tylko do alkoholu ale i narkotyków a nawet zakupów. Tu też wypadamy blado chociaż słyszałam że coraz wiecej facetów dosięga ta przypadłość. Dokładne dane trudno zdobyć z tego wzgledu ze wiekszosc chorych się nie ujawnia, albo podejmuje anonimowe leczenie. Pozdrawiam.
Powrót do góry
rozum
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Paź 11, 2017 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda ze kobiety uzalezniają się bardzo szybko i niestety coraz częściej. Miałem tego przykład jak osoba z mojej rodziny po utracie dobrej pracy uderzyła w alkohol. Próbowaliśmy jej pomóc na setki sposobów ale bez skutecznie. Wydawało się że czasami coś do niej dociera ale jakby tylko na chwilę. Ktoś ze znajomych podrzucił stronke kobietaterapia.pl i polecił żeby zapisać się tam na terapie co zrobilismy ale nikt nie wierzył że coś to zmieni. Mijają własnie 3 lata od kiedy skończyła leczenie i jak dotąd zero alkoholu Smile. Można powiedzieć że to prawdziwy powrót do żywych.
Powrót do góry
viktorka
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Paź 12, 2017 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze to ująłeś bo alkohol predzej czy poxniej prowadzi do smierci. Niektorzy mysla ze mogą sobie pic kilka lat i nic im nie bedzie, że łatwo rzucą i wrócą do normalności. zycie niestety tak nie wygląda, nawet nie wiadomo kiedy można stracić nad wszystkim kontrole.
Powrót do góry
violetowy
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Paź 13, 2017 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wcale się nie wygłupiałem, uzależnien jest tyle że nie wiadomo o co dokładnie moglo chodzić. Wstydliwe ale jak najbardziej prawdziwe i strasznie szkodliwe jest uzaleznienie od seksu, a o tym nikt nie chce mówić.
Powrót do góry
falbanka
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pon Paź 16, 2017 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodziło mi tylko o alkohol. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, ale czy ktoś ma może dostep do statystyk? Szukam tardych danych.
Powrót do góry
viktorka
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pon Paź 16, 2017 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisałam Ci że to raczej nie do zrobienia, ale mozesz napisać do osrodków i podpytać, moze czyms dysponują.
Powrót do góry
marekx
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Paź 19, 2017 07:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm moim zdaniem nie ma na to reguły choć może kobiety są nieco słabsze psychiczne i dlatego ulegają szybciej uzależnieniom ?
falbanka
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Gru 07, 2017 09:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracając na chwilę do tematu, to zrobiłam w ostatnim czasie mały reaserch w tej kwestii i znaczna większość opinii jest taka, że kobiety łatwiej popadają w alkoholizm. Próbowałam się kontaktować z kilkoma ośrodkami uzależnień, ale tutaj obowiązuje tajemnica, nawet jeśli chodzi o rozkład płci osób leczących się. Trafiłam za to, praktycznie zupełnie przez przypadek do kilku pań, które kiedyś przechodziły terapię w ośrodku uzależnień Oaza i dały się namówić na prywatną rozmowę. Do teraz jestem pod ogromnym wrażeniem ich historii.
Powrót do góry
Gab_rysia
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Gru 13, 2017 09:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem że nieładnie tak nalegać ale może podzielisz się tymi historiami? Niektórym mogłoby to pomóc zrobić krok w kierunku leczenie albo zweryfikować czy to już uzaleznienie czy jeszcze nie.
Powrót do góry
Gołąbek
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Gru 13, 2017 15:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siemka. Nie chcę pisac jakbym zjadła wszystkie rozumy ale jeśli ktoś podejrzewa że cos jest nie tak to już na pewno trzeba podjąć leczenie. Szczególnie jeśli chodzi o nas bo nie od dziś wiadomo że dziewczyny szybciej się uzalezniają. Trudniej nam się też wychodzi z nałogów.
Powrót do góry
Gab_rysia
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Gru 14, 2017 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To twoje spostrzeżenia czy może masz coś na poparcie tego co napisałaś?
Powrót do góry
Mrs.Potter
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Gru 15, 2017 08:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bez powodu powstało określenie słabsza płeć Smile. A tak na poważnie to polecam poczytać fachową literaturę albo chociaż artykuły opisujące terapię dla kobiet prowadzoną w kierunku leczenia najróżniejszych uzależnień. Zobaczysz że ze względu na uwarunkowania psychiczne niestety szybciej się uzalezniacie nawet od pozornie niegroźnych rzeczy jak zakupy. Moja znajoma miała własnie podobny problem i musiała przejść skomplikowane leczenie żeby stanąć na nogi
Powrót do góry
Madame Butterfly
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Gru 15, 2017 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś w tym jest bo kiedyś z mężem piliśmy często wino do obiadów albo kolacji. Po miesiącu czułam że mam ochote pić w róznych innych porach dlatego postanowiłam żeby zrobić przerwe. Mężowi jakoś bez problemu przyszło przerzucić się na wodę czy soki do obiadu a ja strasznie się meczyłam. Po 4 miesiacach wróciłam do normy i juz mi sie nie chciało ale jestem praktycznie pewna że gdybym pociagnela to jeszcze miesiac to bym musiala zapisac sie na terapie. Znalazłam sobie nawet ośrodek http://kobietaterapia.pl/ ktory ma na stronie opisane symptomy uzależnienia. Nawet do nich pisałam żeby się dowiedzieć jak wyglądałoby leczenie.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Pią Gru 15, 2017 12:35    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Relacje nasze i Wasze. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: