Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna Kobiety i ich Świat

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Praca: w Polsce czy poza naszymi granicami?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Na czasie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arabelka
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Pią Cze 24, 2016 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Polsce wbrew pozorom jest praca.
Moim zdaniem ludziom nie chce się po prostu pracować. Nie raz proponowałam znajomym dobrze płatną pracę i zawsze mieli jakieś wymówki, zawsze. Szukając pracy warto przeczytać porady dla pracownikow dostępne na http://poradnikpracownika.pl/ Sama od czasu do czasu tam zaglądam i znalazłam tam sporo cennych wskazówek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Pią Cze 24, 2016 13:52    Temat postu:

Powrót do góry
paulus_50
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Lip 01, 2016 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie zaczynają się wreszcie cenić albo przeceniać, odważyłabym się powiedzieć odnośnie niektórych przypadków i historii.
Zawsze będzie nam coś nie pasować, bo to leży w naszej naturze, niestety. I czasem przez to można przeoczyć całkiem niezłą ofertę i później pluć sobie w brodę, że się jednak nie spróbowało.
Nie wiem, co jest w tym pociągu do zagranicznej pracy, ale ja nie widzę w tym nic interesującego, nie wiem, czy bym się odważyła sama wyjechać.
Co nie znaczy, że nie podziwiam tych, którzy wyjeżdżają.
Powrót do góry
olecka
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Pon Lip 04, 2016 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też uważam, że w Polsce jest praca Smile wystarczy dobrze poszukać i rozesłać CV. Ostatnio znalazłam wzory CV i uważam, że warto z nich skorzystać. Mogą bardzo pomóc w znalezieniu pracy.
Powrót do góry
Aligator20
Wymiata forum
Wymiata forum

PostWysłany: Pią Paź 06, 2017 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie są fakty. Coraz więcej Polaków za granicą nie tylko zaczyna pracować, ale też zakłada własne biznesy. Biorąc pod uwagę różnicę w trudności prowadzenia firmy w Polsce i w Anglii, w ogóle mnie to nie dziwi. Jeśli też myślicie o takim rozwiązaniu, to na pewno pomoże Wam w tym firma TaxAngels. Przy ich pomocy bez problemu zarejestrujecie tam firmę. To się po prostu opłaca.
Powrót do góry
Iwoim
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Paź 06, 2017 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem warto pracować za granicą jeśli znajdzie się dobre zatrudnienie. Jednak warto też wtedy znaleźć jakiś sprawdzony serwis oferujący tanie przelewy do kraju, tak aby nie tracić na transferze gotówki Smile
Powrót do góry
Kanter
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Sro Paź 11, 2017 09:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://busydoanglii24.pl ta firma jest dobra w tej materii.
Powrót do góry
michoone
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Paź 13, 2017 02:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coraz więcej osób decyduje się na wyjazd za granicę. Mój mąż pracował w Belgii jako murarz, praca na budowie to ciężki kawałek chleba, ale zarobki są wysokie. Wyjeżdżał z firmą http://ensila.pl oni zapewniają ubezpieczenie, nie trzeba też martwić się o mieszkanie, bo opłacaja zakwaterowanie. Ja też wyjeżdżałam do pracy za granicę, dzięki temu udało nam się sporo zaoszczędzić i zbudować dom bez 30-letniego kredytu Smile
Powrót do góry
TomaszS
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sob Paź 14, 2017 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niby praca za granicą się bardziej opłaca, ale tylko wtedy kiedy jesteś singlem, masz dużo czasu dla siebie. Kiedy masz rodzinę to wtedy lepiej pracować tutaj, tu w Polsce są niższe koszty życia automatycznie Smile
Powrót do góry
susan
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Sob Paź 14, 2017 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może zacznij udzielać korepetycji? Jeśli masz smykałkę do uczenia to warto spróbować. Zajrzyj sobie na http://www.e-korepetycje.net/ebook-zawod-korepetytor Znajdziesz tam informację na temat zawodu korepetytora, tego jak ustalać ceny, organizować czas itd. Sama ostatnio zastanawiam się nad udzielaniem korków z matmy. Na studiach często w ten sposób dorabiałam.
Powrót do góry
SroczaStopa
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Nie Paź 15, 2017 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więc widzisz w Polsce się nie opłaca a tam na pewno ma szacunek od innych. Tam nie dość, że się zarabia więcej to się jeszcze mniej wydaję. Siedzę za granicą z chłopakiem już od 2 lat i nie narzekam. Zarobki są w miarę rozsądne, stać nas na ubranie na wyżywienie i na wszystko.
Powrót do góry
jjusti18
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Wto Paź 17, 2017 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wiecie, że sporo się dowiedziałam na Europejskim Forum Gospodarczym – Łódzkim 2017. Bardzo cieszę się, że tutaj jestem Smile. Najbardziej podobała mi się Gala jak i wystąpienie Edyty Górniak.
Powrót do góry
domowadama
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Pon Paź 23, 2017 13:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zdecydowałam się na przeprowadzkę za granicę. Chciałam się przenieść na dłuższy okres, więc przerażała mnie przeprowadzka. Tyle rzeczy chciałam zabrać. Ale przeczytałam w Internecie, że są firmy, które przeprowadzają za granicę. Fajne usługi, skorzystałam. U mnie w Gdańsku wzięłam tę firmę http://gdansk.przeprowadzki.pl/miedzynarodowe.html 
Powrót do góry
młoda.mama
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Pon Paź 30, 2017 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie trzeba wyjeżdżać za dobrą pracą. U nas też taką można znaleźć. Tylko trzeba poszukać stabilnych firm, które faktycznie coś są w stanie zaproponować swoim pracownikom. Ja wiem, że np. Probitas Finance szuka teraz doradców finansowych. To spora szansa na rozwój. Jakby ktoś był zainteresowany to tutaj http://www.probitasfinance.pl/pl/ w zakładce Kariera jest więcej info.
Powrót do góry
amanda_kos
Wymiata forum
Wymiata forum

PostWysłany: Wto Paź 31, 2017 05:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sporo moich znajomych pracuje za granicą - najczęściej w Anglii lub w Holandii. Przyjaciółka natomiast zastanawia się nad wyjazdem do Kanady i tutaj znalazła kilka wskazówek: https://abcporady.pl/jak-wyjechac-do-kanady/. Ja mam wątpliwości, czy to jest dobry pomysł, bo obecnie w Ameryce niezbyt chętnie przyjmują Polaków do pracy.
Powrót do góry
Ela78
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Wto Paź 31, 2017 09:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ważne gdzie chcemy pracować w Polsce czy zagranicą. Jeśli czujesz w sobie lidera i chcesz wykorzystać swoje umiejętności do stania się kimś, nie poprzestawaj na małych sukcesach. Trzeba to wykorzystać. Jeśli nie wiesz jak do tego dążyć to zerknij na stronę http://www.pou.pl/jak-rozwijac-swoja-kariere/ z pewnością ten artykuł Wam pomoże.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Wto Paź 31, 2017 09:01    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Na czasie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 6 z 8
Skocz do: