Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna Kobiety i ich Świat

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Budowa domu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Czas wolny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nimfa34
V.I.P
V.I.P

PostWysłany: Pią Paź 06, 2017 09:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Budowa domu to poważne przedsięwzięcie. Trzeba się mocno natrudzić, by wszystko dograć. Bardzo ważny jest dobór materiałów. Ja jestem na etapie szukania zamocowań i szukam o nich informacji na https://eu-eu.eu/co-wiesz-o-zamocowaniach-jakie-znasz-zamocowania/ . Muszę wiedzieć, jakie do czego wybrać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Pią Paź 06, 2017 09:32    Temat postu:

Powrót do góry
kerti
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Pon Paź 09, 2017 14:39    Temat postu: Aranżacja wnętrza Odpowiedz z cytatem

Witajcie! Jestem w trakcie aranżacji wnętrza mojego mieszkanka , zastanawiam się nad salonem .Poszukuję mebli w nowoczesnym stylu , myślę może o stylu skandynawskim , bardzo mi się podoba. Znacie jakieś dobre sklepy gdzie kupię tego typu meble ? Czytałam w internecie na ten temat i dużo osób poleca taki sklep www.mandihouse.pl , ponoć mają bardzo bogaty wybór mebli różnych znanych marek. Kojarzycie ich? Co możecie mi polecić?
Powrót do góry
Agusiek55
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pon Paź 16, 2017 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co sądzicie o takim badaniu jak audyt energetyczny gliwice? Znacie się wgl na tej tematyce i myślicie, że to rzeczywiscie dziala? Bo ja slyszalam, że dzieki temu badaniu można sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu w domu
Powrót do góry
matylda26
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Wto Paź 17, 2017 11:58    Temat postu: A może mieszkanie Odpowiedz z cytatem

A nie lepiej zdecydować się na własne cztery kąty? Wówczas przynajmniej mamy mniej roboty przy własnym "m" i nie musimy martwić się pielęgnowaniem ogrodu, koszeniem trawy itd. Ja tam zdecydowałam się z mężem na kupienie mieszkania we Wrocławiu - na osiedlu "Nowe Żerniki" https://vantage-sa.pl/inwestycje/mieszkaniowe/nowe_zerniki/opis.html i czekamy już jedynie na to, aby się wprowadzić. WIerzcie mi, że "swoje" to "swoje", a lepiej jest płacić miesięcznie ratę kredytu mieszkaniowego niż być uwiązanym z wynajmem stancji
Powrót do góry
Aligator20
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Wto Paź 17, 2017 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie, na co chcecie postawić przy budowie domu. Teraz raczej odchodzi się od masywnych budynków i stawia się na prostotę i elegancję. Wiem, że świetnie sprawdzają się domy z drewna Mawit, bo są nie tylko gustowne, ale też tanie w utrzymaniu. Pomyślcie nad tym dobrze.
Powrót do góry
Marianna
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Paź 18, 2017 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiałeś się już na kierownikiem budowy, bo od tego chyba trzeba zacząć. Budowa jeszcze nie będzie zaczęta, ale już stos papierów trzeba załatwić. U nich ostatnio znalazłam opcję nadzoru budowlanego, kierownika budowy itp http://www.pierwszabudowa.pl Zastanawiam się nad nimi, bo znajomy korzystał z ich usług i zadowolony był.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
hrabina
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Sro Paź 18, 2017 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy wybrałeś już firmę budowlaną? Dobra i rzetelna firma to podstawa. Mogę polecić Ci firmę, która działa na Podkarpaciu, z wieloletnim doświadczeniem- FACHMAN. Mają oddziały w Mielcu, Dębicy i Rzeszowie. Można im powierzyć budowę domu od A do Z, w sumie aż po prace wykończeniowe czyli pod klucz. Są terminowi i rzetelni, godni polecenia.
Powrót do góry
Aza
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Paź 18, 2017 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żadnego poradnika na temat budowy domu nie znam. Moim zdaniem najlepiej wypytać o wszystko firmę budującą domy. Gdy ja rozważałam budowę domu z bala udałam się do Natur Eko Dom, obejrzałam ich dom modelowy i porozmawiałam z nimi o etapach budowy domu, wykorzystywanym drewnie itp, Uzyskałam wszelkie odpowiedzi, które ułatwiły mi decyzję. Dziś mam piękny dom, którego nie wymieniłabym na inny.
Powrót do góry
susan
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Czw Paź 19, 2017 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdybyś szukała kogoś kto montuje schody modułowe zajrzyj na http://wasparkiet.pl/schody-modulowe/ Widziałam, ze mają bardzo rozbudowaną ofertę wiec poza montaże schodów mogą też pomóc przy parkiecie, listwach itd.
Ceny z tego co pamiętam są bardzo przystępne.
Powrót do góry
Anielka09
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Paź 20, 2017 07:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aligator20 napisał:
Pytanie, na co chcecie postawić przy budowie domu. Teraz raczej odchodzi się od masywnych budynków i stawia się na prostotę i elegancję.

Zgadzam się, ludzie coraz częściej decydują się na budowę domu w lekkiej szkieletowej technologii. Takie domy stawia się szybko, są ciepłe, i wbrew temu co mówią niektórzy wytrzymałe. A co najwygodniejsze, jak się zleci budowę sprawdzonej firmie, np. http://wpwinvest.pl/oferta-wpw-invest/domy-szkieletowe, to nawet nie trzeba za często się na budowie pokazywać.
Powrót do góry
weronikaff-8
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Wto Paź 24, 2017 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już swój dom wybudowałam i żeby był bardziej oryginalny postanowiłam w nie których miejscach na ścianie przykleić naklejki z motywami sowy , u dzieci również a zamawiałam z https://mietowysklep.pl/naklejki-drzewo-sowy
Powrót do góry
Nagielka
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Wto Paź 24, 2017 16:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znam, do budowy domu mi chyba jeszcze daleko więc się nie interesuje tym tematem
Powrót do góry
marianka
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Sro Lis 01, 2017 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja korzystałam z gotowych projektów domów. Z oferty pracowni Domowe Klimaty spodobał mi się wariant Kaszmir: https://www.domoweklimaty.pl/pl/projekty/1560/projekt-domu-kaszmir . To akurat dom parterowy, niepodpiwniczony, z garażem przybudowanym. Mały, wygodny dom dla czteroosobowej rodziny. Akurat uważam, że metraż blisko 140 mkw będzie idealny. Nic więcej mi nie potrzeba Smile
Powrót do góry
KimKolwiek
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Pon Lis 06, 2017 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam uważam, że jak już się buduję dom to tylko spersonalizowany. Dlatego do stworzenia takiego projektu domu można wynająć architekta, który stworzy coś tylko dla nas, po konsultacji z nami. Ja na pewno chciałabym aby w moim domu była pompa ciepła. Ostatnio na https://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla/ sprawdzałam ceny i zasadę działania takiej pompy. I teraz jestem nią zachwycona. A do wybudowania takiego domu na pewno bym kogoś wynajęła. Na pewno nie zostawiłabym tego w rękach mojego męża. Choć on pewnie by uważał, że da radę większość zrobić sam z kolegami.
Powrót do góry
amkaj
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pon Lis 06, 2017 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z pompami ciepła bywa różnie i w sumie dużo zależy od warunków panujących w danym terenie. W sumie dotyczy to tych najbardziej wydajnych, czyli głębinowych. Ale fakt że dobrze już na etapie projektu pamiętać o takich rzeczach jak pompy, solary czy energooszczędność domu.
Reklama

Wysłany: Pon Lis 06, 2017 13:16    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Czas wolny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4
Skocz do: