Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna Kobiety i ich Świat

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak naprawić związek?
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Miłość i przyjaźń
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
liwka
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Kwi 10, 2013 16:51    Temat postu: Jak naprawić związek? Odpowiedz z cytatem

No właśnie Sad nie cierpię takich porad online, ale jestem już zdesperowana, więc wybaczcie, że tak się rozpisuję...

Byliśmy ze sobą prawie 4 lata, ale mój partner nigdy nie miał dość młodości, nie miał ochoty dorastać, a mnie to strasznie denerwowało, bo ja za to zawsze byłam nadmiernie "dorosła". W sumie, kwestia wychowania, u nas to bardzo widać, jak dorosłość może zależeć od dzieciństwa i wychowania.

W każdym razie, dwa tyg temu on uznał, że to koniec, bo chce być wolny. Dodam, że słyszałam to już wiele razy i zawsze wracał, przywykłam, nawet już nie bolało, nauczyłam się go rozumieć pod tym względem. Pochodzi z bardzo biednej rodziny i kiedy tylko ma pieniądze, to zaraz zaczyna wracać do kolegów, szpanować - kiedy wraca, to płacze z przeprosinami tłumacząc, że chciał udowodnić kumplom, że coś osiągnął. Nawet nie zwraca uwagi na to, że ci koledzy, którzy kiedyś śmiali się z jego biedy, teraz mają swoje rodziny i z nimi prawie nie ma kontaktu, a szpanuje przed małolatami młodszymi od niego po 7 lat.

W każdym razie... wiem, że go kocham i mimo tego, że wielokrotnie mnie ranił przez te lata, nigdy nie chciałam go stracić. Jednak wiele razy powtarzałam mu, że nie chcę być z dzieckiem, którym on jest itp. W czwartek wieczorem wszystko było super, zaimponował mi, bo zrezygnował z wyjścia z kolegami, przyniósł prezent, był cudowny, a w piątek z samego rana powiedział, że odchodzi, bo chce być wolny i robić, co chce.

Dodam, że mieszkamy razem i żadne z nas się nie wyprowadzi, bo w sumie to nawet nie mamy dokąd. Od 3 tygodni żyjemy tak, jak żyliśmy do tej pory, tylko on ciągle powtarza, że muszę sobie znaleźć faceta, a nie dziecko., którym on jest.

Przepraszam, że tak się rozpisałam, ale po prostu nie wiem, co mam robić... Przez pół roku było już dobrze, ani razu nie zawiódł, zaczynał zachowywać się wreszcie, jak człowiek w jego wieku (w tym roku 28 lat). Dałam ciała z tym, że odrzuciłam zaręczyny, ale ładnie wytłumaczyłam, że chcę poczekać, aż będę mogła mu bardziej zaufać...

Jak mam mu pokazać, że związek nie musi ograniczać wolności? Że ze mną też może wyjść? Wiem, że dziwnie to brzmi, ale on przez te prawie 4 lata nigdy ze mną nie wyszedł na piwo... (no bo jakby to wyglądało, jakby na pantoflarza wyszedł)

Tylko proszę, nie piszcie, że mam znaleć innego... Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Sro Kwi 10, 2013 16:51    Temat postu:

Powrót do góry
Edytaaa
V.I.P
V.I.P

PostWysłany: Nie Kwi 21, 2013 09:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może też trochę spróbuj się "wyluzować" i poszaleć razem z nim oczywiście w granicach rozsądku - na ile sama uznasz. Kup sobie jakiś fajny komplet bielizny, zadbaj o siebie, dowartościuj się.
Powrót do góry
rzepka
Wymiata forum
Wymiata forum

PostWysłany: Czw Lip 04, 2013 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie wiem czy łóżko i seksowna bielizna to dobre rozwiązanie. Moim zdaniem lepiej poczytaj sobie książki Pani Anny Szlęzak " Jak Zatrzymać Faceta" oraz "Jak Poznać i Poderwać Faceta" - w fajny i lekki sposób przedstawia relacje damsko-męskie.
Powrót do góry
misia21
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Gru 06, 2013 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ciekawe są te książki jedną czytałam aż dwa razy super.
pralineczka
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Sro Sie 13, 2014 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki mieliście pomysł na zaręczyny. Według mnie super pomysłem jest wybranie się w lot widokowy. Sprawdźcie - http://www.loty-widokowe.info/o-nas.php . Zaręczyny w chmurach to pomysł bardzo dobry.
Powrót do góry
Stokrotka
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Lis 14, 2014 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może warto byłoby spróbować iść razem na terapię? Jeśli ciągle się kochacie, to można naprawić związek. U mnie była kiedyś podobna sytuacja i w końcu ktoś nam zaproponował, żeby zgłosić się na psychoterapię. Poszliśmy tutaj: http://psychoterapia-kielczyk.pl/terapia-par-mediacje/. Nasza terapeutką była pani Lidia Flis. Dzięki niej nauczyliśmy się rozumieć nawzajem i szanować nasze potrzeby. Wiemy tez już , jak mówić sobie nawzajem o emocjach i potrzebach w związku, aby nie ranić partnera. Moim zdaniem taka terapia potrafi bardzo wiele naprawić, czego jesteśmy najlepszym przykładem. Może wam też się uda?
danuttas
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Wto Lis 18, 2014 09:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może jakbyście spróbowali razem do Jego kumpli wyjść na to piwo? Może pokaż Mu, że jesteś bardziej wyluzowana niż Mu się wydaje. Ale przede wszystkim powinnaś spróbować porozmawiać, podejrzewam, że po raz setny. I powinnaś się na poważnie zastanowić czy On Ci zapewni takie życie jakiego oczekujesz i na jakie zasługujesz.
Olga88
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Lut 18, 2015 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

daj mu troche czasu, a Ty postaraj sie wyluzować
Tatanka
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Wto Mar 10, 2015 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasem takie niedopasowanie nigdy się nie dopasuje... wiem, masło maślane, ale chodzi mi o to, że problemy narastają i nic się nie da zrobić...
Powrót do góry
ExtraMilosz2602
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pon Cze 22, 2015 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powielę odpowiedź jednej z poprzedniczek, spróbuj też trochę poszaleć i pozażywać życia. Może odpoczynek od siebie dobrze wam zrobi?. Wyjdź gdzieś z koleżankami, pobaw się niech widzi, że nie jesteś kurą domową, która go ogranicza, ale równą babką, która też umie się wyluzować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marlenna
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Pon Sie 03, 2015 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytaj ten blog http://nianio.com.pl/ - jest tam kapitalny tekst o związkach. O tym co robic by było dobrze..czego unikać. Macie szansę na szczęśliwy związek jeśli sie kochacie ale wymaga to dużo pracy,
Powrót do góry
Cypitrynka
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Sob Sie 15, 2015 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może te artykuły pomogą: https://www.mydwoje.pl/Aktualnosci/News ??? Są naprawdę pisane w ciekawy sposób, przez specjalistów ;p pomogą wiele rzeczy zrozumieć lub poukładać w głowie Wink a z drugiej strony może pomogą poznać kogoś nowego? Warto szukać odpowiedzi na nurtujące pytania, żeby życie było lepsze Wink
Powrót do góry
AstaLawista
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Sob Sie 15, 2015 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O super Wink dzięki za info, chętnie chyba skorzystam z tego serwisu, żeby kogoś poznać. Widzę, że jest wiele fajnych ofert: https://www.mydwoje.pl/Oferty-matrymonialne a najbardziej podoba mi się test doboru partnerskiego ;p Mimo wysokich standardów prowadzenia internetowego biura matrymonialnego oferują również bezpłatne możliwości korzystania z Serwisu Wink
Powrót do góry
amanda_kos
V.I.P
V.I.P

PostWysłany: Sro Sie 19, 2015 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaję mi się, że naprawić związek jest bardzo trudno, choć nie jest to niemożliwe. Widziałam nawet artykuł na frappe.pl o tym jak odzyskać kobietę i było tam kilka sensownych rad. Wszystko już potem będzie zależeć od naszego zaangażowania.
Powrót do góry
owsiana
Wymiata forum
Wymiata forum

PostWysłany: Nie Wrz 20, 2015 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może wybierzcie się gdzieś razem? Wspólna podróż może was na nowo do siebie zbliżyć. Będziecie mogli spokojnie porozmawiać i zrelaksować się. Zobacz sobie oferty chociażby na www.rejsy.pl Oferta jest bardzo rozbudowana a ceny atrakcyjne. Ja w rejs chciałabym się udać jakoś w przyszłym roku. Od dawna planuję taką podróż ale jakoś wcześniej nie było okazji.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Nie Wrz 20, 2015 17:23    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Miłość i przyjaźń Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Skocz do: