Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna Kobiety i ich Świat

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Starość i chiroby
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Filozofia i religia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Edytaaa
V.I.P
V.I.P

PostWysłany: Wto Sty 29, 2013 11:48    Temat postu: Starość i chiroby Odpowiedz z cytatem

Boicie się starości? Ja przyznam szczerze, że panikuję na samą myśl, że kiedyś będę stara i niedołężna, i że ktoś z rodziny będzie musiał się mną zajmować. I jeszcze na dobitkę poczytałam sobie o chorobach http://niska-emerytura.pl/index.php/choroby takich typowo w starszym wieku. Masakra!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Wto Sty 29, 2013 11:48    Temat postu:

Powrót do góry
zosia19
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Lis 15, 2013 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się starości nie boję Wink Jeszcze dużo życia przede mną jest! Natomiast śmierć hmmm, to jest jednak temat rzeka. Może być w każdej chwili, ale czy jestem na to przygotowana? Nie, jeszcze nie Wink
Powrót do góry
gadula
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Maj 22, 2015 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zacznij myśleć, że starości nie dożyjesz... Przecież przypadki chodzą po ludziach. Ty się starości boisz,a nie wiesz co ci się może przydarzyć jutro? ciekawe.
braaap
Wymiata forum
Wymiata forum

PostWysłany: Sro Lip 15, 2015 07:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boje sie starości odkąd mój tata poważnie zachorował i nie ma kto się nim opiekować, a wymaga stałej opieki. Niestety ani ja ani moja żona nie możemy rzucić pracy, bo zwyczajnie nas na to nie stać. Mamy 2 dzieci i kredyty na głowie. Chcemy umieścić tatę w prywatnym domu opieki http://www.rezydencja-seniora.com/. Znacie ten dom opieki? Będę wdzięczny za każde opinie, bo zależy mi na bardzo dobrej placówce.
Powrót do góry
Jolana
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Wto Lip 21, 2015 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakoś cięzko wyobrazić sobie moją taką prawdziwą starość. Teraz niekiedy starośc jest przykra, seniorzy zdani na siebie, z niską emeryturą. Aż strach się bać.
Powrót do góry
karolka27
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2015 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc boję się starości. Patrzę na moich dziadków i widzę, że nie zawsze wygląda to wesoło.
A zaznaczam, że oni są jeszcze całkiem sprawni. Nie mam pojęcia, co by było, gdyby dolegały im jakieś poważniejsze schorzenia, np. inkontynencja.
I mam nadzieję, że mi też nigdy nie przyjdzie się z nimi borykać.
Powrót do góry
narwanaxx
Wymiata forum
Wymiata forum

PostWysłany: Sro Wrz 30, 2015 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też się zawsze bałam starości i śmierci, ale ostatnio poznałam kobietę, która czasami pracuje w zakład pogrzebowy warszawa i trochę mnie wprowadziła w swoją pracę. Śmierć to część naszego życia, nie należy się jej bać.
Powrót do góry
julincia
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Wto Gru 01, 2015 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm... zawsze zastanawiałam się czy takim osobom pracującym np. przy organizowaniu pogrzebów po nocach nie śnią się koszmary?
W sumie to takie usługi jak oferuje ta firma- terra levis obecnie są bardzo pożądane!
Powrót do góry
zyga759
Wymiata forum
Wymiata forum

PostWysłany: Nie Lip 10, 2016 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem zdania tego, że jak już nie będę mogła to powinni oddać mnie do domu seniora. Widziałam np. ofertę http://domseniora24.pl/ , która mnie zachwyciła, mają opiekę medyczną a do tego wszystkiego miłą atmosferę. Czego chcieć więcej na starość.
Powrót do góry
Aligator20
Wymiata forum
Wymiata forum

PostWysłany: Nie Sie 28, 2016 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście wcale nie musi to tak wyglądać. Najlepiej zajrzyjcie do sklepu http://www.sklepikseniora.pl/pomoce-codzienne-c3727.html bo w nim macie wiele akcesoriów, które są bardzo pomocne w utrzymaniu aktywności seniorów na najwyższym poziomie. Dzięki takim sprzętom starość będzie dużo prostsza i przyjemniejsza.
Powrót do góry
ela.paluszek
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Sro Paź 26, 2016 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bójmy się starości na zapas. Może nie dożyjemy.
Powrót do góry
sarna
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Wto Sty 03, 2017 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj nie, nie ma co jeszcze o tym myśleć, zdecydowanie nie Wink
Donisia
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Lut 09, 2017 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się nie boję starości,ale nie chcę być w tym wieku ciężarem dla swojej rodziny dlatego powiedziałam już najbliższym,że w razie czego dom opieki ma się mną zajmować. Oczywiście trochę kręcili nosem, poza tym nie jestem jeszcze dość wiekowa a już wyskoczyłam z takim tematem no ale życie płynie bardzo szybko a o takich rzeczach naprawdę warto rozmawiać.
Powrót do góry
Sarcia111
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Lut 10, 2017 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie starość przeraża, ale mam nadzieję, ze będę taka jak mój tata. Kiedy zauważył, ze sam sobie nie radzi uznał że najwyższy czas znaleźć dla siebie dom opieki http://www.domopieki.net/ w którym odpowiednio o niego zadbają. Tata nie chce być dla mnie ciężarem bo wie jak ciężko pracowałam na to żeby mieć taka pracę jaka mam i wie że gdybym musiała to bym wszystko rzuciła i zajęła się nim.
Powrót do góry
Marynia
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sob Wrz 16, 2017 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

apropos tematu...mój tata wymaga opieki w pełnym wymiarze godzin. Ja pracuje na zmiany, sama wychowuję syna. Nie daję rady pogodzic tych wszytskich obowiązków bez wsparcia. Czy oddanie taty do domu opieki...to jest zły pomysł? mam problem z podjeciem decyzji, mimo ze znalałżma fajne miejsce, wygląda ok, jest napisane tak ze własciwie nic tylko tam dzwonić, ale...jak uwazacie?http://www.domopiekigeravita.pl/galeria.html moze ktoś zna to miejsce i moze dodatkowo sie wypowiedzieć?
Reklama

Wysłany: Sob Wrz 16, 2017 14:02    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Filozofia i religia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: