Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna Kobiety i ich Świat

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak wpłynąć na edukację dziecka?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Dzieci
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karola321
V.I.P
V.I.P

PostWysłany: Wto Wrz 08, 2015 11:55    Temat postu: Jak wpłynąć na edukację dziecka? Odpowiedz z cytatem

Jak można w miarę skutecznie wpłynąć na edukację dziecka?
Zastanawiam się co można zrobić, żeby trochę zachęcić dziecko do poszerzania horyzontów zanim jeszcze pójdzie do zerówki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Wto Wrz 08, 2015 11:55    Temat postu:

Powrót do góry
recepturka
V.I.P
V.I.P

PostWysłany: Wto Wrz 08, 2015 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz całą masę możliwości wpłynięcia na rozwój intelektualny dziecka.
Chociażby zabawki edukacyjne i inne gadżety tego typu.
Tutaj: http://www.prolis.pl/39-ksiazeczki-i-zeszyty możesz sobie sprawdzić na przykład jak wyglądają takie edukacyjne książeczki i zeszyty dla dzieciaków.
Co ważne, dla nich to nie jest taka nauka, jak nam się wydaje - nudna, z przymusem itd.
Bardziej przybiera to formę zabawy, tylko pamiętaj, żeby jednak nie zmuszać dziecka do tego jeśli w danej chwili nie ma ochoty, bo wyczuje podstęp Smile
Powrót do góry
Huszinmalu
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Wrz 18, 2015 09:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli wybierzesz dobre przedszkole, dziecko już na tym etapie będzie miało dużo aktywności i będzie uczyło się przez zabawę. W AQQ (www.aqq-kielce.pl), do którego uczęszcza moja córka i wcześniej syn, są zajęcia z rysowania, dzieci też tańczą. W domu uczę ją pisania i czytania oraz podstaw matematyki. Jeździmy też na wycieczki do Zoo - taka mała lekcja przyrody.
Powrót do góry
fiolek87
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Paź 23, 2015 09:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powinnaś pomyśleć też od razu o nauce języka obcego dla dziecka! Teraz jest to wręcz podstawa Smile Pomyśl o kursie w Polsce albo wyjedźcie do Anglii na letni kurs językowy Smile
Powrót do góry
asiako
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Paź 23, 2015 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z moją córcią robię takie karty pracy: http://www.wsip.pl/oferta/cykle/wychowanie-przedszkolne/3-4-latki/ To bardzo rozwojowe, a co ważne - możemy razem spędzać czas i rozmawiać.
Powrót do góry
iska992
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Nie Paź 25, 2015 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem bardzo pomocne mogą okazać się gry edukacyjne, puzzle i kolorowanki. Sporo fajnych rzeczy dla dzieci znalazłam na http://www.calydlamamy.pl/28_poofi Wpadły mi w oko karty do gry z świnką peppą. Moja córka je uwielbia Very Happy Możesz też grać z dzieckiem w gry na komputerze, sporo jest edukacyjnych. My staramy się tez czytac książki wieczorem o podróżach, legendach i ogólnie o tym co dzieje się na świecie Smile Maluchy to lubia.
Powrót do góry
Lidka
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Wto Lis 24, 2015 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieci najlepiej uczą się w formie zabawy więc możesz wymyślić róże zabawy, które będą uczyć. Możesz też zrobić forme nagradzania, że jak zegoś się nauczy to np pójdziesz z nim na salę zabaw.
Bardzo fajną salą zabaw jest IncaPlay. Myślę, że dziecko tak zachęcone może lepiej się uczyć bo ma motywację.
Powrót do góry
malgosiaczek
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Pią Lis 27, 2015 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sporo moich znajomych zapisało swoje dzieci na warsztaty plastyczne przedszkole piaseczno. Takie zajęcia bardzo rozwijają dzieci.
Powrót do góry
Kali
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Pią Gru 04, 2015 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może zabawki edukacyjne?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dynamical123
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Gru 09, 2015 08:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie nie bez znaczenie jest stworzenie dla dzieci miejsca do zabaw. Wspólnie z mężem postawiliśmy na takie place zabaw z certyfikatem: http://spil.pl/bezpieczne-place-zabaw/ To był bardzo dobry pomysł, bo dzieci mogły swobodnie spędzać czas. Nam rodzicom tez się to podoba. Trzeba zachować równowagę między obowiązkami, a przyjemnością, a taki plac zabaw to właśnie umożliwia.
Powrót do góry
braaap
V.I.P
V.I.P

PostWysłany: Czw Gru 10, 2015 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam 13 letnie dziecko. Właśnie w tym roku poszło do gimnazjum państwowego i to była bardzo zła decyzja. Nie zrozumcie mnie źle. Nie twierdzę, że szkoły publiczne są złe, po prostu ta szkoła jest beznadziejna. Mają bardzo niski poziom nauczania, w klasie mojego syna było kilku chłopców, którzy potrafili całkowicie zakłócić lekcje. Moje dziecko zamiast się rozwijać stało w miejscu. Postanowiłam przenieść go do gimnazjum prywatnego z dobrym poziomem nauczania i młodzieżą, która chce się uczyć. 2 tygodnie temu mój syn został popchnięty na mapę, która znajdowała sie w klasie i wyobraźcie sobie, że karzą nam ja odkupić. Kolega, który jest dyrektorem innej szkoły polecił mi ten sklep http://www.edumarket.com.pl/pl/p/Mapa-polityczna-swiata/407 , bo mają tu tanie pomoce dydaktyczne i na szczęście nie będę musiała dużo płacić za tą mapę, ale i tak uważam, że ta decyzja dyrektora jest skandaliczna.
Powrót do góry
PaulinkaF
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Nie Gru 13, 2015 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie polecono ostatnio tę stronę: http://www.tatento.pl/tatento-bawi.html i tu są fajne gry, w jakie rodzic może się bawić z maluszkiem, podzielone na kategorie plus każda z gier ma oznaczenie, jakie rozwija umiejętności. Na razie spróbowałam jedej gry ze "Zdrowego zucha
Powrót do góry
mizosia
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Wto Gru 22, 2015 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na edukację dziecka naprawdę jest łatwo wpływać i nie rozumiem właśnie tego jak można edukację zostawić tylko szkole.
Im więcej się dziecku pokaże różnych zajęć i możliwości tym lepiej można odkryć jego zamiłowanie do danej dziedziny.
Na przykład można zapisać dziecko do szkoły tańca chociażby http://e-taniec.eu/pl-PL/DanceCourses nawet na próbę na kilka miesięcy i zobaczyć czy woli zajęcia ruchowe czy też na przykład jakieś bardziej umysłowe.
Powrót do góry
ania23
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Wto Gru 29, 2015 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zależy na jakim etapie edukacji jest dziecko. Na pewno nie warto na siłę namawiać na żadne studia, bo nic dobrego z tego nie będzie. Poza tym studia nie zawsze oznaczają dobry wybór. Jeśli córka interesuje sie np. modą, to może skończyć studium np. wizażu http://fam-makeup.pl/kierunki Wszystko zależy, tylko czy naprawdę chce pracować w takim zawodzie.
Powrót do góry
Kierzyk
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sob Sty 16, 2016 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Postępując mądrze od małego można uczyć dziecko edukacji czy to o zwierzętach czy innych istotnych rzeczach. Wiadomo, że walka z komputerami, tabletami nie ma sensu po pierwsze, że dziecko i tak będzie miało z tym styczność, a po drugie, że im szybciej zacznie tym będzie mu łatwiem potem, my np. jak juz dajemy korzystać z komputera to żeby coś z tego było dzieciaki lubią czytać np. o zwierzakach wystarczy wejść na stronę jakiegoś ośrodka Zoo Safari ma np. fajne opisy zwierzaków - http://zoosafari.com.pl/ameryka-po%C5%82udniowa/tapir-anta można zrobić tak, żeby dziecko zachęcić, że jak się nauczy o zwierzakach to w nagrodę go do tego miejsca zabierzecie. Jest to metoda, że dziecku się chce.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Sob Sty 16, 2016 17:04    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Dzieci Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5
Skocz do: