Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna Kobiety i ich Świat

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Soczewki są ok?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Pielęgnacja ciała
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
etharos
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Wto Sie 01, 2017 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Soczewki są w porządku o ile ma się odpowiedni rodzaj wady. Tutaj można sobie poczytać o wadach i sprawdzić jaką mamy: http://www.tenatelli.com/blog/2017/07/27/czym-jest-krotkowzrocznosc/
Dla krótkowidzów jest to bardzo dobre rozwiązanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Wto Sie 01, 2017 14:17    Temat postu:

Powrót do góry
devlin
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Wto Sie 08, 2017 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja uwielbiam soczewki i nosze je od 15 lat, niestety wg okulistki musze przestać bo za długo też nie można. dostałam okulary i póki co przyzwyczajam się do nich Smile ale ciężko jest... do tego poleciła mi suplement diety lutezan omega3 czy ktoś z was stosował ten suplement i może powiedzieć jakich efektów mogę się spodziewać?
Darjana
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Sie 09, 2017 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja niedawno przerzuciłam się na soczewki i jestem bardzo zadowolona. Byłam u optyka, który mi pomógł dobrać odpowiednie i doradził co i jak Razz
Powrót do góry
kasia_wozniak
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Sro Paź 11, 2017 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak naprawdę istnieją zabiegi, dzięki którym wady możesz pozbyć się w 100% (nie będziesz musiała wtedy nosić ani soczewek, ani okularów) - wystarczy, że zdecydujesz się na laserową korekcję wzroku. Ja, poddałam się zabiegowi Lentivu w Optegrze i z efektów jestem bardzo, bardzo zadowolona.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Luise49
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Sty 05, 2018 08:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już mnie tak wkurzają te okulary, ciągłe zmienianie, a co za tym idzie szukanie ich wiecznie. Muszę nosić i na dal, i do czytania i nie wiem czy dobiorę odpowiednie soczewki? No bo chyba zmieniać soczewek do czytania to się nie da, dopiero bym je gubiła Very Happy Znalazłam takie jednodniowe https://eyewear24.net/product-pol-18120-1-Day-Acuvue-Moist-Multifocal-30-szt-5-szt-GRATIS.html Może by spróbować warto?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Milena123
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pon Sty 08, 2018 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście kupowałam tutaj > https://optiland.pl/soczewki Urzekła mnie oferta soczewek progresywnych, które pozwalają widzieć dobrze i z daleka i z bliska. Zdarza się, że osoby, które przez cały okres życia widziały prawidłowo, po ukończeniu 50 lat zaczynają niedowidzieć i potrzebna jest interwencja specjalisty. Zdarza się również, że wymagane jest posiadanie dwóch par okularów np. do czytania i do codziennego użytku. Idealnie pasują dla mojej mamy, która jest zadowolona.
Powrót do góry
szalona25
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Sro Sty 10, 2018 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja lubie i to i to, czasami noszę okuary czasami soczewki w zależności "od pogody" Smile Moja znajoma ostatnio kupiłą sobie bardzo ładne okularki https://iokulary.pl/product-pol-21759-Ralph-Lauren-RL-6137-5001.html Świetnie w nich wygląda i też szukam czegoś podobnego.
Powrót do góry
marianka
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Wto Maj 15, 2018 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak z innej beczki - pacjentom z zaćmą wszczepia się również sztuczne soczewki. Wiedzieliście o tym? Zabiegi w ramach NFZ Polacy chętnie wykonują również za granicą. Poczytacie sobie na http://lepiejzobacz.cz/ o klinice PROVISUS w czeskim Cieszynie, gdzie na operację zaćmy czeka się jakieś 2 tyg od wizyty kwalifikacyjnej. Pacjent w ramach refundacji otrzymuje pełen zabieg, leki osłonowe w cenie + do tego pełną opiekę pozabiegową. Zdecydowanie to duże udogodnienie i nie trzeba płacić krocia, jak w przypadku klinik prywatnych.
Powrót do góry
polecga
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Wto Maj 22, 2018 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Soczewki są jak najbardziej OK. Jednocześnie warto pamięć, że jak chce się mieć soczewki, to trzeba zainwestować w dobry płyn do oczu. Osobiście bardzo podoba mi się płyn renu multiplus - generalnie w tym sklepie mają świetny asortyment.
Powrót do góry
tolla
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Cze 21, 2018 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W przypadku operacji zaćmy wybiera się soczewkę wewnątrzagałkową (najlepiej marki Alcon albo Zeiss). Najgorzej, jeśli byliście zapisani na zabieg w ramach NFZ, a szpital stracił kontrakt. Wtedy trafiacie na szary koniec kolejki do innej placówki i czas oczekiwania na operację się wydłuża do znowu kilku lat Hrm Zamiast tego, warto jechać do Czech na zabieg usunięcia zaćmy, bo tam przyjmą Was od ręki. Popatrzcie na stronie kliniki renomowanej PROVISUS w Czechach: http://www.operacjazacmy.info/ , a w ramach refundacji NFZ możecie wybrać soczewkę wewnątrzagałkową, macie ubezpieczenie, opiekę polskich lekarzy, leki osłonowe w cenie zabiegu etc.
Powrót do góry
Werox963
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Cze 21, 2018 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najsłuszniejszym wyborem dla osób doświadczających trudy ze wzrokiem, według mnie stanowią soczewki kontaktowe. Niewątpliwie okulary korekcyjne także są stosownym wyborem ale soczewki są wyjątkowo wygodne oraz przedstawiają sporo zalet. Jakiś czas temu zdobyłam soczewki w sklepie, który przetestował się fantastycznie. Soczewki są praktyczne i nie tną oczu. Polecam ów firmę optykbiela.pl.
Powrót do góry
eliza_wertik289
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Cze 21, 2018 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Soczewki nie będą dobrym rozwiązaniem dla każdego np. w przypadku suchych oczu. Osobiście nie posiadam wady wzroku ale ostatnio zamówiłam sobie kolorowe soczewki na [url]bezokularow.pl/soczewki-kolorowe[/url] po to aby zobaczyć się w innym kolorze oczu. Super sprawa Smile
Powrót do góry
filigranowa
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Wto Lip 17, 2018 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie, podczas operacji zaćmy wszczepia się sztuczne soczewki, najlepiej z filtrem UV żeby chroniły wzrok. Polscy pacjenci na zabiegi jednodniowe jeżdżą do czeskich klinik - http://www.operacjazacmy.info/ . Jest bezpiecznie, wszystko na NFZ, z możliwością wyboru soczewki.
Powrót do góry
skarpetka33
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Wto Lip 17, 2018 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muszę się wybrać do swojej przychodni: https://lekarzebezkolejki.pl/mapy/placowki/pomorskie/gdansk/nowy-port i spytać lekarza o opinię. Może będę mogła nosić soczewki.
Powrót do góry
hrabina
Wymiata forum
Wymiata forum

PostWysłany: Sro Sie 08, 2018 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uważam, że soczewki są w porządku. Osobiście dużo lepiej czuję się w soczewkach niż w okularach. Jeśli nie jesteście do nich przekonane to możecie zdecydować się na przykład na soczewki jednodniowe, kupicie je choćby tutaj: https://dlaoka.com/3-soczewki-kontaktowe. Myślę, że przypadną Wam do gustu.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Sro Sie 08, 2018 14:20    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Pielęgnacja ciała Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5
Skocz do: