Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna Kobiety i ich Świat

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy możliwe jest uzależnienie od zakupów?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Relacje nasze i Wasze.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arturro
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Wto Lip 12, 2016 12:43    Temat postu: Czy możliwe jest uzależnienie od zakupów? Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, wiem, ze to Wasze forum, ale mam do Was pytanie, które spędza mi sen z powiek. Czy to możliwe, by kobieta była rzeczywiście uzależniona od zakupów? Moja małżonka, jeśli jakiegoś dnia sobie czegoś nie kupi, to dosłownie potrafi być chora. Nie mówiąc o tym, że momentalnie jej się humor psuje, a jak tylko wyjdzie do sklepu i nakupuje różnych dziwnych rzeczy (nie tylko ubrań i kosmetyków), to jest momentalnie szczęśliwsza. Ja wiem, że Was takie rzeczy cieszą, ale żeb smuciły, bo czegoś nie kupiłyście?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Wto Lip 12, 2016 12:43    Temat postu:

Powrót do góry
AntennaRZ
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Lip 13, 2016 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba każda kobiera kocha zakupy Wink Ale owszem… to jest jak najbardziej możliwe, by się uzależnić od zakupów. To ma chyba związek z poczuciem bezpieczeństwa, czy w ogóle jakieś uzależnienie psychiczne. Że ma nowe, że to jej daje radość. To jak z piciem. Też ludzie piją, gdy się cieszą, a czasem wtedy, gdy się smucą. To podobny mechanizm.
Powrót do góry
isobel
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Lip 13, 2016 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że jeśli wiele objawów będzie zbieżnych z opisem tej strony: http://kobietaterapia.pl/zakupoholizm, to masz powody by zacząć się martwić. Wiesz aby na pewno, czy żona ujawnia Ci wszystkie swoje zakupy? Jak się zachowuje jakiś czas po tych zakupach. No i czy wiesz ile rzeczywiście wychodzi z jej portfela, czy konta? No i od kiedy to się dzieje i co się wtedy mogło wydarzyć, że ona tak zaczęła działać?
Powrót do góry
arturro
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Lip 14, 2016 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm… rzeczywiście kwoty, które widziałem w historii konta bankowego wydawały się wyższe. Moze być więc tak, że gdzieś jeszcze niektóre rzeczy upycha. Co do jej zachowania po zakupach… długo jest radosna, ale później znów się rzeczywiście wycisza i robi się smutna, ale jak zawsze, na pytanie o co chodzi, odpowiada, że nic. A trwa to… wydaje mi się, że około pół roku temu. Ale nie przypominam sobie, żeby coś wtedy zlego się wydarzyło. Jedyne co, to dostałem awans, ale to raczej powinna się cieszyć.
Powrót do góry
isobel
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Lip 15, 2016 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A widzisz… może to właśnie to? Pracujesz więcej przez awans? Może w tym momencie po prostu czuje się samotna, a zakupy dają jej poczucie ulgi? Jak to koleżanka trafnie ujęła, zakupy mogą jej dawać poczucie bezpieczeństwa, czy kontroli, ale ona niestety jej nie ma. Często nawet w wybieraniu teog, co kupuje, bo tutaj też może kupować rzeczy, które są zupełnie niepotrzebne. Wiesz, generalnie my tu sobie możemy domniemywać, ale rzeczywiście, jeśli widzisz u niej takie objawy, to najlepiej byłoby się znią udać na jakąś terapię. Najlepsza jest chyba tutaj poznawczo-behawioralna. Dzięki niej odkryjecie źródło problemu i jak z nim walczyć wtedy.
Powrót do góry
Jolana
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pon Lip 18, 2016 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak koleżanka wyzej pisze. Dodatkowo ten ośrodek, który przytoczyła, to podobno właśnie doskonały ośrodek w Poznaniu, w którym można znaleźć fachową pomoc. To wykwalifikowani psychiatrzy i lekarze, którzy wiedza, jak pomóc ludziom z różnymi uzależnieniami. Jeśli Twoja żona rzeczywiscie cierpi z powodu zakupoholizmu, to jest to miejsce, w które powinniście się udać. Tam i będzie diagnoza, a w razie czego to doskonała opieka na czas zdrowienia. I myślę, że nie ma co sprawy bagatelizować, bo to nie alkohol, czy narkotyki, ale sprawa wyniszcza ją tak samo, jak tamte świństwa. To się niestety odbija ogromnym piętnem na zdrowie człowieka. Przede wszystkim jednak, czego ona potrzebuje, to Twoje wsparcie, jako męża. Pokaż jej, że awans i praca nie są najważniejsze. Może gdzieś ją zabierz… A w razie czego, jeśli to już nie będzie przynosiło efektów, to wiesz, gdzie możesz znaleźć pomoc.
Powrót do góry
arturro
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Wto Lip 19, 2016 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny kochane… z nieba mi spadłyście, bo to rzeczywiście w pewnym momencie traktowałem z uśmiechem, a tymczasem widzę, że to jest bardzo poważny problem, który może zniszczyć moją żonę i moje małżeństwo, a nie chcę tego, bo bardzo ją kocham. Dlatego raz jeszcze Wam ślicznie dziękuję i teraz wiem, że czekają nas długie i niełatwe rozmowy. Ale i przez to przejdziemy. Dzięki Wam piękne Smile
Powrót do góry
seradkol
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Sie 04, 2016 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem bez pomocy psychologa sobie nie poradzicie bo to uzależnienie jak każde inne. Pozdrawiam. Smile
Grisza_Gagarin
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Wrz 21, 2016 08:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja tak czytam i czytam i powiem wam szczerze, że ja już bym wolał, żeby moja dziewczyna szalała na zakupach niż brała na każdą jej dolegliwość tabletki. Jak się cieszy to znaczy cisnienie za duże i pyk tabletka, jak jest smutna, pyk tabletka, jak ma okres, pyk tabletka, dużo pracy? ppyk tabletka... Ona w ogóle powinna się nazywać „pyk tabletka”. Przyznam że mnie to trochę śmieszyło, ale przeczytałem przed chwilą jakiś artykuł o lekomanii i się zmartwiłem, powinienem się martwić? Dotychczas myślałem że to propaganda mediów..
Powrót do góry
Gab_rysia
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Wrz 21, 2016 09:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie tego w facetach nie rozumiem, jeden zastanawia się czy kobieta jest uzależniona od zakupów, drugi czy mogła się uzależnić od leków. panowie, to wy mieszkanie i żyjecie pod jednym dachem ze swoimi kobietami. jak widzicie, że coś dzieje się nie tak, to trzeba się zgłosić po pomoc do odpowiednich instytucji i tyle. Co wam da to, ze ktoś was zapewni, ze źle się w waszych związkach dzieje? A tak poza tym to nie wiem co przeczytałeś ale polecam ten artykuł - http://kobietaterapia.pl/leczenie-lekomanii – tam masz opisaną całą prawdę.
Powrót do góry
arturro
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Wrz 22, 2016 07:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wszystko jest takie proste. Zwłaszcza jeśli chodzi o rozmawianie z kobietami na tak drażliwe tematy jak zakupy czy ich stan zdrowia. A poddaj jeszcze w wątpliwośc jedne czy drugie, to wątpię że dożyjesz dnia kolejnego, zwłaszcza jak jesteś płci przeciwnej i przecież niczego nie rozumiesz.
Powrót do góry
Grisza_Gagarin
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Wrz 22, 2016 09:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O co prawd, to prawda. Dobra Gab_rysia, zrozumiałem już że jest problem do rozwiązania, ale jak ja mam to zrobić?
Powrót do góry
isobel
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Wrz 22, 2016 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie od dziś wiadomo, ze damska psychika jest bardziej wrażliwa niż męska. Jako kobiety szybciej się uzależniamy, mocniej przeżywamy wszelkie niepowodzenia i jesteśmy bardziej wrażliwe i podatne na wpływy innych. Twoja dziewczyna być może ma jakiś problem z którym sobie nie może sama poradzić i ci nawet o tym nie wspomniała, jak to z resztą kobieta terapia moim zdaniem byłaby najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji. Uzależnienie od leków jest bardzo poważne, bo może nieodwracalnie zniszczyć jej zdrowie, o psychice już nie wspomnę. Także im szybciej zacznie leczenie tym lepiej dla niej.
Powrót do góry
Grisza_Gagarin
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Wrz 22, 2016 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To teraz wystraszyłem się nie na żarty, zwłaszcza że masz rację z wyniszczeniem organizmu. już od jakiegoś czasu uskarża się ona na bóle w klatce piersiowej, też jej cera jest akaś szara i blada mimo że bierze witaminy. Dzięki za sprowadzenie mnie na ziemię i naprostowanie na poprawny tor myślowy.
Powrót do góry
dazofaw
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Wto Paź 25, 2016 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niektórzy się z tego śmieją, a naprawdę można uzależnić się od zakupów..... znam parę takich osób.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Wto Paź 25, 2016 12:09    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Relacje nasze i Wasze. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: