Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna Kobiety i ich Świat

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czym dla Was jest miłość?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Miłość i przyjaźń
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katarina
SiteAdmin
SiteAdmin

PostWysłany: Pon Mar 12, 2007 22:33    Temat postu: Czym dla Was jest miłość? Odpowiedz z cytatem

A więc? Dlamnie to coś, czegonie można zdefiniować, ale wiem, że bez niej nie mogłabym żyć...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Pon Mar 12, 2007 22:33    Temat postu:

Powrót do góry
Robert Miles
Gość

PostWysłany: Wto Mar 13, 2007 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwól, że ja zdefiniuję.

Miłość to tylko reakcje chemiczne zwiastujące pojawienie się emocji stworzonej tylko po to, aby zagłuszyć zdrowy rozsądek.
Powrót do góry
Katarina
SiteAdmin
SiteAdmin

PostWysłany: Wto Mar 13, 2007 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Absolutnie sie z tym nie zgadzam. Zdrowy rozsądek? Czymże jest ten zdrowy rozsądek? To chyba coś czego brakuje większości ludzi na tej Ziemi. Z tym że jego brak u osób zakochanych wychodzi im w wiekszości na dobre.

Moim zdaniem ( i zdaniem wielu naukowców) zakochani ludzie żyją dłużej, mniej się przejmują problemami, są bardziej spontaniczni, radośni, życzliwi wobec innych osób oraz wyrozumiali. To właśnie ludzie zakochani wykazują większą chęć do życia, przez co ich wyniki np w pracy są bardziej zadawalające niż u osob samotnych, nie kochających .

Jest tylko kilka warunków, aby miłość przyczyniała się do takich zachowań. Trzeba tę miłość pielęgnować, dbać, aby się nie poluzowała, myśleć zanim się powie jakieś głupstwo i zawsze być oddanym swojemu partnerowi.

Miłość to jedno z najważniejszych w życiu uczuć. Trudno jest żyć bez miłóści. Oczywiście nie wykluczam wyjątków, czyli ludzi, którzy z wyboru pozostają bez miłości, jednak zawsze widząc takich ludzi odnoszę wrażenie jakby nie do końca byli przekonani o tym, ze miłość jest im niepotrzebna.

Ostatnio zmieniony przez Katarina dnia Wto Mar 13, 2007 22:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Robert Miles
Gość

PostWysłany: Wto Mar 13, 2007 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiu, nie denerwuj się.
Ja tylko napisałem to co myślę.

Nie musisz się tak starać mi argumentować tego czym jest miłość, bo ja mam swoje zdanie i wiem, że coś takiego po prostu nie istnieje.
Powrót do góry
Katarina
SiteAdmin
SiteAdmin

PostWysłany: Wto Mar 13, 2007 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert Miles napisał:
Kasiu, nie denerwuj się.
Ja tylko napisałem to co myślę.

Nie musisz się tak starać mi argumentować tego czym jest miłość, bo ja mam swoje zdanie i wiem, że coś takiego po prostu nie istnieje.

Ok, Twoim zdaniem nie istnieje, moim jednak tak:)

Nie denerwuje sięSmile Po prostu głęboko wierzę w miłośćSmile
Powrót do góry
maggie86
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sob Lut 09, 2013 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert Miles napisał:
Pozwól, że ja zdefiniuję.

Miłość to tylko reakcje chemiczne zwiastujące pojawienie się emocji stworzonej tylko po to, aby zagłuszyć zdrowy rozsądek.

W pełni się z tym zgadzam. Wazopresyna, oksytocyna, dopamina, serotonina itp. itd. Na studiach jeszcze pamiętałam kolejność w jakiej wytwarzają się podczas szumnie nazywanego "zakochania" i "miłości", ale niestety, wyleciało mi z głowy.
Co do tego, że zakochani żyją dłużej, są szczęśliwsi itp. - no to jest właśnie działanie hormonów, czyli związków chemicznych, czyli wracamy do tego, co było wyżej.
Uczuć tak ogólnie nie ma, bo każde to "uczucie" da się naukowo sprowadzić do związków chemicznych. Myśli też zaprogramowane są tylko przez chemię. Parę lat temu spróbowałam zrobić eksperyment poprzez stopniową zmianę poziomu hormonów (tak, wymaga to głupoty, pewnego stopnia desperacji w chęci poznawania świata, no i układów niestety też) i uwierz mi, że człowiekowi mimowolnie zmieniają się priorytety, sposób myślenia itp. Dlatego zdecydowanie jestem za opanowywaniem myśli, wyciszaniem organizmu i nie dawaniem się ponosić hormonom Smile
Olga88
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Lut 18, 2015 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciężko napisać definicję miłości...
IzajaszXyz97
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Kwi 15, 2015 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie miłość to połączenie fizyczności i duchowości, jasne pożądanie i seks tak to ważny element ale bez prawdziwego uczucia tego magnesu miłości to nic nie warte, zrozumienie, poczucie akceptacji, zaufania, szczerość to podstawy prawdziwej miłości dla mnie.

Zapraszam na blog - http://fitandworkout.blog.pl/. Nie stracisz tam czasu.

Ostatnio zmieniony przez IzajaszXyz97 dnia Pią Maj 29, 2015 09:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
letima
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Wto Kwi 21, 2015 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiednia i prawdziwa miłość powinna być wszystkim Wink
ania23
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Nie Maj 24, 2015 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudno powiedzieć czym jest, bo każdy może ją postrzegać trochę inaczej. Są pewnie uniwersalne wartości jak np. oddanie i akceptacja https://www.mydwoje.pl/Raport-MyDwoje-Singiel-marzy-o-wiernosci ale czasem jest również, tak że wiele osób myli miłość z zauroczeniem.
Powrót do góry
LUIS2998
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Cze 19, 2015 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mogłabym żyć, a jest to inna definicja przyjaźni, tylko krótkotrwałej:-) dla mnie miłość największa, to pełnoprocentowa przyjaźń, która rodzi sie potem, już po ekscytacjach i innych fanaberiach, które nam prawdziwy obraz zamazująSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Cypitrynka
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Sob Sie 15, 2015 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm trudne pytanie ;p nie wiem czy jestem w stanie na to pytanie odpowiedzieć ;p może ten porta mi w tym pomoże: https://www.mydwoje.pl/Aktualnosci/News ?? Jest tu wiele ciekawych artykułów dotyczących związków i tego wszystkiego co z miłością się łączy. A tu też można znaleźć swoją drugą połówkę Wink
Powrót do góry
AstaLawista
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Sob Sie 15, 2015 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale myślisz, że artykuły pomogą znaleźć odpowiedź na to pytanie? Oczywiście fajna opcja plus to że serwis jest biurem matrymonialnym: https://www.mydwoje.pl/jaki-serwis-randkowy można spróbować owszem znaleźć tu woje szczęście, ale definicje miłości to raczej każdy ma swoją Wink
Powrót do góry
LadyBlack
V.I.P
V.I.P

PostWysłany: Pon Paź 19, 2015 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak dla mnie życie w którym nie ma w ogóle miłości pozbawione jest jakiegokolwiek sensu. Nie mówię tu tylko o miłości do partnera ale o miłości w ogóle. Człowiek który nie kocha jest pusty.
Powrót do góry
iwonka76
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Wto Gru 15, 2015 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie jest wszystkim. Miłość to zaufanie, szacunek, wsparcie i bliskość a także przyjaźń
Reklama

Wysłany: Wto Gru 15, 2015 18:03    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Miłość i przyjaźń Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: