Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna Kobiety i ich Świat

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Samochód nowy, czy używany?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Motoryzacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dbwski
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pon Wrz 19, 2016 09:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze lepiej nowy. Nie wiadomo co ci ktoś sprzeda Smile
Reklama

Wysłany: Pon Wrz 19, 2016 09:38    Temat postu:

Powrót do góry
julincia
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Pon Wrz 19, 2016 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od budżetu i od tego co tak naprawdę poszukujemy. Mój znajomy jakiś czas temu też kupował używane auto korzystając z oferty Bawaria Motors. Jest strasznie zadowolony zarówno z podejścia do klienta, jak i samochodu - wszystko chodzi dobrze, musiał wymienić tylko podstawowe rzeczy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kenia83
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Wrz 21, 2016 08:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że nie ma konkretnej odpowiedzi co do tego czy używane czy nowe. Nowe jest drogie i trzeba mieć świadomość że po przysłowiowym wyjeździe za bramę sprzedawcy traci już sporo na dzień dobry. Ale za to w teorii jest mniej awaryjne. Natomiast z autem używanym mogą być problemy gdyż nie zawsze wejdziemy w środek samochodu. Dlatego dobrze jest kupować np. auto używane od kogoś znajomego a potem samemu o nie dbać - po prostu samemu o swój samochód dbać... Jak? Na przykład wymieniać płyny samochodowe w terminie - przede wszystkim olej silnikowy. Dodatkowo można stosować ciut lepsze oleje silnikowe niż te z najniższej półki - na pewno odbije się to na dłuższej poprawnej pracy silnika samochodowego. Od kilku lat panowie w mojej rodzinie stosują oleje silnikowe Motul. Różnego rodzaju są to oleje bo i mineralne oleje silnikowe, czasem oleje syntetyczne. W każdym bądź razie oleje silnikowe na stronie http://www.millers-oleje.pl są dobrej jakości i przeznaczone są dla różnych typów samochodów i pojazdów silnikowych.
Powrót do góry
Aligator20
Wymiata forum
Wymiata forum

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2016 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat jeśli zakupicie samochód z ukrytymi wadami, to przecież nie musicie być na tym stratni. Odezwijcie się do firmy http://autoprawo.pl/ bo oni bezpłatnie doradzą Wam, w jaki sposób najlepiej ubiegać się o odzyskanie strat.
Powrót do góry
karolinaa86
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Paź 14, 2016 09:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Używany samochód jest znacznie bardziej opłacalny od nowego, trzeba tylko wybrać odpowiedni (sprawdzonej marki, najlepiej kilkuletni, a nie kilkunastoletni) i dokładnie sprawdzić go przed zakupem, np. na http://www.autobaza.pl można sprawdzić przeszłość wypadkową auta, można też sprawdzić, czy nie jest kradzione - warto to wcześniej sprawdzić, aby później nie było problemów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mkotka
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Nie Paź 23, 2016 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście że używany. Po co przepłacać, gdy używany samochód można po paru latach użytkowania kupić za cenę 60% wartości początkowej.
Powrót do góry
kobitka27
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Pon Paź 24, 2016 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też jestem zdania, że lepiej kupić używkę - można wtedy pozwolić sobie nawet na samochód klasy premium, za bardzo fajną kaskę. tylko wiadomo - trzeba trafić w dobry egzemplarz. A tutaj macie świetną firmę zajmująca się tuningiem: www.maxituning.pl z której usług sama korzystam Smile
ela.paluszek
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Sro Lis 09, 2016 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie, używany wóz zawsze można jakoś doprowadzić do porządku. Nawet jak ma jakieś wgniecenia, to są różne sposoby http://kedu.pl/metody-usuwania-wgniecen-w-karoserii-samochodowej/, żeby je usunąć.
Powrót do góry
miska90
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Lis 11, 2016 16:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Budżet to ważna sprawa. Prawda jest taka że nowy samochód jak wyjeżdza z salonu to już traci 30% swojej wartości. Lepiej jest na swoje pierwsze autko przeznaczyć mniej pieniedzy tak żeby wdrożyć się do jazdy. Nie będzie go szkoda jak przez przypadek żle obliczy się odległośc od słupka przy parkowaniu;P
beti
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Wto Lis 29, 2016 19:13    Temat postu: Kupno samochodu Odpowiedz z cytatem

Jak będziesz kupowała samochód używany to koniecznie weź ze sobą mechanika, żeby obejrzał samochód zanim go kupisz. Bez tego nie ma co się w ogóle brać za kupowanie auta, bo handlarze niestety nigdy nie powiedzą prawdy. Ja jestem z Warszawy, więc jak kupowałam swój samochód to zadzwoniłam do nich http://besthol.pl/ i umówiłam się na konkretną godzinę na miejscu z mechanikiem. Sprawdzili mi stan lakieru (czy nie był malowany i bity), podpięli komputer diagnostyczny i sprawdzili błędy, zrobili jazdę próbną i obejrzeli dokumenty. Ostatecznie auta nie kupiłam, bo okazało się, że dużo trzeba było przy nim zrobić i mechanik odradzał zakupu, ale pojechałam z nimi obejrzeć inne autko i to już kupiłam i jestem zadowolona ;D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
owsiana
Wymiata forum
Wymiata forum

PostWysłany: Sro Gru 21, 2016 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem lepiej kupić nowy samochód. Mi po głowie chodzi Toyota z http://www.toyota.anwa.eu Od dawna przeglądam ofertę tego salonu i odkładam pieniądze. Po nowym roku chyba w końcu się skusze na nowe auto. Z używanymi są przeważnie same problemy.
Powrót do góry
lilka91
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Sro Gru 28, 2016 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem lepiej kupić nowy samochód. My mieliśmy używany i non stop były z nim problemy, taka studnia bez dna Hrm Teraz mamy nową skodę i jest świetna, wszędzie nią jeździmy i nic się z nią nie dzieje. Planujemy teraz wyjazd do Czech na kilka dni. Znalazłam dzisiaj torby samochodowe na http://www.torbysamochodowe.pl/ i chyba zamówię przed wyjazdem. Są dość pojemne i idealnie mieszczą się w bagażniku przez co nie ma bałaganu. Myślę, że ułatwią nam podróż i pakowanie.
Powrót do góry
karrolla
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Sty 20, 2017 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zdecydowanie nowy, mega mi się podoba mazda 6, już byliśmy na jeździe próbnej i lada moment kupujemy,mąż sie na maksa nakręcił na to auto, bo mało pali, ma niezłego kopa a mi się wizualnie tez podoba, elegancka limuzyna z tej mazdy
Powrót do góry
mariusz88
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sob Sty 21, 2017 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobrze jest kupić używany samochód z niemiec Smile
Powrót do góry
Grażaa
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Wto Sty 31, 2017 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może być i używany, byle ze sprawdzonego miejsca. Teraz wielu dealerów oferuje używane auta i daje na nie gwarancję. Więc nie ma takiego strachu, jak niedawno, kiedy kupowało się na giełdach auto o nieznanym pochodzeniu i przebiegu.
Jeśli ktoś będzie szukał BMW to polecam przeglądnąć stronę Bawaria Motors, bo mają używane auta w dobrych cenach.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Wto Sty 31, 2017 20:23    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Motoryzacja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 2 z 9
Skocz do: