Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna Kobiety i ich Świat

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Alimenty

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Pieniądze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Eryka
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Sob Mar 12, 2016 00:56    Temat postu: Alimenty Odpowiedz z cytatem

Były mąż zalega z alimentami na wspólne dziecko w wieku szkolnym już 11 miesiecy.. Mam zasądzony wyrok z klauzulą wykonalności od 2010 roku a alimenty przyznane w wysokości 400zł do 10go każdego miesiąca. pod koniec 2013 roku chciałam podwyższyć alimenty, jednak zawarliśmy między sobą umowę, na piśmie ale pewnie nie ma to większego znaczenia, że będzie płacił 500zł do 15go każdego miesiąca począwszy od stycznia 2014 a także, że raz w roku będzie dokładał do większych wydatków typu rower czy narty. Początkowo mniej więcej płacił wyższą kwotę lecz gdy dowiedział się, że jestem w nowym związku zaczęło się robienie na złość. płacił mniej, potem w kratkę, miał dziwne wymówki i przez nie wysyłanie chciał prowokować kłótnie, więc olałam to i czasem wysłałam maila. Ale tak jak już wspomniałam to już łącznie 11 miesięcy zaległych. W związku z tym, że chciałabym być fair w stosunku do obecnego męża, który troszczy się o nową rodzinę i dziecko z poprzedniego małżeństwa, chcę tą sytuację uregulować i podwyższyć kwotę. Wiem, że muszę złożyć wniosek u komornika. Ale jak wyliczyć odsetki i od czego? Jaki wpływ ma to, że czasem płacił więcej, z tym że zawsze podawał w tytule za jaki miesiąc konkretnie, wiem, że to istotne. Powiedzcie mi jeszcze czy znacie może jakiegoś sprawdzonego komornika bo z taką sprawą wolałabym się oddać w ręce specjalisty. Gdzieś czytałam że komornik Radom to dobra firma z usługami komorniczymi. Ja nie znam dokładnie tej firmy ale może Wy możecie mi cos doradzić, kogos polecic?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Sob Mar 12, 2016 00:56    Temat postu:

Powrót do góry
anusia30
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Czw Kwi 07, 2016 06:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skontaktuj się adwokatem z Białegostoku http://kancelariaadwokacka-kiw.pl/spory-sadowe/ , który pomaga właśnie w takich sprawach i nie tylko. Ja korzystałam w zeszłym roku z jego usług i byłam bardzo zadowolona. Sprawa bez problemu wygrana - po prostu wie co robić i jak najefektywniej działać.
Powrót do góry
astralis
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Kwi 08, 2016 09:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

musisz wziąć dobrego adwokata
Powrót do góry
ulkarulka1
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Sob Maj 20, 2017 10:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak alimentów Ci mąz jednak nie będzie dawał, to najlepiej zgłoś się do Komornika http://www.czosnyka-komornik.pl . Na strone tego komornika trafiłam, jak szukałam licytacji komorniczych. Oczywiście, sa takie licytacje, wiele osób dzięki temu kupuje domy, samochody, a nawet całe gospodarstwa.
Powrót do góry
consera
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Pią Wrz 08, 2017 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej złóż pozew o podwyższenie alimentów , a kwestię zaległości uzgodnij ze swoim prawnikiem albo komornikiem.
Powrót do góry
monikabert90
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Czw Paź 19, 2017 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alimenty bardzo często pociągają za sobą szereg problemów, więc dlatego moim zdaniem bez dobrego adwokata ani rusz.
Jeśli nie stać Cię na jego wynajęcie, możesz wziąć kogoś z urzędu i sama się trochę doszkolić. Na stronie https://adwokatszczepanski.pl/ znajdziesz wiele artykułów z poradami prawnymi, również takimi dotyczącymi alimentów. Zapoznaj się, abyś wiedziała, jakie prawa Ci przysługują. Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Milena123
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Sty 03, 2018 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Również i moja siostra ma ogromny problem z alimentami, które przysługują jej i dzieciom i szukamy dobrego prawnika, który pomóże jej uporac się z tym problemem. Słyszał ktoś cos na temat mecenasa Budrewicza ? Podobno jest kompetentnym prawnikiem, który prowadzi sprawy od początku do konca.
Powrót do góry
mariola685
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Czw Cze 07, 2018 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli ktoś szuka w Trójmieście, to sprawami rozwodowymi czy alimentacyjnymi zajmuje się od lat kancelaria Cejrowskich. Warto polegać na ich doświadczeniu i wiedzy
Powrót do góry
anetka910
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pon Cze 25, 2018 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym przede wszystkim porozmawiała z jakimś radcą prawnym, sama miałam problem z wypłacalnością byłego mężą i bardzo pomogła mi http://agatakosciuk.pl. Swoją droga faceci to chyba myślą, że jak ślub nas nie łączy to i dzieci nie powinny ich obchodzić, nic bardziej mylnego, a dzieciom ojca brakuje.
Powrót do góry
bogdan22
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Wto Lip 10, 2018 08:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ostatnio widziałem na statystykach jak poprawiła się płatność alimentów w ostatnich latach to się zdziwiłem. Widać że alimenciarze boją się nowej władzy.
Reklama

Wysłany: Wto Lip 10, 2018 08:07    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Pieniądze Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: