Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna Kobiety i ich Świat

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Praca u kogoś czy własny biznes ?
Idź do strony 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Praca
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Magda
Moderator
Moderator

PostWysłany: Pią Cze 01, 2007 11:47    Temat postu: Praca u kogoś czy własny biznes ? Odpowiedz z cytatem

No własnie tak jak w temacie. Należysz do osób, które lubią jak się im wydaje polecenia i chetnie je wykonujesz, masz szefa nad sobą, odbębniasz 8 godzin i idziesz do domu niczym się nie przejmując czy raczej widzisz się w roli szefowej, która cały biznes ma na swojej głowie, zatrudnia ludzi i nimi kieruje ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Pią Cze 01, 2007 11:47    Temat postu:

Powrót do góry
Meru
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na razie wolę żeby ktoś mną kierował gdyż dopiero zaczynam karierę zawodową i potrzebuję zdobyć doświadczenie Wink Natomiast potem może założę własny biznes i będę szefową dla siebie. Kto wie jak się moje życie potoczy. Na szczęście jestem osobą cierpliwą i potrafię znosić zachcianki szefów Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Numa
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę podobnie jak Meru. Na razie mam za małe doświadczenie, także wolę jak ktoś mi powie co mam robić, no i mieć kogoś z boku, kogo mogę zapytać jeżeli czegoś nie wiem. A w życiu późniejszym..kto wie, jeżeli będę miała jakiś dobry pomysł na własny biznes to czemu nie
Powrót do góry
estera
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Wrz 27, 2012 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pracuję na swoim od kilku lat i to była najlepsza decyzja.

Pracowałam przez kilka lat u kogoś, zdobyłam doświadczenie wystarczające do usamodzielnienia się pod tym względem, a w poprzedniej pracy nie miałam zbyt wiele do gadania i czasem ciężko było mi się wykazać. Szef uważał, że ma ode mnie większe doświadczenie, mimo że siedział w tym samym temacie co ja, ale w teorii, a ja w praktyce Smile
Malynowa
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Sty 10, 2013 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja póki co jestem młodziutka i jeszcze jakoś boję się wziąć za coś swojego... Wiem, że mnóstwo osób w moim wieku bierze się za coś takiego bez większych obaw i im się udaje, ja jednak należę do ludzi nie lubiących dużego ryzyka. Trochę chcę poobserwować rynek, zdobyć doświadczenia, podszkolić się jeszcze (właśnie wybieram się na profesjonalny kurs masażu ) i potem może się odważę na coś swojego. Bo nie ukrywam, że marzę o pracy u siebie. Niby nie jest to takie kolorowe jak się może wydawać, bo brakuje wolnego czasu, nie masz jako takiego urlopu, często po godzinach musisz nadrabiać braki, itp., ale jednak lepiej harować na siebie niż może trochę mniej godzin, a na kogoś.
Powrót do góry
fiemma
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Pią Sty 11, 2013 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Albo praca u kogoś, albo bycie freelancerem - bo prowadzenie firmy to jednak nie na moją głowę Wink
Powrót do góry
Cypitrynka
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Nie Sty 13, 2013 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedno jak i drugie ma swoje plusy oraz minusy ;p ważne żeby mieć pomysł i głowę na karku. Na fajny pomysł wpadli ludzie z Krakowa, ponieważ założyli firmę sprzątającą - Błyszczy się nazywa. Sama bym się nie odważyła, bo bałabym się, że to nie wypali, ale im się udało Wink i chętnie z ich usług, gdyby taka potrzeba była, skorzystałabym, ponieważ są profesjonalni, czyści i schludni.
Powrót do góry
Edytaaa
V.I.P
V.I.P

PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak masz doświadczenie, to najlepiej własny biznes. Po co ktoś inny ma zarabiać na tym, że Ty coś umiesz? Ostatnio w kobiecych pomysłach na biznes coraz częściej pojawia się motyw prywatnego przedszkola, (takiego jak to: http://junior.lublin.pl/ ) i jest to fajny, typowo kobiecy pomysł na biznes.
Powrót do góry
kaifasz1
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Lut 22, 2013 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Praca jak to praca. Jak wynagrodzenie jest ok to i praca jest fajna Smile
Patrycjapati
Wymiata forum
Wymiata forum

PostWysłany: Nie Lut 24, 2013 10:32    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

kaifasz1 napisał:
Praca jak to praca. Jak wynagrodzenie jest ok to i praca jest fajna Smile

Ale farmazon... jak masz włąsny biznes to nie masz stricte czegoś takiego jak "wynagrodzenie" - tylko ile zarobisz i ile ci zostanie po opłaceniu podatków i innych danin, tyle masz... i wtedy z tą fajnoscią bywa różnie:)
P.S Na starcie głupia kasa fiskalna (z najtańszych np z http://centrumkasiarzy.pl/) kosztuje Cię parę stów - więc takie rzeczy też trzeba brać pod uwagę.
Powrót do góry
kokarda
V.I.P
V.I.P

PostWysłany: Pią Mar 01, 2013 08:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Własna działalność to nie jest niestety łatwa sprawa. Wymaga sporego zaangażowania i wiąże się z ryzykiem ponoszenia strat zamiast zysków. Myślę, że nie jest to niestety na moje nerwy. Mój znajomy założył ostatnio firmę transportową i chodzi wiecznie zestresowany. Nie mogłabym żyć z taką ciągłą niewiadomą na temat moich zarobków i bać się, że w kolejnym miesiącu nie będę miała na opłaty.
Powrót do góry
fiemma
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Pon Kwi 08, 2013 09:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No pewnie, że własna firma to nie jest takie hop siup i łatwe zarabianie dużej kasy. To po pierwsze stres o każdej porze dnia i nocy, każde wakacje, każdy krótki urlop to świadomość, że spisuje się firmę na straty. Po drugie to ogromny wysiłek, by firma utrzymała się na rynku i przynosiła zyski. A poza tym to strasznie mnóstwo roboty papierkowej oraz wydatków: rachunkowość, obsługa bhp, sprzęt biurowy (lub inne rzeczy potrzebne w firmie, w zależności od branży), wynagrodzenie dla pracowników itd. itp. plus oczywiście ZUS, US... Masakra Razz
Powrót do góry
maniaczka
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Wto Cze 25, 2013 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z chęcią wolałabym mieć własny biznes, być kobietą niezależną Smile ale to niestety nie jest takie proste. Trzeba by mieć na początek sporo kasy na rozkręcenie firmy Sad
Powrót do góry
rzepka
Wymiata forum
Wymiata forum

PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może warto zainwestować? Znam łatwą i bezpieczną platformę https://brokers-star.pl/. Można inwestować na rynku forex w przejrzysty sposób zawierać transakcje oraz śledzić zmieniające się notowania.
Powrót do góry
pralineczka
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Wto Sie 06, 2013 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam wam program partnerski http://www.comperialead.pl/ . Jest to bardzo dobry sposób na łatwy zarobek w internecie. ComperiaLead jest całkowicie darmowa i nie wymaga rejestracji.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Wto Sie 06, 2013 21:08    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Praca Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Następny
Strona 1 z 15
Skocz do: