Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna Kobiety i ich Świat

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Udaje wam się oszczędzać?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Pieniądze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
d_kow
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Sty 27, 2016 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno można oszczędzać mądrze robiąc zakupy, planując np. obiady na tydzień do przodu. Na prądzie czy wodzie chyba dosyć trudno oszczędzać, raczej nikt nie puszcza wody w całym domu dla zabawy.
Reklama

Wysłany: Sro Sty 27, 2016 15:35    Temat postu:

Powrót do góry
Cecomyra
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Nie Lut 07, 2016 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie się udaje, od tego mam takie konto oszczędnościowe http://raiffeisenpolbank.com/klienci-indywidualni/oszczednosci/wymarzony-cel Konto na wymarzony cel jest dla mnie bardzo motywujące.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
braaap
Wymiata forum
Wymiata forum

PostWysłany: Wto Lut 23, 2016 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie udaje się zaoszczędzić około 1tyś złotych miesięcznie. Dzięki temu w ciągu kilku lat zaoszczędziłam sporo pieniędzy, ale to i tak jest wciąż za mało, żeby kupić mieszkanie, które od dawna mi się marzy. Nie chce brać na nie kredytu i wolałabym sama uzbierać pieniądze na jego zakup. Zastanawiam się nad zainwestowaniem swoich oszczędności i z tego co się orientowałam, to najbardziej opłacalne jest inwestowanie w fundusze inwestycyjne, bo dzieki nim mogę osiągnąć wysoki zysk. Od miesiąca sprawdzam sobie notowania dostępne na stronie www.nntfi.pl/notowania , sporo czytam, śledzę. Jak myślicie jaką kwotę zainwestować na początek?
Powrót do góry
consera
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Czw Mar 17, 2016 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można zaoszczędzić dosłownie na wszystkim, nawet na rachunkach. Ja na przykład zmniejszyłam koszt ogrzewania za pomocą systemu wentylacji z wymiennikiem ciepła http://www.bartoszwentylacja.com.pl/oferta/wymienniki-ciepla . To jest naprawdę spora różnica, aż dziwię się , że to jeszcze nie jest standardem w naszym domach
Powrót do góry
Maggda
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Maj 20, 2016 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto sprawdzić, w jakiej klasie energetycznej są używane w domu sprzęty, takie jak pralka, lodówka, odkurzacz. Teraz najlepiej kupować takie, które są w klasie co najmniej A. W dłuższej perspektywie pozwala to sporo zaoszczędzić na prądzie. Widziałam, że Candy ma duży wybór pralek właśnie w klasach energetycznych od A+ do A+++ http://www.candy.pl/pl/ .
Powrót do góry
szymoniada91
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Maj 20, 2016 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żal mi ludzi, którzy chcą oszczędzać, a nie mają z czego bo ledwo im starcza na życie. Też tak niedawno miałem... Teraz jednak gdy wygrałem ekstra pensję w lotto nie muszę się już niczym martwić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jess89
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Czw Paź 06, 2016 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niestety mnie się nie udaje bo tak na prawdę nie ma skąd brać tych oszczędności. Chciałabym zapewnić swoim dzieciom jakieś bezpieczne zaplecze finansowe aby miały lepszy start w życiu. Od czasu do czasu zagram sobie w totka na stronie https://elotek.pl i liczę na to że w końcu mi się poszczęści. A co Wy o tym sądzicie ?
Powrót do góry
dominiczka6
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Paź 21, 2016 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Udaje się, ale bardziej w firmie, bo już nie prywatnie. Nasze ostatnie odkrycie w pracy to porównywarka usług, dotyczących wysyłek paczek. Można ją znaleźć tutaj https://przesylarka.pl/. Okazuje się, ze taka sama usługa ma zupełnie inny cennik i od tego, jakiego kuriera wybieramy zależą nasze oszczędności. Zwłaszcza, jeśli firma wysyła miesięcznie sporo paczek.
marlena77
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Nie Paź 23, 2016 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie też się udaje, choć przyznam, że długo się uczyłam oszczędzania Smile zaczęłam od spisywania swoich wydatków - każdego dnia, ile i na co. potem założyłam sobie dobre konto (oczywiście najpierw przejrzałam dokładnie wszystkie najlepsze konta bankowe oferowane przez różne banki) i tak juz oszczędzam od kilku miesięcy. nie mam stałej kwoty, ale staram się, aby to było nie mniej ka 200 zł miesięcznie Smile
dazofaw
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Wto Paź 25, 2016 09:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marlena77 napisał:
mnie też się udaje, choć przyznam, że długo się uczyłam oszczędzania Smile zaczęłam od spisywania swoich wydatków - każdego dnia, ile i na co. potem założyłam sobie dobre konto (oczywiście najpierw przejrzałam dokładnie wszystkie najlepsze konta bankowe oferowane przez różne banki) i tak juz oszczędzam od kilku miesięcy. nie mam stałej kwoty, ale staram się, aby to było nie mniej ka 200 zł miesięcznie Smile

Dokładnie. Odkąd spisuje na kartce wszystkie moje wydatki udało mi się sporo zaoszczędzić.
Powrót do góry
mantra
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Lis 04, 2016 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jest łatwe przy polskich wypłatach i cenach żywności itd.
Ale warto poszukać jakiś tanich sklepów z ubraniami, żywnością itd. Ja np. środków czystości kupuje w hurtowych cenach w tym sklepie http://czysto-w-domu.pl/kategoria-produktu/pranie/ , ze względu na cenę oraz wydajność.
Powrót do góry
matylda26
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Wto Cze 27, 2017 09:26    Temat postu: Oszczędzanie Odpowiedz z cytatem

A ja z kolei zawczasu zdecydowałam się na oszczędzanie na przyszłą emeryturę. Mimo alarmujących danych z ZUS-u i obniżenia wieku emerytalnego wciąż wiele osób wierzy w emeryturę od państwa. Ja niestety straciłam już tę nadzieję i dlatego dodatkowe środki na starość gromadzę w IKE. Zainspirował mnie ten artykuł - http://wyzwaniaprzedemerytalne.bloog.pl/id,355893313,title,Wyzwania-przedemerytalne-i-nie-tylko,index.html, uważam, że jeśli sami nie zadbamy o siebie na stare lata, to nikt za nas tego nie zrobi. A tak będę mieć dodatkowe pieniążki na potencjalną "czarną godzinę".
Powrót do góry
mariolawi
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Wto Cze 27, 2017 09:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co miesiąc staram się odłożyć jakąś niewielką część pieniędzy i coś już sobie zaoszczędziłam.
kamaman
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Cze 28, 2017 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja moim zdaniem decydując się na to ubezpieczenie sporo zaoszczędziłem: http://strzezdom.pl/ubezpieczenie-mieszkania-gothaer/ - musiałem jakieś posiadać, a zdecydowałem się na to ze względu na jego atrakcyjną cenę!
Powrót do góry
marlenna132
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pon Lip 03, 2017 07:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oszczędzanie to trudna sprawa. W moim przypadku różnie bywa https://www.brytyjka.pl/plecaki-szkolne-cat-19.html
Reklama

Wysłany: Pon Lip 03, 2017 07:50    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Pieniądze Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4
Skocz do: