Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna Kobiety i ich Świat

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Udaje wam się oszczędzać?
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Pieniądze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
recepturka
V.I.P
V.I.P

PostWysłany: Nie Wrz 27, 2015 14:29    Temat postu: Udaje wam się oszczędzać? Odpowiedz z cytatem

Udaje wam się oszczędzać w domu na takich wydatkach, jak choćby rachunki za prąd, wodę itd? Chodzi mi o takie rzeczy na które macie większy wpływ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Nie Wrz 27, 2015 14:29    Temat postu:

Powrót do góry
Karola321
V.I.P
V.I.P

PostWysłany: Nie Wrz 27, 2015 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeważnie się udaje, chociaż z prądem różnie to bywa.
Widziałam tutaj, że jest coś takiego jak obliczenie zużycia prądu - można tam sobie dokładniej sprawdzić ile prądu zużywa nasza rodzina i czy po miesiącu lub dwóch od wprowadzenia zmian, to zużycie się zmniejsza. Wydaje mi się, że warto spróbować.
Jeśli to nie poskutkuje, można pomyśleć o zmianie dostawcy energii.
Powrót do góry
Marlenna
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Nie Paź 11, 2015 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja oszczędzam na zakupach do domu. Kupuje po prostu np nowoczesne sprzęty kuchenne w sieci. Np teraz chcę kupic super lodówke na electro.pl i wiem że sporo zaoszczędze w taki sposób Smile I teraz i w przyszłości bo taki sprzęt mniej pradu pobiera Smile
Powrót do góry
Jinoo
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Paź 29, 2015 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio postawiłam na ubezpieczenie domu Kraków i jestem bardzo zadowolona. Wcześniej bardzo przepłacam, a teraz mam stosunkowo niskie rachunki. Prz okazji jakby ktoś potrzebował, to polecam skorzystać z takiej firmy: http://fides-kancelaria.pl/ubezpieczenia-czyli-jak-nie-byc-polakiem-madrym-po-szkodzie
Rajjker
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pon Lis 02, 2015 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Udaje mi się oszczędzać, ale nie są to ogromne kwoty. Oszczędzam mniej więcej 1500zł miesięcznie.

______
www.zdrowotny-blog.pl/zakopane-jako-miejsce-do-rehabilitacji-dlaczego-warto-je-wybrac/
Powrót do góry
Majka
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Sro Lis 04, 2015 09:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sporo oszczędziłam na prądzie, gdy przerzuciłam się z czajnika elektrycznego na ten klasyczny Smile oszczędzanie jest ważne, bo nigdy nie wiadomo kiedy będziemy potrzebowali większej sumy pieniędzy. Dla osób które chciałyby też trochę zarobić, na swoich oszczędnościach dobrym rozwiązaniem są fundusze: https://www.nntfi.pl/fundusze-inwestycyjne o wysokim oprocentowaniu, sama mam swój niewielki ale jednak portfel inwestycyjny i jestem bardzo zadowolona.
Powrót do góry
zytaaa
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Lis 19, 2015 08:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasem udaje się wszystko zależy od zapotrzebowania i czy wyskoczą jakieś nie planowane wydatki jak choroby
domini
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pon Lis 23, 2015 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba ciężko oszczędzać na wodzie i prądzie. Owszem, można np. założyć zmywarkę i pralkę, ktore zużywają mało wody i zamontować żarówki energooszczędne, ale nie będą to jakieś kolosalne oszczędności.
Dominiczka
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Gru 04, 2015 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na wodzie niestety nie potrafię oszczędzać ale na prądzie jak najbardziej. Wystarczy, że parę razy w ciągu miesącu odciągne mojego faceta od gier albo telewzji i od razu rachunki lecą w dół. Bywając też miesiące w których odpuszczamy sobie jakieś dodatkowe rozrywki żeby polepszych nasz domowy budżet Smile
Powrót do góry
LadyBlack
V.I.P
V.I.P

PostWysłany: Pią Gru 11, 2015 09:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja generalnie staram się nie szastać pieniędzmi tylko kupuję to co jest potrzebne, wcześniej spisuję wszystko na kartce.
Powrót do góry
braaap
Wymiata forum
Wymiata forum

PostWysłany: Wto Gru 22, 2015 09:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie udaje się sporo zaoszczędzić Smile Rok temu rzuciłam palenie i dzięki temu co miesiąc jestem bogatsza o 400zł. 2 lata temu wymieniłam wszystkie sprzęty RTV i AGD na nowe i energooszczędne. Zostały wymienione także żarówki na zarówki led, które są energooszczędne i pobierają bardzo mało prądu. Dzięki temu mam dodatkowe 100zł. Staram się także robić przemyślane zakupy, żeby jedzenie się nie marnowało. Co 3 lub 6 miesięcy zakładam nowe lokaty i mam także sporo pieniędzy z odsetek. Teraz zastanawiam się nad założeniem nowej lokaty, ale w innym banku. Rozważam tą ofertę https://www.santanderconsumer.pl/lokaty/ , ale nie wiem na jaki produkt mam się zdecydować. Jaką lokatę polecacie?
Powrót do góry
mamanaetacie
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sob Sty 02, 2016 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się staram oszczędzać, ale różnie mi to wychodzi. Do niedawna też mialam swoje konto, gdzie chciałam oszczędzać na emeryturę na starsze lata, ale niestety nic z tego nie wychodziło. Potem wpadłam na to http://www.pkopte.pl/, a konkretnie na IKO i teraz faktycznie zbieram już coś tam
Powrót do góry
rudadagusia
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Sty 07, 2016 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@mamanaetacie ja też korzystam z tej oferty i póki co jestem zadowolona Wink Na co dzień jednak staram się oszczędzać również na tak prozaicznych rzeczach jak na przykład pieluchy dla dziecka. Nie kupuję markowych pampersów tylko np. dada z biedronki i równie dobrze się sprawdzają Wink Podobnie jest z innymi produktami spożywczymi czy takimi jak np. zamienniki tuszów do drukarek Smile Nie kupuję oryginałów bo zwyczajnie za drogo wychodzi i wolę wybrać http://www.asarto.pl/produkty/tusze/brother.html, bo pasuje do mojej drukarki i drukuje dokładnie tak samo, a może i nawet lepiej! Wydaje się, że takie rzeczy to drobnostki, ale grosz do grosza... i się uzbiera Wink
Powrót do góry
mama_kama
Wymiata forum
Wymiata forum

PostWysłany: Pią Sty 15, 2016 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja staram się oszczędzać na wszystkim. Począwszy od oszczędzania prądu, gazu, wody. Po zakupywanie np. zamienników do drukarek bo są tańsze i zawsze mogę parę złotych zaoszczędzić. Głównie kupuje toneru w sklepie internetowym https://itoner.pl bo często mają darmową przesyłkę i dzięki temu kolejne pieniądze zostają w portfelu, jak to mówią. Jak na razie to oszczędzanie mi się udaje.
Powrót do góry
oleńka7
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Sty 27, 2016 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też staram się oszczędzać, ale łatwiej mi jak mam sprecyzowany cel. Np.teraz oszczędzam na wakacje, założyłam sobie takie osobne konto oszczędnościowe na które co miesiąc przelewam tę samą kwotę i systematycznie saldo się zwiększa Smile
Jeśli chodzi o takie oszczędności na prądzie czy wodzie to staram się, ale nawet jak wydaje mi się że oszczędzam (wymuję ładowarki z gniazdek, wyłączam światło kiedy go nie używam, zakręcam wodę itp) to rachunek jest cały czas taki sam. Widocznie takie są ceny prądu i nie będzie mniej.
Reklama

Wysłany: Sro Sty 27, 2016 12:48    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Pieniądze Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Skocz do: