Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna Kobiety i ich Świat

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Budowa domu
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Jak wygodnie mieszkać?
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SuperKeira85
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Maj 20, 2015 22:37    Temat postu: Budowa domu Odpowiedz z cytatem

Jesteśmy w trakcie budowy domu. Domek niby nieduży,ale ten wymarzony z małym tarasem. No i właśnie toczymy z mężem małą walkę o jego wygląd. Mi się bardzo podobają się balustrady szklane,a jemu niekoniecznie. Macie pomysł na jakiś kompromis albo jak go do nich przekonać? W pozostałych kwestiach na szczęście się zgadzamy, choć nie było łatwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Sro Maj 20, 2015 22:37    Temat postu:

Powrót do góry
Extraileen93
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Maj 21, 2015 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Balustrady szklane są super, sama planuję mieć taką w swoim przyszłym domu. Trochę jednak przeraża mnie utrzymanie jej w czystości, bo wiadomo, że pojawią się na niej odciski palców i tak dalej, ale chyba mimo wszystko bym się zdecydowała na takie rozwiązanie.

Ostatnio zmieniony przez Extraileen93 dnia Pon Lip 20, 2015 14:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
ShantaeXXX1906
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Maj 22, 2015 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może pokaż mu parę zdjęć jak to wygląda jak może się to prezentować może go to przekona bo takie balustrady są naprawdę świetne i wyglądają na prawdę wyśmienicie. Możesz zawsze mu powiedzieć żeby wybrał sobie kolor tej balustrady jaka ma być albo poręcz czy chrom czy stalowa. Zawsze możesz coś wymyślić. Najważniejsze żeby zrobić zdjęcia takich balustrad albo go zabrać do sklepu z balustradami i pokazać na żywo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Laura10
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Sob Maj 23, 2015 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O jak Wy już o wykańczaniu to może będziecie mi w stanie pomóc na samym początku budowy. Moje wątpliwości dotyczą tego, co powinnam zapewnić ekipie, która przychodzi budować? Tzn. chcę zainwestować w toalety przenośne, ale jeszcze myślałam o kontenerze socjalnym? Czy to dobry pomysł, czy to nie jet konieczne? Patrzyłam na tego typu wyposażenie http://www.wcserwis.pl/index/produkty nie jest drogie, więc może warto zainwestować w komfort pracowników.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kierzyk
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sob Maj 23, 2015 13:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zależy w jakim projekcie bo balustrady szklane fajnie wyglądają, ale nie zawsze. Jeśli jesteście dopieor na etapie budowy to nie wiem czy kojarzycie taki portal jak Oferteo ? - polecam szukać wykonawców przez niego czy też materiałów, tutaj masz dział odnośnie budowy - http://www.oferteo.pl/budowa-domu ale można szukać w innych jeśli wiesz czego konkretnie potrzebujesz.
Powrót do góry
Zosiasia
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sob Maj 23, 2015 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do mnie balustrady szklane jakoś nie przemawiają. Wolę tradycyjne jednak Smile Ja dopiero wnętrze konczę remontować w swoim domu i u mnie jest podobna sytuacja z drzwiami. Mnie podobają się takie http://www.drzwidladomu.com.pl/ a mężowi niekoniecznie takie Wink Ale ja go przekonam i będzie tak jak ja myślę.
Powrót do góry
SuperKeira85
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Nie Maj 24, 2015 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mąż nadal ma trochę wątpliwości odnośnie szkła na tarasie. Pokazałam mu mnóstwo super aranżacji z wykonaniem szklanych balustrad. Może trochę mu się spodobały, ale jeszcze nie do końca. Pozostaje mi walczyć do końca o mój wymarzony taras.
Powrót do góry
Karina90
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Nie Maj 24, 2015 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety ja podzielam zdanie Twojego męża. Mi też takie balustrady sie nie podobają ze względów praktycznych. Jest bardzo dużo zachodu z utrzymaniem ich w czystości. Wystarczy, że ktoś ich dotknie, ochlapie czy przebiegnie piec z brudnym ogonem i już trzeba je umyć. Wolę rozwiązania mniej problematyczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
anastazja
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 08:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za tydzień mam odbiór domu i strasznie się boje, bo wiem że jak będą jakieś niedoróbki, a ja podpiszę protokół zdawczo-odbiorczy to później już nie będzie odwrotu...I trzeba będzie wszytko naprawiać na własną rękę. Zastanawiam się nad skorzystaniem z takiej firmy: http://www.odbiorymieszkan.org Podobno sprawdzają, czy wszystko jest zgodne ze sztuka budowlana i dopiero później podpowiadają, czy warto podpisać protokół zdawczo-odbiorczy...
Tatanka
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Sro Cze 03, 2015 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basen przy domu w naszym klimacie? Planujecie go jakoś ogrzewać? Czy na zimę spuszczać wodę?
Powrót do góry
Lidka
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Pon Cze 22, 2015 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musicie dojść do jakiegoś kompromisu inaczej się nie da. Ja chce dom który będzie eko. Zastanawiam czy panele fotowoltaiczne u nich http://ekofachowcy.pl/fotowoltaika nie były by dobre dla mnie. Wiadomo, że to dość spora inwestycja, ale po latach się zwrócić. A w tym czasie nie muszę płacić za prąd bo będę go miała za darmo właśnie dzięki tym panelom
Powrót do góry
peso
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Pon Cze 22, 2015 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przed budową domu, trzeba także pomyśleć o zakupie działki. W poradniku http://www.kredyty-mieszkaniowe.info/13,kredyt-hipoteczny-na-dzialke---krok-po-kroku.html znajdziecie jak krok po kroku wziąć kredyt hipoteczny na zakup działki. Myślę, że poradnik może się wam przydać, a jeśli już kupiliście działkę, to na tej stronie znajdziecie również sporo innych poradników mieszkaniowych.
Powrót do góry
karmelka
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Cze 26, 2015 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tatanka napisał:
Basen przy domu w naszym klimacie? Planujecie go jakoś ogrzewać? Czy na zimę spuszczać wodę?
Znam kilka osób mających basen i właśnie spuszczają wodę.
Karina90 napisał:
Niestety ja podzielam zdanie Twojego męża. Mi też takie balustrady sie nie podobają ze względów praktycznych. Jest bardzo dużo zachodu z utrzymaniem ich w czystości. Wystarczy, że ktoś ich dotknie, ochlapie czy przebiegnie piec z brudnym ogonem i już trzeba je umyć. Wolę rozwiązania mniej problematyczne.
Mi to rozwiązanie nie podoba się bo po pierwsze nie czułabym się zbyt bezpiecznie (ach ta psychika ludzka, lęk wysokości itp) a po drugie wszystko widać jak balkonowe drzwi otwarte, już nie wspomnę o tym jakbym się na balkonie chciała poopalać Very Happy
A co powiecie o takich dużych przeszklonych drzwiach tarasowych czy oknach na całą ścianę? Jak w tym projekcie: http://www.e-domy.com.pl/e_155.html?idk=all pomijam kwestię prywatności bo zakładam ustawienie budynku na tył działki gdzie nie ma drogi Wink
Powrót do góry
gracja
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Pią Lip 17, 2015 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze wrócę do tematu drzwi, który nie jest taki prosty. Odpowiedni wybór to nie tylko cena i fajny wygląd. Pamiętaj też, że jakość ma pierwszorzędne znaczenie, nawet te do piwnicy. Zobacz sobie co o tym piszą na stronie www.interprodukt.pl o takiej tematyce. Warto się rozejrzeć skoro już masz zainwestować niemałe pieniądze.
Powrót do góry
Eryka
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Pon Lip 20, 2015 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam dopiero w planach budowę domu. Obecnie jestem na etapie znalezienie odpowiedniego planu. Szukałam już w wielu miejscach ale niedawno dowiedziałam sie o takiej aplikacji https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mgprojekt.projektydomow i teraz tam zaczęłam szukać projektu domu. Powiem wam , że dużo wygodniej mi się tam szuka tego konkretnego projektu. I jestem, bardziej na bieżąco z nowościami. Teraz to już chyba wszystko pójdzie z górki.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Pon Lip 20, 2015 19:08    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Jak wygodnie mieszkać? Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny
Strona 1 z 16
Skocz do: