Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna Kobiety i ich Świat

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak dbać o wzrok latem?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Pielęgnacja ciała
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
balbixmag
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Maj 25, 2017 08:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Czw Maj 25, 2017 08:45    Temat postu:

Powrót do góry
karii
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Czw Cze 01, 2017 07:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej zainwestować w dobre okulary przeciwsłoneczne. A jeszcze lepiej jest zrobić to u optyka, wtedy tylko mamy pewność że wybrany przez nas model będzie zawierał odpowiednie parametry Wink Trochę szerzej opisali to w tym artykule: http://www.tenatelli.com/blog/2017/05/26/dlaczego-powinienes-kupowac-okulary-tylko-u-optyka/
Powrót do góry
zdziwiona
Wymiata forum
Wymiata forum

PostWysłany: Czw Cze 01, 2017 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A znacie może sklep internetowy Himalayaherbs ? Jest to sklep indyjski http://www.himalayaherbs.pl/ W nim znalazłam mieszankę ziół do makijażu i ochrony oczu. Nigdy nie spotkałam sie z taką propozycją. W wy korzystaliście może z takich preparatów, jak się sprawdzają? Oczy to bardzo delikatny narząd i nie chciała bym na nim eksperymentować.
Powrót do góry
nodomi
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Cze 02, 2017 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja noszę okulary przeciwsłoneczne nawet, jak nie ma zbyt dużo słońca, bo po prostu cierpię niemiłosiernie, jak w zmęczone oczy wpada mi nadmiar światła. Na szczęście mam na tyle dobre, że odbijają promienie słoneczne więc nawet nie muszę mrużyć oczu. Do piekących i szczypiących polecam okłady z herbaty rumiankowej, bardzo dobrze odpręża skórę wokół oczu i zmniejsza pieczenie. Również przyda się luteina w formie suplementu, aby wesprzeć pracę plamki żółtej.
Powrót do góry
karii
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Sro Cze 07, 2017 07:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie to wizyta u okulisty nie byłaby złym wyborem. Niektóre schorzenia lepiej wykryć w początkowej fazie, później po prostu może być nie wesoło. Np nadwzroczność, potrafi przysporzyć problemów, tu trochę więcej na ten temat się dowiecie http://klarin.pl/blog/2017/05/31/nadwzrocznosc-wykrycie-leczenie/
Powrót do góry
etharos
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Pon Cze 19, 2017 07:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim trzeba wybrać się na badanie wzroku które pomoże w diagnozie. Warto poczytać trochę na ten temat : http://www.tenatelli.com/blog/2017/06/07/jak-wyglada-badanie-wzroku/ja jestem za tym żeby od czasu do czasu chodzić na taką kontrolę i wybrać się na badanie zobaczyć czy wszystko w porządku.
Powrót do góry
karii
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Czw Lip 27, 2017 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto chronić oczy przed promieniowaniem słonecznym, bo ono w dużej mierze im szkodzi. Więcej informacji na temat tego jak to robić znajdziecie tutaj: http://klarin.pl/blog/2017/07/10/ochrona-oczu-przed-promieniowaniem-slonecznym/
Powrót do góry
Lidka
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Pon Sie 28, 2017 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie tylko latem trzeba dbać o oczy, a o każdej porze roku. Ja przez słońce i ciągłe siedzenie przed komputerem miałam duże problemy ze wzrokiem. Jakie? Traciłam ostrość i wszystko widziałam za mgłą. Teraz łykam luzetan i powoli moje oczy wracają do formy. Coraz mniej zdarza mi się sytuacji, że mam problem z ostrością więc mega się ciesze.
Powrót do góry
dusia88
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Sie 30, 2017 17:23    Temat postu: Wzrok Odpowiedz z cytatem

Okulary przeciwsłoneczne z dobrym filtrem to podstawa. Jednocześnie pamiętajmy, że o wzrok należy dbać zawsze, a nie tylko latem. Okulary można nosić też zimą, są też takie do pracy przy komputerze. Pomogą nam naszym oczom w trudniejszych zadaniach. Mnóstwo opcji jest przedstawionych na http://www.optykniedbala.pl. Witamina A również ma wpływ na nasze oczy, więc warto ją suplementować.
Powrót do góry
etharos
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Czw Sie 31, 2017 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto przede wszystkim zrobić badania wzroku raz na jakiś czas żeby sprawdzić czy nic nam nie dolega. Wbrew pozorom jest dużo chorób oczu, których można się nabawić. Poczytajcie sobie tutaj: http://www.tenatelli.com/blog/2017/08/30/czym-jest-prezbiopia/
Powrót do góry
okularnica95
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Wrz 06, 2017 14:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto dbać o nawilżenie oczu, no i postawić na jak najlepsze okulary przeciwsłoneczne - nie takie z H&M za 20 zł... Ja polecam świetnego producenta okularów przeciwsłonecznych jakim jest Brandex http://brandex.pl/home - wszystkie okulary z filtrami, porządna jakość i wykonanie. Smile
Powrót do góry
anika
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Wrz 08, 2017 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jaka różnica pomiędzy dbaniem w lecie, a przez cały rok? Nie bardzo rozumiem takie rozróżnienie.
organika
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Wto Wrz 19, 2017 00:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nieużywanie okularów przeciwsłonecznych w okresie letnim, uszkadza rogówkę. Wiem to na przykładzie mojej przyjaciółki, nigdy zanadto nie miała okularów, a wrażliwe bardzo oczy, okulista jej powiedział że to od promieni UV ma teraz problem i trzeba przeprowadzić korekcje,a konkretnie abberację, wiem że firma optegra ma taki zabieg, on się nazywa Wavelight, przyjaciółka zbiera teraz na tą korekcję.
Powrót do góry
Clelu
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pon Paź 16, 2017 07:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze będzie znaleźć jakiś suplement na poprawę wzroku. Uzupełnianie takich witamin i minerałów wydaje się najlepsze żeby zadbać o kondycję wzroku podczas lata. Teraz jest tego tyle że to nie problem coś znaleźć.
Powrót do góry
knall
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Sro Paź 18, 2017 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na lato najlepszą ochroną sa okulary z filtrem

More about the author
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Sro Paź 18, 2017 10:17    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Pielęgnacja ciała Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Skocz do: