Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna Kobiety i ich Świat

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

On sie nie chce zgodzić na kota

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Relacje nasze i Wasze.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yola
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Maj 06, 2015 18:24    Temat postu: On sie nie chce zgodzić na kota Odpowiedz z cytatem

Od dawna namawiam męża na kota, ale bez rezultatu jak na razie. Co prawda nie miałam nigdy kota, ale chciałabym żeby w domu było jakieś zwierzątko. Myślałam o konkretnej rasie, mianowicie o kocie syberyjskim. Znalazłam nawet ogłoszenia z takimi kotkami (http://www.morusek.pl/ogloszenia/polska/koty-sprzedam-koty-koty-syberyjskie/0/) ale to go tylko zirytowało. Tłumaczy mi, że taki kot wymaga dużo uwagi, że można sobie odpuścić jakieś wycieczki, wyjazdy 9ponoć koty ich nie lubią i źle znoszą) i w ogóle zniechęca. Jest bardziej skłonny zakupić psa, na którego z kolei ja nie chce się zgodzić. I tak trwamy, każdy przy swoim zdaniu. Rolling Eyes Wydaje mi się, że więcej kłopotu jest właśnie z psem niż kotem, mam rację? I czy koty faktycznie tak źle znoszą podróże?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Sro Maj 06, 2015 18:24    Temat postu:

Powrót do góry
tedla
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Maj 06, 2015 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koty znoszą podróże tak samo źle jak psy, a psy tak samo jak koty wymagają dużo uwagi, dodatkowo trzeba je jeszcze wyprowadzać na spacer. Może pójdźcie na konsensus i przygarnijcie i kota i psa Smile
peso
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Sro Maj 27, 2015 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie może, gdzie można kupić drapak dla kota? Mój kot zaczął drapać fotele, dlatego postanowiliśmy kupić mu taki drapak. Wasze koty mają drapaki?
Powrót do góry
baHa
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Czw Mar 10, 2016 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może ma alergię. Poza tym psy są sto razy lepsze
Powrót do góry
selbymix
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2016 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spróbuj jakoś jego przekonać. Może jak będziesz codziennie męczyć goopowieściami o kotach, ciekawostkami, będziesz im pokazywać zdjęcia różnych kotów itd to w końcu dadzą za wygraną. Jednak nie proś codziennie nachalnie o kota bo się zdenerwują i jeszcze jakiś szlaban dostaniesz. Muszą zauważyć, że naprawdę intesujesz się kotami. Kup sobie jakieś książki na ich temat, rozwieś w pokoju plakaty kotów itp.
wiola438
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Sie 12, 2016 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może nie chce się zgodzić bo po prostu nie zna kotów? Podsuń mu informacje o tym co jedzą koty , jak niewiele opieki wymagają, jakie są mądre, niezależne i kochane. Sama mam trzy koty i wiem, że można się do nich przekonać, bo kiedyś sama nie lubiłam kociaków. Teraz to moje ulubione zwierzęta.
Powrót do góry
cathy586
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Kwi 20, 2017 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z kotem jest mniej problemów pod tym kątem, że lepiej znosi samotność i nie denerwuje sąsiadów gdy zostaje sam. A co do podróży to nie jest powiedziane, że będzie ją źle znosił, to już zależy od kota. Zawsze można mu podać coś na uspokojenie: https://www.keko.pl/pol_m_Koty_Transport-kota_Suplementy-do-podrozy-258.html. Warto skonsultować się z weterynarzem, który doradzi jaki z tych środków będzie najlepszy dla kota. Do tego transporter i nie ma problemu z tym, że kot będzie przeszkadzał w czasie podróży.
Powrót do góry
zyga759
Wymiata forum
Wymiata forum

PostWysłany: Pon Kwi 24, 2017 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak tylko się chce to można spokojnie poradzić sobie nawet z łobuziakiem. Ja nie mam problemów z moim kotem. Oczywiście podobnie jak pies i kot wymaga szczególnej opieki i wiedzy właściciela na temat jego upodobań i potrzeb - wtedy współpraca jest bezproblemowa zwykle. Nie można zapominać o wizytach kontrolnych u weterynarza i szczepieniach. Na blogu https://royalcanin.pl/blog/dlaczego-szczepienie-kota-jest-tak-wazne/
można poczytać dlaczego to tak ważne.
Powrót do góry
zdziwiona
Wymiata forum
Wymiata forum

PostWysłany: Pią Sie 04, 2017 06:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj znam ten problem, mój mąż o wiele bardziej lubi psy. O kocie nie chciał słyszeć. Ale po pewnym czasie jęczenia doszliśmy do kompromisu, on ma małego psiaka a ja kota. Oba adoptowane. A przed tym ja znalazłam sklep https://www.zwierzakowo.pl/58-kuweta-dla-kota Zaczęłam od kuwety, a potem przejrzeliśmy zakładki. Znaleźliśmy bardzo ciekawe propozycje dla naszych zwierzaków. I wierzcie mi nasze zwierzaki szybko się polubiły, teraz nie wyobrażamy sobie domu bez nich.
Powrót do góry
jjusti18
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Czw Kwi 12, 2018 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może to kwestia dogadania? Może mąż myśli, że nie będziesz się dobrze opiekować kotem i będzie bałagan. Skoro jesteś pewna, że chcesz kota no to zapewnij swojego męża że będziesz o wszystko dbać. Możesz nawet zerknąć tutaj na karmy i przysmaki https://www.maxandmrau.pl/pol_m_kot_karma-dla-kota_Przysmaki-197.html dla kotów, dzięki którym zadbasz o zdrowie pupila.
Powrót do góry
tuwawa
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2018 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego on nie chce się zgodzić na kota... ? Spróbuj go jakoś przekonać. Jesli będzie podnosił argument, że "Koty są brudne i przenoszą pchły" to pokaż mu tą obrożę ze strony https://www.naszezoo.pl/pl/p/Bayer-Foresto-obroza-dla-psa-i-kota-ponizej-8-kg-dlugosc-38-cm-/5772 , udowodnisz mu w ten sposób, że jego argument tak naprawdę nic nie znaczy.
Powrót do góry
stanislowek
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pon Cze 11, 2018 15:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kot to też obowiązek, trzeba o niego dbać, a do tego pojawia nam się w domu sporo sierści
messzi
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Nie Lip 08, 2018 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy ma inne zdanie w tej dziedzinie, ja na przykład wolałbym kota niż psa w miszkaniu
Reklama

Wysłany: Nie Lip 08, 2018 13:27    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Relacje nasze i Wasze. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: