Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna Kobiety i ich Świat

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak zminimalizować ryzyko w firmie?
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Praca
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafaluk2107
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Kwi 24, 2015 11:53    Temat postu: Jak zminimalizować ryzyko w firmie? Odpowiedz z cytatem

Hej:) każda działalność gospodarcza niesie za sobą ryzyko operacyjne, ponieważ nigdy nie wiemy do końca czy dana operacja i przedsięwzięcie powiedzie się w stu procentach. Poradźcie proszę, jak można zarządzać ryzykiem w przedsiębiorstwie ? Czy takie zarządzanie jest w ogóle możliwe? Jak wyeliminować nadużycia w firmie? Są na to jakieś specjalne metody? Może jakieś programy informatyczne, które pomagają w zarządzaniu firmą? Może u was w firmach stosuje się jakieś sprawdzone metody i osiąga się optymalne efekty:) proszę o porady:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama

Wysłany: Pią Kwi 24, 2015 11:53    Temat postu:

Powrót do góry
Davina88
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Kwi 24, 2015 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zarządzanie ryzykiem w firmie to spora dziedzina wiedzy. Są nawet studia podyplomowe z tego zakresu, ale takie coś ma chyba racje bytu przy większych przedsiębiorstwach. Natomiast jeśli mówimy o programach informatycznych, które mogą pomóc w zarządzaniu biznesem to tutaj próg wejścia jest znacznie mniejszy. Oczywiście nie ma programów "od wszystkiego". Co konkretnie Cię interesuje? Rozliczanie zleceń? Koordynacja pracy w grupie?
Powrót do góry
Emiliana87
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sob Kwi 25, 2015 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w sumie moim zdaniem żeby się doszkolić w dziedzinie zarządzania ryzykiem w swojej firmie powinieneś udać się na jakieś szkolenie, które pomoże Ci zrozumieć co powinieneś zrobić u siebie, jaki system wprowadzić i jakie są Ci najbardziej potrzebne, bo jak wiadomo wszystkie zmiany wprowadza się stopniowo, ja na Twoim miejscu zaczęłabym od programu z zarządzania zleceń Smile
Powrót do góry
MARCIEWKS1276
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sob Kwi 25, 2015 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że z tym szkoleniem to jest dobry pomysł. Może firmy, które zajmują się zarządzaniem ryzykiem i tworzą jakieś systemy do tego robią też szkolenia. Wtedy dowiedziałabyś się jakie są w ogóle możliwości i która z nich najbardziej pasowałaby do Twojej sytuacji. Na pewno warto się rozejrzeć za tym żeby się ustrzec ewentualnych problemów w firmie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rafaluk2107
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pon Kwi 27, 2015 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Davina88 napisał:
Zarządzanie ryzykiem w firmie to spora dziedzina wiedzy. Są nawet studia podyplomowe z tego zakresu, ale takie coś ma chyba racje bytu przy większych przedsiębiorstwach. Natomiast jeśli mówimy o programach informatycznych, które mogą pomóc w zarządzaniu biznesem to tutaj próg wejścia jest znacznie mniejszy. Oczywiście nie ma programów "od wszystkiego". Co konkretnie Cię interesuje? Rozliczanie zleceń? Koordynacja pracy w grupie?

Interesuje mnie konkretnie rozliczanie zleceń i koordynacja ich wykonywania. Zależy mi , by praca była wykonana szybko i eliminowała ryzyko.. Może z tymi studiami podyplomowymi lub jakimś szkoleniem to faktycznie nie jest głupi pomysł:) Chyba muszę się nad tym zastanowić, bo program programem, a umiejętności przecież też trzeba posiadać co nie?
Powrót do góry
Lidka
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Sro Maj 06, 2015 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozwiązaniem może być system komunikacji wewnętrznej. Dobrym posunięciem będzie na przykład system OTRS Intalio
Służy właśnie do komunikacji wewnętrznej i na pewno świetnie się sprawdzi w każdej firmie. Jest bardzo rozbudowany i intuicyjny a przy tym wszystkim funkcjonalny.
Powrót do góry
Zosiasia
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Maj 07, 2015 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ryzyko jest zawsze. Nawet mały problem może spowodować że firma splajtuje. Ale póki działa warto zastanowić się nad tym, by mieć jak największą kontrolę nad finansami. Dzięki programowi http://infotelecom.pl/k/m/p/kadryplace mamy taką możliwość. Program jest w formie bardzo przystępnej i prostej. Łatwo z nim kontrolować stan finansów i mieć pewność, że wszystko jest zrobione tak jak powinno być. Współpraca programu z programem Płatnik jest tak samo ważna jak naliczanie podatku.
Powrót do góry
Lovelasek
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Cze 05, 2015 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robić pewny biznes Smile
Powrót do góry
arabelka
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Czw Lip 16, 2015 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno warto zainwestować w dobry program do fakturowania. Ja trafiłam ostatnio na Faktura Small Business - to prosty w obsłudze program do wystawiania faktur i paragonów. Posiada dożywotnią licencję i nie jest wcale drogi. Macie go w swoich firmach? Ja rozważam zakup.
Powrót do góry
braaap
V.I.P
V.I.P

PostWysłany: Wto Lip 21, 2015 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam własne biuro księgowe i w firmie mamy windows server 2003. Niestety w tym miesiącu skończyło się do niego wsparcie i jedyną możliwością, żeby je odzyskać jest migracja do najnowszej wersji systemu. Jest to dość kosztowne. Myślę o tym, żeby wykonać to w http://www.migracja.windows-server2003.pl
. Znacie tą firmę? Co myślicie o ofercie?
Powrót do góry
lilka91
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Sro Wrz 23, 2015 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na Twoim miejscu pomyślałabym o programie Comarch ERP Optima z http://kotrak.pl/oferta/comarch-erp-2-0/comarch-erp-optima/ Słyszałam, ze jest to najchętniej wybierany program przez małe i średnie przedsiębiorstwa. Jest bardzo intuicyjny i pozwala na ogarnięcie całej firmy, równiez księgowości. Można go testować przez 60 dni za free.
Powrót do góry
owsiana
Wymiata forum
Wymiata forum

PostWysłany: Pią Wrz 25, 2015 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prowadząc firmę przez internet warto zainwestować w porządny internet. Nie ma nic gorszego niż zacinające się ci chwilę łącze Hrm Dzięki speedtest można sprawdzić szybkość internetu. U mnie jest ona całkiem niezła co bardzo mnie cieszy bo nie wyobrażam sobie pracy przy kiepskim internecie.
Powrót do góry
Marlenna
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Sro Paź 07, 2015 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ryzyko pomyłki zminimalizujesz z tym programem http://www.way2send.pl/ . Program integruje automatyczne pobieranie zamowien z płatnościami i wysyłkami. Mysle, że warto nim sie zainteresować.
Powrót do góry
dynamical123
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Paź 08, 2015 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie najważniejszą rzeczą jest dobre biuro rachunkowe. to według mnie absolutna podstawa. Bez niego można mieć duże problemy. Moja znajoma postanowiła sama być sobie księgowa i skończyło sie tak, że od roku musi sie tłumaczyć w skarbowce. musiała też zawiesić działalność. Jeśli potrzebujecie biuro rachunkowe gdzieś na terenie miasta Katowice to polecam takie miejsce: http://taxmentor.pl
Powrót do góry
Marlenna
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Czw Paź 15, 2015 18:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto nie ryzykuje... czasami trzeba Smile Może to przynieść wymierne efekty. Ja mam zamiar zaryzykować Wink i podjąć współpracę z firmą http://izch.pl/ importującą towary z Chin. I mam nadzieje że na sprzedazy np ubran zarobie Smile Oni mają fajne ceny i służą pomocą w zalatwianiu wielu spraw no i nie muszę zamawiać gigantycznych ilości towaru. To w jakis sposób minimalizuje ryzyko Smile
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Czw Paź 15, 2015 18:19    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Praca Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Skocz do: