Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna Kobiety i ich Świat

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Spowiedź
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Filozofia i religia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katarina
SiteAdmin
SiteAdmin

PostWysłany: Pią Kwi 06, 2007 12:07    Temat postu: Spowiedź Odpowiedz z cytatem

Jak to jest z Wami? Chodzicie do spowiedzi? Jeśli tak, to jak często??
Reklama

Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 12:07    Temat postu:

Powrót do góry
hokozzz
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2007 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owszem.Ja byłem 2 razy u spowiedzi...raz po komunii i raz gdy miałem zostać chrestnym...
myśle,że jeśli mam przepraszać za grzechy to mogę zrobić to np.stojąc w korku czy idąc na spacer,jeśli istnieje Bóg to Wie co przeskrobałem i nie musze tego powtarzać księdzu.
To moje osobiste odczucie...
pozdrawiam...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Katarina
SiteAdmin
SiteAdmin

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2007 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hokozzz napisał:
Owszem.Ja byłem 2 razy u spowiedzi...raz po komunii i raz gdy miałem zostać chrestnym...
myśle,że jeśli mam przepraszać za grzechy to mogę zrobić to np.stojąc w korku czy idąc na spacer,jeśli istnieje Bóg to Wie co przeskrobałem i nie musze tego powtarzać księdzu.
pozdrawiam...

Nic dodać , nic ująć.
maharet
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Nie Kwi 08, 2007 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś tam chodziłam do spowiedzi. Ale już od kilku lat nie pokazuję się w kościele.
Powrót do góry
Magda
Moderator
Moderator

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomimo tego, że jestem osobą wierzącą, niestety od kilku lat chodzę do spowiedzi bardzo rzadko. Nie popełniam aż tak strasznie ciężkich grzechów, aby latać co chwile i opowiadać księdzu co zrobiłam, albo co powiedziałam. Wolę w spokoju pomodlić się do Boga i przeprosić za moje czyny i starać sie poprawic.
Powrót do góry
Katarina
SiteAdmin
SiteAdmin

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najbardziej to mnie denerwuja te starsze panie, które co niedzielę kwitną w konfesjonale, a tak naprawdę to grzeszą czasami bardziej niż my młodzi...Dlatego ja uznaje spowiedź za cos w rodzaju głupiego przyznawania się do błędów przed obcą osoba....I co wyznam swoje grzechy, potem znów nagrzeszę, a potem znów mi da ksiądz rozgrzeszenie...Bezsens
Magda
Moderator
Moderator

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeszcze zanim ksiądz da to rozgrzeszenie to potrafi nieźle sie wydrzeć, bo i na takiego można trafić. Takie zachowanie tylko zniechęca młodych do częstych spowiedzi.
Powrót do góry
Anja
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2007 08:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja chodze do spowiedzi tak często jka tylko mogę. Ale tylko do wybranych ksieży Very Happy. Najbardziej lubie do ojców Puulinów w Częstochowie. Bo tam spowiedź nie polega na odlklepaniu grzechów, tylko na rozmowie, podejście bardziej psychologiczno-religijne, niz w stylu nie uprawiaj seksu,bo spadnie na ciebie grom z jasnego nieba Rolling Eyes . Mam jeszcze 2 takich znajjomych w okolicach Kielc, którzy spowiadają na tej samej zasadzie, dlatego mimo, że pójście do spowiedzi jest troche kłopotliwe w znalezieniu ich, to wole tak, kiedy naprawdetego spowiednika interesuje co mówie niż tak odklepać regułke.

H. L. Mencken
Powrót do góry
Copacabana
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Lip 12, 2007 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bylam u spowiedzi kilka razy jak bylam mala. Ale tylko dlatego,ze "wszystkie dzieci szly". Kiedys nie rozumialam o co chodzi z ta cala "religia", teraz jestem ateistka...
Powrót do góry
Weronisia89
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pon Maj 05, 2014 09:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hokozzz napisał:
pozdrawiam...

Noi tutaj jesteś błędzie. Bo nie spowiadasz się księdzu tylko Bogu. Tak należy na to patrzeć. A po drugie nie sztuką jest wiedzieć jakie ma się grzechy ale wypowiedzieć je na głos i być świadom tego co się zrobiło. Przecież jeśli pójdziesz do spowiedzi i powiesz parę grzechu ale świadomie nie przyznasz się do choćby jednego to wtedy spowiedź jest nie ważna. Bogu zależy na tym żebyś jemu w sakramencie spowiedzi przyznał się na głos co złego zrobiłeś Smile
Powrót do góry
gadula
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Maj 22, 2015 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzę do spowiedzi raz w miesiącu. Widzę w tym sens. Jeśli ktoś grzeszy, ale nikt o tym nie wie... A przynajmniej obcy ludzie nie wiedzą, to nie mamy takiego poczucia wstydu. Tylko tchórze rezygnują z tego sakramentu. Bo tak łatwiej.
feniks
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pon Cze 01, 2015 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spowiedź jest wbrew pozorom bardzo ważna, bo pozwala się odnaleźć w życiu i nawiązać dobrą relację z Bogiem. żeby jednak była dobrze przeprowadzona trzeba tego naprawdę chcieć a nie tylko iść , żeby dostać karteczkę ze spowiedzi, bo wtedy to się mija z celem. Warto poprosić o pomoc ducha Św. O jego wpływie na życie mówi ojciec Daniel w swoich kazaniach. polecam zainteresowanym: http://syjon.pl/50-kazan-z-pustelni-ojciec-daniel-mp3,prod,722.html
EApril72
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pon Cze 01, 2015 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ostatni raz byłam na swoje bierzmowanie, czyli wiele lat te mu, które zupełnie zniechęciło mnie do instytucji kościoła. Na śmierć mojej babci, kiedy to chciałam się wyspowiadać, nie dostałam od księdza rozgrzeszenia od tamtego czasu u spowiedzi nie byłam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lyman71
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Cze 11, 2015 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To znaczy, że nie byłaś u spowiedzi bo przecież ksiądz zawsze daję rozgrzeszenie. Tylko trzeba pokazać, że się ma prawdziwą skruchę i trzeba po prostu pokazać to, że akurat się stara o jakąś właśnie poprawę. To chyba taka sprawa prosta i łatwa do zrozumienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
astralis
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Kwi 08, 2016 09:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hokozzz napisał:
pozdrawiam...

a gdzie spowiedź przed bierzmowaniem?
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Pią Kwi 08, 2016 09:28    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Filozofia i religia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: