Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna Kobiety i ich Świat

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak dbać o skórę atopową?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Pielęgnacja ciała
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
revira
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pon Lis 20, 2017 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiele porad na ten temat znalazłam ostatnio tutaj: http://dermokosmetologia.pl/ - naprawdę fajna stronka w całości poświęcona temu jak dbać o skórę Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Pon Lis 20, 2017 12:11    Temat postu:

Powrót do góry
matylda26
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Wto Lis 21, 2017 10:11    Temat postu: SKóra azs u małych dzieci Odpowiedz z cytatem

Najgorzej jak azs występuje u małych dzieci, wiem jak moja siostra musiała się męczyć ze swoją córeczką cierpiącą na skórę atopową. Są jednak pewne twarde zasady, których młodzi rodzice muszą przestrzegać, dbając o skórę maluszka i w pewnym sensie zabezpieczając je przed azs . Wiem coś o tym, bo sama zostałam mamą pół roku temu i szybko musiałam wyuczyć się, co można robić z dzieckiem, a co nie. . Przede wszystkim kosmetyki dla dzieci, zarówno dla tych starszych, jak i młodszych musimy wybierać merytorycznie. Co to oznacza? Ano to, że musimy każdorazowo czytać skład kosmetyku i stosować tylko według zaleceń. No i jak używamy nowy kosmetyk, to warto w tym zakresie odczekać kilka dni po pierwszym zastosowaniu i sprawdzić, jak skóra dziecka reaguje. Ja od siebie mogę dodać, że warte uwagi rodziców/opiekunów są emolienty - preparaty, które nawilżają i natłuszczają dziecięcą skórę. Stosuję je u swojej Madzi regularnie i ma dzięki temu w miarę ładnie wyglądającą i delikatną skórę. Niestety, skóra niemowlaków jest bardzo słabo wykształcona i w ten sposób narażona na działanie różnych czynników drażniących i alergizujących. Dlatego tym bardziej młode mamy muszą o nią dbać, a tutaj możecie znaleźć na ten temat więcej informacji- https://www.eloderm.pl/15,szkola-pielegnacji-i-dotyku.html
Powrót do góry
Diper
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Wto Lis 21, 2017 12:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim trzeba myć twarz. To podstawa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
monikabert90
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Czw Gru 07, 2017 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim obowiązkowo powinniśmy zgłosić się i rozpocząć leczenie u jakiegoś dobrego specjalisty, jakim w tym wypadku jest dermatolog. Bielsko Biała na przykład ma bardzo dobrych specjalistów przyjmujących w Centrum Medycznym Danea na ul. Jaworzańskiej 40. Jedną ze specjalizacji jest tam właśnie leczenie atopowego zapalenia skóry. Lekarze tam pracujący posiadają wieloletnie doświadczenie, więc myślę, że można im śmiało zaufać Wink
Powrót do góry
mama_kama
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Pią Gru 08, 2017 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wizyta u dermatologa w tym wypadku jest konieczna. Można oczywiście na własną rękę smarować skórę balsamami nawilżającymi, ale nie zawsze one pomagają. Trzeba pamiętać, że AZS to atopowe zapalenie skóry a raczej zapalenie to wcale nie taka błaha sprawa. O ile u dorosłemu jest łatwiej sobie poradzić to z dziećmi sprawa nie jest już taka łatwa. Moja córka dopiero po wizycie w https://imed24.pl/poradnie-i-specjalisci/poradnia-dermatologiczna dostała odpowiednie leki i zapalenie ustało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
braaap
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Wto Gru 12, 2017 02:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skóra atopowa jak i skóra z egzemą czy z łuszczycą wymaga specjalnej pielęgnacji. Moje dziecko akurat nie ma azs ale ma egzeme, która kiedyś była mylona z atopowym zapaleniem skóry i moje dziecko troche niewłaściwie było leczone przez prawie 2 lata. Na szczeście trafiliśmy na dobrych lekarzy, którzy dobrali odpowiednie leczenie i stan skóry Jasia jest bardzo dobry. Tutaj http://febumed.pl/oferta/dermatologia/egzema/ jest link do oferty z której skorzystaliśmy. Może komus sie przyda.
Powrót do góry
wojtra10
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Gru 21, 2017 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

świetną opcją jest stosowanie emulsji do kąpieli emolium https://www.apteka-melissa.pl/produkt/emolium-emulsja-do-kapieli-400-ml,4117.html świetnie sprawdza się przy bardzo bardzo suchej, szorstkiej i popękanej skórze oraz tej z problemami atopowymi. Koleżanka mi to poleciła i sprawdza się świetnie.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Czw Gru 21, 2017 10:10    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Pielęgnacja ciała Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Skocz do: