Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna Kobiety i ich Świat

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Powrót do formy po ciąży
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Dieta i odchudzanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chun87
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Kwi 22, 2015 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nadwyżka kilogramów była w moim przypadku spora - przytyłam aż 20 kg. Na szczęście po urodzeniu córki skończył się wilczy apetyt. Dzięki temu łatwo było mi zgubić zbędne kilogramy. Nie jadłam dużo, ale też nie liczyłam dokładnie każdej pochłoniętej kalorii. Córkę karmiłam piersią przez ponad półtora roku, więc wielu produktów jeść nie mogłam, zwłaszcza przez pierwsze miesiące. Nie musiałam ograniczyć spożycia słodyczy, ponieważ mój organizm specjalnie się o nie nie upomina. Ale jeśli już miałam ochotę na coś słodkiego, to jadłam - oczywiście w rozsądnych ilościach. W pozbyciu się nadwagi pomogło mi też to, że mieszkaliśmy na 3 piętrze w bloku bez windy. Codzienne spacery, a co za tym idzie, ściąganie i wciąganie wózka jedną ręką, a trzymanie dziecka w drugiej, z powodzeniem zastępowało mi wizyty na siłowni. Ostatnie zbędne kilogramy zgubiłam od razu, kiedy poszłam do pracy. Przez miesiąc schudłam tak dużo, że zaczęły ze mnie spadać prawie wszystkie ubrania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Sro Kwi 22, 2015 22:36    Temat postu:

Powrót do góry
talizman
V.I.P
V.I.P

PostWysłany: Pon Sie 17, 2015 08:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem należy pamiętać o ćwiczeniach w ciąży. Dzięki temu nie przytyjemy zbyt wiele, ciało będzie w dobrej kondycji, a i samopoczucie będzie znacznie lepsze. Trening powinien być jednak przygotowany przez profesjonalistę i dedykowany ciężarnym. Taki znajdziecie na stronie e-mama.tv. Zerknijcie, według mnie w sieci nie ma lepszego!
Powrót do góry
amanda_kos
Wymiata forum
Wymiata forum

PostWysłany: Sro Sie 19, 2015 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też wychodzę z takiego założenia. Są całe zestawy ćwiczeń dla kobiet w ciąży, choć warto je skonsultować wcześniej z lekarzem.
Powrót do góry
owsiana
Wymiata forum
Wymiata forum

PostWysłany: Sro Wrz 30, 2015 17:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w ciąży nie ćwiczyłam, bałam się o dziecko mimo wszystko. Urodziłam jakiś czas temu i mam spore problemy z kręgosłupem. Myślałam o tym by zapisać się na jogę i kupić sprzęt rehabilitacyjny w sklepie juventas. Myślę, że regularne ćwiczenia moga mi pomóc.
Powrót do góry
smagla
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Paź 07, 2015 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy karmieniu piersią szybko dochodzi się do formy, najgorzej pozbyć się brzuszka
ZaradnaDama
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Sro Paź 07, 2015 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja czytałam , że na odchudzanie bardzo dobra jest piperyna, czytałam o niej tutaj http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/6242026,piperyna-piperine-i-gen-odchudzania,id,t.html . Tergo typu wspomagacze czasami, bardzo dużo dają. Warto skorzystać z pomocy, w końcu jak tylko się w to wierzy to efekt zawsze jest.
Powrót do góry
zakiducih
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Czw Lis 03, 2016 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

smagla napisał:
Przy karmieniu piersią szybko dochodzi się do formy, najgorzej pozbyć się brzuszka

Dokładnie.. Właśnie z nim walczę Sad
rzepka
Wymiata forum
Wymiata forum

PostWysłany: Sro Lis 16, 2016 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koleżanka namawia mnie, aby jeszcze przed sylwestrem wrócić do dobrej formy Smile Zastanawiamy się, aby skorzystać z oferty: https://zdrofit.pl/ - wiele zajęć oraz nowoczesny sprzęt Smile
Powrót do góry
noneczka
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pon Lis 21, 2016 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak już jesteśmy przy temacie odchudzania i powrotu do formy, to znalazłam też fajny artykuł na temat faktów i mitów w odżywianiu http://obk.pl/fakty-i-mity-na-temat-odzywiania-tego-byc-moze-nie-wiesz/ dla zainteresowanych Smile ogólnie są też inne ciekawe artykuły, polecam sobie poczytać szczególnie w te długie jesienne dni Smile
Powrót do góry
mama89
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Czw Lis 24, 2016 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim przypadku pomogło bieganie, zaczełam od lipca i udało sie zrzucić trochę ciałka. W jesiennym bieganiu pomaga mi maska http://respro.com.pl/ dzieki kórej nie wdycham smogu i zanieczyszczeń z środowiska.
Powrót do góry
kobitka27
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Czw Lis 24, 2016 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie wiem, co mi bardziej zaszkodziło, jeśli chodzi o tycie, ciąża, niedoczynność tarczycy, czy zbliżająca się czterdziestka. Efekt jojo łapałam non stop, wystarczyło kilka tygodni rzadszych treningów. Teraz mam małą grupę wsparcia w swoim studio - saturn-fitness.pl gdzie ćwiczenia są na tyle urozmaicone, że jak na razie zupełnie nie nużą.
Bartoszek
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Cze 14, 2017 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jeszcze nie jestem w ciąży ale mam nadzieję, że nie długo się to zmieni Smile
Bunia
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Pią Cze 23, 2017 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, ze najlepszym rozwiązaniem jest catering dietetyczny. W ten sposób mamy pewność , ze jedzenie które otrzymamy jest zdrowe, dobrej jakości a i Ty sama nie musisz tracić czasu na specjalnie przygotowanie posiłków. Możesz zadzwonić tutaj https://afterfit-catering.pl/warszawa/?city=warszawa , i zamówić taki catering już po kilku pierwszych dniach zobaczysz że to dobry pomysł
Powrót do góry
asi21
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pon Sie 07, 2017 20:35    Temat postu: Pasy poporodowe Odpowiedz z cytatem

A czy używacie pasy poporodowe? Jak się one u was sprawdziły i jak długo je nosiłyście?
Powrót do góry
lopattka
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Wto Sie 15, 2017 07:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dno miednicy bardzo cierpi po ciąży, niestety - trzeba się z tym pogodzić i jakoś mu pomóc wrócić do normy Smile ćwiczenia mięśni kegla są bardzo w tym pomocne, jednak wymagają dużo cierpliwości i zaangażowania, ale bardzo się opłaca. Wszystkie dolegliwości i problemy mogą się wycofać Smile

Ostatnio zmieniony przez lopattka dnia Sro Sie 23, 2017 11:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Wto Sie 15, 2017 07:36    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Dieta i odchudzanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Skocz do: