Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna Kobiety i ich Świat

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

wazektomia wasze opinie
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Antykoncepcja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stormi
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Nie Maj 07, 2017 16:45    Temat postu: wazektomia wasze opinie Odpowiedz z cytatem

Czy uważacie, że to dobra metoda antykoncepcji? Wiem, że wiele z nas ma problemy zdrowotne po tabletkach antykoncepcyjnych z kolei uzywanie prezerwatywy bywa często niekomfortowe. Czy wasi partnerzy zdecydowaliby się na wazektomię? Rozważacie w ogóle taką opcję? Zapraszam do dyskusji Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Nie Maj 07, 2017 16:45    Temat postu:

Powrót do góry
marita93
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Maj 11, 2017 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytałam ostatnio z mężem sporo o wazektomii- na razie jeszcze się nie decydujemy, ale kto wie... może za jakiś czas mąż wybierze się na zabieg. Wydaje mi się, że warto być otwartym na takie rozwiązania. A niestety wielu mężczyzn od razu jest na NIE Hrm
Powrót do góry
herbatoholik
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sob Maj 13, 2017 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że wielu facetów jest negatywnie nastawiona do zabiegu, bo nie zna szczegółow zabiegu. Wystarczy poczytać, żeby dowiedzieć się, że wazektomia jest prostym zabiegiem, właściwie bezbolesnym, a co najważniejsze- odwracalnym. Dużo infosów na ten temat znalazłam na www.wazektomia.warszawa.pl
Powrót do góry
marita93
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Wto Maj 16, 2017 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wazektomia- świetne rozwiązanie, przynajmniej kobieta ma spokój z hormonami, bo prawda jest taka, że one często trują organizm, nawet mogą powodować raka piersi... a wazektomia- jest wiele metod jej wykonywania, można dobrac w zależnosci od potrzeb- zabieg może być wykonany z użyciem skalpela lub bez ( niektóre mają większy odsetek nawrotu plemników).
Powrót do góry
stormi
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Maj 18, 2017 06:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

herbatoholik napisał:
Wydaje mi się, że wielu facetów jest negatywnie nastawiona do zabiegu, bo nie zna szczegółow zabiegu. Wystarczy poczytać, żeby dowiedzieć się, że wazektomia jest prostym zabiegiem, właściwie bezbolesnym, a co najważniejsze- odwracalnym. Dużo infosów na ten temat znalazłam na www.wazektomia.warszawa.pl

Oo, dzięki za link Very Happy W internecie często trafiam na bzdurne informacje na temat zabiegu albo takie, które są ze sobą sprzeczne. Tutaj widzę artykuły są sensownie pisane.
Powrót do góry
void
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Maj 19, 2017 17:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja słyszałam, że może dojść do komplikacji podczas operacji przywrócenia drożności nasieniowodów, trochę jak dla mnei zbyt ryzykowne bym pozwoliła facetowi na taki zabieg. Jak dla mnie to lepsza jest moja wkładka levosert, antykoncepcyjna metoda nieinwazyjna i w razie chęci zajścia w ciążę wystarczy ją po prostu wyjąć w gabinecie ginekologa
Powrót do góry
zudana
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Maj 19, 2017 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nic na ten tema sie nie dowiedzialam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
viktorka
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pon Maj 22, 2017 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wybierając metodę antykoncepcji po urodzeniu 2 dziecka zasugerowałam partnerowi zabieg, nie zgodził się - ja nie nalegałam, pozostaliśmy przy prezerwatywy unimil max love, bo to niestety jedyna alternatywa (hormony odpadają)
Powrót do góry
void
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Wto Maj 23, 2017 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jakie masz przeciwwskazania do stosowania antykoncepcji hormonalnej? Ja bym się jednak zastanowiła na Twoim miejscu nad założeniem levosertu, bo ona ma trochę inne działanie, mianowicie uwalnia hormony tylko do wnętrza macicy i nie dostają się one do krwiobiegu. Moją ją mieć kobiety, które np. palą czy mają problemy z żylakami lub ogólnie krzepliwością krwi. Moim zdaniem to byłoby o wiele wygodniejsze od prezerwatyw
Powrót do góry
viktorka
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Maj 26, 2017 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polipy endometrialne z ryzykiem do zezłośliwienia - dwukrotne usuwanie, na szczeście łagodne
Powrót do góry
donianowak
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Wto Cze 06, 2017 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viktorka napisał:
wybierając metodę antykoncepcji po urodzeniu 2 dziecka zasugerowałam partnerowi zabieg, nie zgodził się - ja nie nalegałam, pozostaliśmy przy prezerwatywy unimil max love, bo to niestety jedyna alternatywa (hormony odpadają)

a czemu się nie zgodził? mam wrażenie, że wielu mężczyzn z góry odrzuca możliwość poddania się wazektomii, bo niestety panuje wiele mitów na temat tego zabiegu, które nijak mają się do rzeczywistości Confused np. ze wazektomia negatywnie wplywa na potencję, co jest nieprawdą!!
Powrót do góry
anya28
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sob Cze 17, 2017 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że to dobra metoda. My musimy się męczyć z tabletkami, wkładkami, plastrami, już nie mówiąc o tym, że często odbija się to na naszym zdrowiu. Więc chyba facet może poddać się wazektomii, zwlaszcza ze to jednorazowy bezbolesny zabieg!
Powrót do góry
Barbara Wójcik
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Wto Cze 20, 2017 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem za ale mąż przeciw Very Happy Nie będę go zmuszać, od lat biore tabletki belara i jestem z nich zadowolona. Problemy zdrowotne mozna miec po tablekach źle dobranych, ale po odpowiednich badaniach i wywiadzie u lekarza nie ma opcji by bylo cos nie tak
Powrót do góry
donianowak
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Cze 22, 2017 11:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbara Wójcik napisał:
Ja jestem za ale mąż przeciw Very Happy Nie będę go zmuszać, od lat biore tabletki belara i jestem z nich zadowolona. Problemy zdrowotne mozna miec po tablekach źle dobranych, ale po odpowiednich badaniach i wywiadzie u lekarza nie ma opcji by bylo cos nie tak

Rzeczywiście można dobrać odpowiednie tabletki, ale nie zapominajmy tez o tym, że długotrwałe ich stosowanie może być przyczyną raka piersi. A czemu mąż nie chce się zdecydować na zabieg? Czasem okazuje się, że powody wynikają z niewiedzy na temat szczegółów wazektomii
Powrót do góry
Barbara Wójcik
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Wto Cze 27, 2017 16:06    Temat postu: tabletki Odpowiedz z cytatem

donianowak mąż doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak zabieg wygląda. Ale chodzi o to ze mamy dwójkę dzieci i ja więcej nie chce (trudne ciaże) a mąż mógłby mieć całą gromadke Very Happy Jestesmy ze sobą wiele lat i bardzo sie kochamy alenigdy nie wiadomo jak zycie się potoczy. Jesli kiedys cos sie stanie i pojawią sie w naszych życiach inni partnerzy to jestem przekonana ze Adam chcialby kolejne dziecko. Pozatym malzenstwo to sztuka kompromisu, jesli on nie chce to ja go zmuszac nie bede, to jest tak samo jak by kazal mi podwiazac sobie jajowody a ja bym nie chciala Smile

A co do tabletek i raka... niestety zyjemy w takich czasach ze 90% ludzi umrze na raka. Ostatnio dowiedzialam sie ze moja astma wynika z tego ze przebywalam w domu palaczy od dziecka mimo ze sama nigdy nie palilam i teoretycznie jestem bardziej narazona na raka pluc niz moja rodzina. Czytalam kiedys o badaniach które miały sprawdzić i porównac statystyki dotyczące wielkich grup kobiet. Miały one wyjaśnić, czy kobiety stosujące pigułkę zapadają na daną chorobę częściej, niż kobiety, które pigułki nie stosowały. Wynik byl zastanawiający bo badania przynosiły sprzeczne wyniki: raz wskazywały na lekko rosnące, a raz na niezmienne, lub nawet malejące ryzyko nowotworu. Dlatego nie zgadzam sie z tym ze antykncepcja tego typu powoduje raka bo nie ma na to jednoznacznych dowodów. Dodatkowo warto zauwazyc ze takie tabletki jakie ja biore (Belara) to nowe tabletki które są bezpieczne i maja malą ilosc hormonów. Są one dużo bezpieczniejsze niz np zastrzyki czy plastry. No i tak jak pisalam... Kontrole u lekarza, regularne badania i nie stanie sie nic zlego Smile Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Wto Cze 27, 2017 16:06    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Antykoncepcja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: