Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna Kobiety i ich Świat

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jaki jest Wasz stosunek do domów opieki?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Ploty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ExtraMilosz2602
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pon Sie 10, 2015 13:47    Temat postu: Jaki jest Wasz stosunek do domów opieki? Odpowiedz z cytatem

Witam! Czy ktoś z Was może mi podpowiedzieć, jaki ma stosunek do domów opieki społecznej? Czy ktoś ma jakąś osobę w takim miejscu? Wiele osób z mojego otoczenia negatywnie podchodzi do pomysłu mojego i męża, ponieważ zastanawiamy się nad umieszczeniem teściowej w domu opieki, bo nie mamy możliwości, żeby się nią zaopiekować;/ Czy jest to dobry pomysł? Wiele osób uważa, że jest to wyzbycie się uczuć i brak szacunku do osoby, która dała nam życie;/ Nie wiem co o tym myśleć? Znacie jakieś przyjazne domy opieki?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama

Wysłany: Pon Sie 10, 2015 13:47    Temat postu:

Powrót do góry
DOBROMIRQWE1456
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Wto Sie 11, 2015 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest to naprawdę ciężki temat, ponieważ wiadome nikogo się nigdy nie chcemy pozbywać i smutne wręcz to jest. No niestety też nie możemy ryzykować pracy, by zajmować się kimś, ale jest też może drugie wyjście zatrudnienie kogoś, kto będzie się opiekować starszą osobą może to jest jakieś sensowne wyjście? Wydaje mi się, że taka osoba może się totalnie załamać i może z tego nie być nic może się od was odwrócić i stracicie osobę w rodzinie ważną.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Onelucjusz1079
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Sie 12, 2015 18:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na zachodzie jest chyba zupełnie inne podejście to tej kwestii niż u nas... Tam domy opieki mają dobrą opinię, a to, że ktoś decyduje się na umieszczenie w domu opieki członka rodziny jest odbierane raczej jako wyraz troski i chęć zapewnienia jak najlepszej opieki. Myślę, że sporo się u nas zmienia w tej kwestii, jak również co do warunków które panują w takich ośrodkach. Czasem nie można sobie pozwolić na inne rozwiązanie. Ważne, że teściowa będzie miała należytą opiekę. Opiniami otoczenia bym się raczej nie przejmowała.
Powrót do góry
drterrance2535
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Sie 14, 2015 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie to kwestia rozmowy i nie działania wbrew teściowej. Ona sama musiałaby zrozumieć, że nie dajecie sobie rady, że nie potraficie się sami nią zająć. Proponuję zaangażować ją trochę, by sama poczuła potrzebę pomocy Wam. Chyba że jest obłożnie chora, bo wtedy to najpotrzebniejsze będzie zapewne wsparcie i znaczne zaangażowanie pozostałej części rodziny.
Powrót do góry
julantana
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Sie 14, 2015 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam babcie w domu opieki, a raczej w hospicjum, którym zajmuje się Caritas u jestem pod wrażeniem. Opieka jest cały czas, profesjonalna i nikt łaski nie robi.
NetBedzimir85
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sob Sie 15, 2015 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest naprawdę ciężka decyzja i przykre uczucie na to niestety nic nie poradzimy przychodzi niestety czas na rozstania jedno w miłym jedno w gorszym staniem ale jeżeli nie dajecie rady to może faktycznie oddać do domu opieki. U mnie tak zrobili rodzice odwiedzamy babcie i sobie babcia chwali i babcia to rozumie na swój rozum. Moge ci polecić dom opieki http://www.domyopiekiolimp.pl
Powrót do góry
karolka27
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Wto Sie 18, 2015 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie w naszym społeczeństwie oddanie starszej osoby do domu opieki nie jest postrzegane zbyt dobrze. Szczerze mówiąc, nie wiem dlaczego. Lepszej opieki niż tam nie będzie miała pewnie nigdzie. Jeśli regularnie odwiedzają ją bliscy, naprawdę wszystko jest ok.
Sama na starość chciałabym mieszkać w takim miejscu. Nie wyobrażam sobie np., żeby to dzieci miały mi zmieniać pieluchy, kiedy będzie mi doskwierać popuszczanie moczu. Wolę, żeby zajęła się tym pielęgniarka.
Powrót do góry
braaap
Wymiata forum
Wymiata forum

PostWysłany: Wto Wrz 15, 2015 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój stosunek był negatywny dopóki sam nie musiałem z niego skorzystać. Moja mama wymagała całodobowej opieki, której ja nie mogłem jej zapewnić i byłem zmuszony znaleźć jej dom opieki. Na szczęście udało mi się znaleźć http://www.rezydencja-seniora.com/, który ma doskonałe warunki, miłych lekarzy, pielęgniarki i mama bardzo dobrze się tam czuje, a ja ja często odwiedzam i zabieram do siebie.
Powrót do góry
LadyBlack
V.I.P
V.I.P

PostWysłany: Wto Wrz 15, 2015 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie oddałabym nikogo z rodziny do domu starców. Nie umiałabym się tak kogoś pozbyć.
Powrót do góry
Harry
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Wto Sie 02, 2016 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój jest negatywny bo nie wiemy co tam się dzieje, a pieniądze jakie te domy pobierają nie są małe, wręcz przeciwnie są to ogromne koszty. Dużo taniej i bezpieczniej dla takiej osoby w podeszłym wieku będzie wynajęcie jej opieki w domu w postaci pielęgniarki jakie to koszta można sobie sprawdzić chociażby na stronie vipmed - http://www.vipmed24.pl/ firma się specjalizuje między innymi w tym.
Powrót do góry
Cama
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Lut 10, 2017 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że przesadzacie. Nie znacie realiów tylko słyszeliście o glosnych sprawach. Nie wszystkie domy opieki są zle. Wiele z ich prowadzi miejsca gdzie starzy ludzie mogą znaleźć swoje miejsce. Prawdziwy dom spokojnej starości to miejsce w którym pracuje wykwalifikowana kadra i rzetelnie wypełnia swoje obowiązki.
Powrót do góry
fiona45
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sob Lut 11, 2017 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dom opieki to nic strasznego. Ja miałam styczność chwilowo z http://domseniora24.pl/ i bardzo fajne miejsce. Opieka całodobowa, fajna atmosfera, nie raz osoba będą sama i schorowana szuka takiego miejsca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zyga759
Wymiata forum
Wymiata forum

PostWysłany: Sob Maj 27, 2017 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem ale ja chyba bym wolała po prostu zatrudnić opiekunkę do takiej osoby. Każdy ma inne zdaniem, no chyba że nie ma mnie całymi dniami to inna sprawa. Widziałam ostatnio ofertę na; http://goldcare.pl , gdzie zajmują się osobami starszymi z różnymi z schorowaniami.
Powrót do góry
braaap
Wymiata forum
Wymiata forum

PostWysłany: Czw Sty 11, 2018 06:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co musiałoby się wydarzyć, żebym oddała osobę mi bliską do domu opieki, ale nie oceniam osób, które to robią. Uważam jednak, że jeśli ktoś bardzo chce to uda mu się wszystko pogodzić i będzie w stanie zaopiekować się babcią, dziadkiem czy rodzicami. Nawet jeśli będzie brakowało im pieniędzy, to mogą starać się o dodatek pielęgnacyjny, o którym możecie przeczytac tutaj https://zycieseniora.com/ekspert-radzi/jak-uzyskac-dodatek-pielegnacyjny/
Powrót do góry
zdziwiona
Wymiata forum
Wymiata forum

PostWysłany: Pią Sty 12, 2018 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie zawsze jest to takie proste. Jak ktoś ma chorego na Alzheimera to często jedynym wyjściem jest np ten dom opieki http://domopieki-info.pl/ Położony blisko Warszawy w pięknie położonym ogrodzie, gdzie pacjenci odpoczywają. Jest dla nich organizowane zajęcia wg zainteresowań. Opieka medyczna, na miejscu pielęgniarki, psycholog, fizjoterapeuci. Każdy pacjent ma swój pokój, ktory może samodzielnie urządzić. A i możliwość zatrzymania przy sobie swojego zwierzaka - to dla mnie największe ale najmilsze zaskoczenie.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Pią Sty 12, 2018 17:40    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Ploty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: