Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna Kobiety i ich Świat

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zaległy czynsz - mieszkanie komunalne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Pieniądze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pistacja
V.I.P
V.I.P

PostWysłany: Pią Cze 28, 2019 22:46    Temat postu: Zaległy czynsz - mieszkanie komunalne Odpowiedz z cytatem

Mam problem i to ogromny. Mam nadzieję, że znajdzie się tutaj ktoś, kto albo miał taką samą sytuację i jakoś z tego wyszedł, albo zna się na prawie jak to wygląda. Otóż mieszkałam z rodzicami, siostrą i jej mężem w mieszkaniu komunalnym. Ja się wyprowadziłam, potem rodzice się wyprowadzili i została tam tylko siocha z mężem i dziećmi. Nie wiem czemu przestali płacić czynsz. Oni nie mają teraz żadnych dochodów, a mnie gmina ściga za długi które powstały wtedy, gdy ja tam już nie mieszkałam. Co z tym zrobić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Pią Cze 28, 2019 22:46    Temat postu:

Powrót do góry
lewi
Wymiata forum
Wymiata forum

PostWysłany: Sob Cze 29, 2019 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ej ,ale czemu masz płacić kasę jak tam nie mieszkałaś? Koleżanka miała też tak podobnie jak ty. Przypomniało się komunalce po jakimś tam czasie , że coś niby było zaległe i ciach ją do sądu . Pamiętam , że do prawnika poszłam z nią, bo sama się bała. Gadałyśmy z kimś z kancelarii od Klisz i Wspólnicy i sprawa się rozwiązała. Nic nie musiała płacić. U tego prawnika też jakoś dużo nie zapłaciła, więc luz.
Powrót do góry
Sosinka
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Nie Lip 07, 2019 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za długi czynszowe w mieszkaniach komunalnych odpowiadają solidarnie wszyscy dorośli mieszkańcy, za okres w którym faktycznie mieszkali. Wobec tego musisz wykazać, że w okresie w którym powstały zaległości nie mieszkałaś tam - umowami najmu, meldunkiem, świadkami etc.
matkapolka
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Nie Sie 04, 2019 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lewi napisał:
No ej ,ale czemu masz płacić kasę jak tam nie mieszkałaś? Koleżanka miała też tak podobnie jak ty. Przypomniało się komunalce po jakimś tam czasie , że coś niby było zaległe i ciach ją do sądu . Pamiętam , że do prawnika poszłam z nią, bo sama się bała. Gadałyśmy z kimś z kancelarii od Klisz i Wspólnicy i sprawa się rozwiązała. Nic nie musiała płacić. U tego prawnika też jakoś dużo nie zapłaciła, więc luz.

To ta kancelaria z Wrocławia co na Lelewela jest? Mnie niestety też ścigają za długi. Sytuacja podobna.
@Sosinka pisałam im , że tam nie mieszkałam i nawet wskazałam, że mam świadków, że tam nie mieszkałam i że miałam umowę najmu i nic. Jak grochem o ścianę. Chcą kasę i już. Widzę, że uwolnienie się od tego proste nie będzie... jestem już zrezygnowana
Powrót do góry
lewi
Wymiata forum
Wymiata forum

PostWysłany: Wto Sie 13, 2019 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, to ta. Spróbuj się do nich wybrać. Może Tobie też pomogą. Pierwsza wizyta jest u nich darmowa, więc dowiesz się czy ci pomogą czy nie.
Powrót do góry
talizman
V.I.P
V.I.P

PostWysłany: Pon Sie 19, 2019 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieważne, gdzie ten zaległy czynsz. Trzeba zapłacić.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Pon Sie 19, 2019 12:27    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Pieniądze Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: