Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna Kobiety i ich Świat

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Córka do przedszkola i mój niepokój

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Dzieci
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agiga_09
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pon Maj 28, 2018 11:24    Temat postu: Córka do przedszkola i mój niepokój Odpowiedz z cytatem

Czesc, w tym roku moje dziewczątko idzie do przedszkola. Wcale nie ma tak dużo czasu i zaczynam sie denerwować. W dodatku wpadłam niedawno na znajomą która mi opowiadała o swoich przebojach z synkiem. Podobno musieli go siłą wyciągać z domu bo krzyk i łzy. Troche sie boje jak to bedzie u nas, bo moja córeczka jako jedynaczka dość mocno przywiązana jest do mamy… U was tez było tak źle czy niekoniecznie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Pon Maj 28, 2018 11:24    Temat postu:

Powrót do góry
effka
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pon Maj 28, 2018 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie było to samo, ryk w nieboglosy, ale po jakims czasie jak moja Klaudia się przyzwyczaila to wszystko ustalo. Poza tym nie wszystkie dzieci tak reaguja także nie masz co się martwic na zapas, może w przypadku twojej będzie inaczej.
Powrót do góry
elgienia
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Maj 30, 2018 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie martwilabym się az tak jeszcze ale jak czujesz ze malą pojscie do przedszkola tak bardzo zestresuje to może warto pomyslec nad tym zeby o ile masz taka mozliwosc poslac ja do niego w kolejnym roku. Moja kolezanka tak zrobila ze swoim synkiem.
Powrót do góry
PrzedszkoleGorzków
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Wto Cze 05, 2018 08:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim należy pamiętać, że rozpoczęcie chodzenia do przedszkola to dla każdego dziecka ogromna życiowa zmiana. Maluch, który dotychczas spędzał czas w domu, pod opieką rodziców, musi zacząć odnajdywać się w nieznanym sobie miejscu, wśród nowo poznanych rówieśników i opiekunów. Reakcje, takie jak płacz czy rozdrażnienie, są więc w tym okresie całkowicie normalne. Faktycznie, część rodziców pod ich wpływem decyduje się przesunąć posłanie malucha do przedszkola na przyszły rok. Należy jednak wiedzieć, że takie rozwiązanie jest słuszne tylko w momencie, gdy dziecko nie jest na tyle dojrzałe, aby stać się przedszkolakiem. Może to objawiać się fizycznymi dolegliwościami, takimi jak nudności, ból głowy czy nocne moczenie się. W innych przypadkach należy przeczekać okres płaczu do momentu, w którym maluch zaaklimatyzuje się w przedszkolu i będzie do niego chodził z uśmiechem na ustach. Do tego czasu powinnaś oczywiście wspierać dziecko, odbierając je z przedszkola wcześniej lub towarzyszyć mu podczas pierwszych paru dni, obserwując jego zabawę z dziećmi.
agiga_09
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Wto Cze 05, 2018 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyslanie rok pozniej raczej i tak nie wchodzi w gre, ponieważ musimy z mezem pracowac. Zreszta jaka mam gwarancje ze w nastepnym roku będzie lepiej. Moze faktycznie taki okres trzeba przeczekac. A czy powinnam teraz już zaczac z córeczką jakos o tym rozmawiac, uswiadamiac ja ze czeka ja zmiana czy lepiej jej nie stresować zawczasu? Chcialabym cos zrobic zeby mniej potem plakala.
Powrót do góry
PrzedszkoleGorzków
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Cze 06, 2018 08:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozmawianie z córką o przedszkolu faktycznie może pomóc, można wytłumaczyć jej, czym ono jest oraz jak wyglądają w nim zajęcia. Dobrym pomysłem może być porównanie przedszkola do pracy, do której chodzą rodzice – taki zabieg sprawi, że maluch poczuje się ,,ważny” i ,,bardziej dorosły”. Można również oswajać dziecko z przyszłym przedszkolem - chodzić na spacery w jego okolicę, obserwować bawiące się dzieci, co w połączeniu z uczeniem dziecka samodzielności, może znacznie ułatwić mu dostosowanie się do nowej sytuacji. W naszym Prywatnym Przedszkolu w Gorzkowie specjalnie dla przyszłych przedszkolaków organizujemy ,,dni adaptacyjne”. Zarówno dzieci, jak i rodzice mogą lepiej poznać nasza placówkę i zobaczyć, jak wyglądają w niej zajęcia. Jeżeli byłabyś zainteresowana, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Więcej na temat tego, jak radzić sobie z płaczem dziecka, które zaczyna swoją przygodę z przedszkolem, możesz przeczytać na naszym blogu:
http://www.przedszkole.wieliczka.pl/blog/jak-radzic-sobie-z-placzem-dziecka-zwiazanym-z-pojsciem-do-przedszkola.
AnastazjaX
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Cze 08, 2018 06:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Długo wczesniej trzeba z dzieckiem zacząć o tym rozmawiać, no i szukać w tym czasie odpowiedniego przedszkola. Przedszkole musi zrobić u malucha efekt WOW! Wtedy nie powinno być problemu. Nie wiem skąd jesteś, ale przyjrzyj się tej ofercie https://szkrabki.pl/program/zajecia-ruchowe/ , jakie maja fantastyczne zajęcia. Świetnie wyposażone sale, które są bardzo kolorowe, pełne zabawek. Trzymam kciuki i myślę, że jeśli trafisz na takie prszedszkole jak Szkrabki, to będziesz mogła być spokojną mamą.
Powrót do góry
domowadama
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Pią Cze 22, 2018 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To normalne, że przeżywamy, jak nasze dziecko się odnajdzie w przedszkolu czy szkole. Ale teraz są fajne placówki takie jak taka Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie i tam dzieci naprawdę mają dobre warunki do nauki. Świetnie się tam czują. Myśleliście już o wyborze odpowiedniej szkoły?
Powrót do góry
martakurek0
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Cze 29, 2018 09:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie u każdego jest źle. Mojej córki nikt nigdy nie straszył przedszkolem, zawsze było o nim mówione w pozytywnych aspektach. Do tego od małego stawialiśmy na samodzielność młodej w ubieraniu czy jedzeniu, bo w przedszkolu nikt nad dzieckiem nie skacze, więc jeśli w domu jeśli dziecko nie jest nauczone samodzielności - przedszkole może być dla niego traumą, bo nie będzie rozumiał czego ci wszyscy ludzie od niego chcą??? I dwa - jeśli dziecko będzie czuło Twój niepokój to samo będzie niespokojne i wtedy faktycznie może być cyrk.. Więc mama, najpierw twój spokój, żeby dziecko czuło się bezpiecznie i pewnie Smile
Powrót do góry
kasia_wozniak
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Pią Cze 29, 2018 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie masz czego się obawiać! Jeśli wybierzesz dobre przedszkole, wszystko będzie w porządku! Jeśli jesteś z Opola, możesz skorzystać z oferty przedszkola https://www.przedszkolka.pl/ w której można znaleźć nawet zajęcia z języków obcych!
Powrót do góry
ulkarulka1
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Pon Lip 02, 2018 09:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli posłałabyś córkę do przedszkola, dobrego przedszkola to twoje obawy powinny być znacznie mniejsze. Ja wybrałam miejsce http://www.skarbusie.pl/ , w którym moim zdaniem córka będzie się bardzo dobrze czuła, w którym wiem, że będzie też prawidłowo traktowana. Może i ty właśnie takimi priorytetami się kieruj gdy wybierasz przedszkole dla córki.
Powrót do góry
besia1
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Sro Lip 11, 2018 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A słyszeliście o warszawskim przedszkolu Towarzystwa Edukacyjnego Vizja na Wawrze ? Moje dziecko idzie tam od września 2018 Smile Córka siostry chodzi tam od 2 lat i jest zachwycona. Bardzo dużo zajęć dodatkowych jak bajkoterapia czy zajęcia kuchcikowo. Dodatkowo nauka angielskiego i matematyki. Jest też czas na beztroską zabawę Smile Poza tym widać, ze panuje tam bardzo rodzinna i ciepła atmosfera a to dla mnie najważniejsze.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Sro Lip 11, 2018 20:29    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Dzieci Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: