Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna Kobiety i ich Świat

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Urządzamy ogród
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Co, gdzie, za ile?
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marakuja
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pon Cze 18, 2018 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam w swoim ogrodzie małe jabłonki. Czy powinnam teraz zastosować pod nie jakiś nawóz? Na przykład z tej strony https://evergreensolutions.pl/produkty-z-serii-orcal-to-wiecej-niz-nawozy/ ? Nie chciałabym, żeby drzewka zaczęły chorować i wolałabym zapobiec atakowi szkodników. Poza tym zależy mi, aby wzbogacić glebę w naturalne składniki odżywcze. Z tego, co słyszałam to Orcal działa bardzo efektywnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Pon Cze 18, 2018 16:55    Temat postu:

Powrót do góry
karakara
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Cze 22, 2018 09:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanie, czy wokół trawnika zakładaliście może coś takiego: http://geoproduct.pl/produkty/obrzeze-trawnikowe-geoborder/ albo jakiś podobny system obrzeży trawnikowych? Muszę coś takiego zrobić i nie wiem czy trudno się je montuje i czy poradzę sobie sama.
Powrót do góry
Amelia332
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Nie Lip 01, 2018 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ogrodzie warto również zadbać o odpowiednie wykorzystanie elementów betonowych jak kostki brukowe, palisady czy stworzenie wyjątkowego ogrodzenia. W ofercie producenta Pozbruk możecie znaleźć szeroki zakres tego typu rozwiązań jak np. elementy Gardeo ( na wykonanie ogrodzenia ), czy Wenecja, Plaza bądź Linea na ułożenie ścieżki ogrodowej.
Powrót do góry
ulkarulka1
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Sob Lip 21, 2018 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaką macie glebe w ogródku? Słuchajcie co posadzę mi nie rośnie, mdleje, schnie mimo podelwania. Sprawdzałam PH i jest w normie, więc o co chodzi? Myślicie że mogę użyć tych nowoczesnych nawozów orcal , mają same pozytywne opinie na wielką skalę,tylko czy przy małym ogrodzie 600 mkw się one sprawdzą? Mam głównie trochę żyta, pomidory, ziemniaki i zioła.
Powrót do góry
Kaja343
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Lip 26, 2018 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogród wymaga wiele pracy, ale później może być super miejscem do odpoczynku. Dlatego jeżeli będziesz szukała pięknych elementów dekoracyjnych do wykonania ogrodu to koniecznie odwiedź również stronę producenta Pozbruk.
Powrót do góry
Hanulka
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pon Lip 30, 2018 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w kwestii urządzania ogrodu polecam firmę, która to zrobi za nas, np. http://polskiogrod.pl/. A wiem co mówię. Swego czasu sama starałam się urządzić swój ogród i okazało się, że to wcale nie jest takie proste. Trzeba wiedzieć jakie rośliny gdzie posadzić, nie wszystkie mogą być koło siebie. Do tego naprawdę potrzeba dużej wiedzy.
Powrót do góry
braaap
Wymiata forum
Wymiata forum

PostWysłany: Czw Sie 16, 2018 00:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już mam urządzony ogród, ale chciałabym kupić podkaszarkę, bo mam tylko kosiarkę spalinową i nie jestem w stanie skosić nią okolicy w okół drzew. Sprawdzałam podkaszarki w co najmniej kilkunastu sklepach i zastanawiam się nad kupieniem jej z tej oferty https://mtdsklep.pl/podkaszarki-i-kosy.html , bo ten sklep ma bardzo konkurencyjne ceny, a ja nie lubie przepłacać. Ktoś z Was kupował tam podkaszarki albo kosiarki?
Powrót do góry
kobitkkamaj
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Sie 16, 2018 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super spraedzają się także kwiaty solarne led, nie dość ze zdobią to jeszcze super wyglądają i są energooszczędne. Polecam ten sklep https://www.aurora-garden.pl/ozdoby-ogrodowe tu można je kupić w bardzo dobrej cenie.
Powrót do góry
kobitkkamaj
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Sie 16, 2018 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeszcze dodam, że w ogrodzie super się sprawdza http://www.kopalnia-jenkow.pl/ zamiast tradycyjnej kostki brukowej. To materiał bardzo trwały, rozwiązanie generalnie na lata i naprawdę bardzo eleganckie. Cena także nie powala na kolana
Powrót do góry
timonek
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Sie 22, 2018 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja w trakcie urlopu zawsze coś robię. tym razem na przykład, pomalowałam meble ogrodowe drewniane i zaimpregnowałam plot oraz altankę. Najważniejszy był dla mnie płot, bo już mineły 3 lata od zaimpregnowania go. Tym razem jednak kupiłam impregnat luxdecor NJORD, który już mój płot będzie chronił 9 lat. Dodatkowo kolor, który wybrałam jest przepiękny, a plot jak jest pomalowany, to ma lekko satynowy połysk., no i super sa podkreślone sloje !
Powrót do góry
Inga20
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Sie 22, 2018 23:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogród to moje ulubione siedlisko. Mogę tam być bardzo długo w toku dnia. Niedawno szukałem ciekawych zabawek dla moich latorośli do radości oraz rzetelnego grilla. Wszedłem na stronkę domogrodimy.pl. Stwierdzę Wam, iż tak się ucieszyłem. Zamówiłem dla dzieci skocznię a sobie grila.
Powrót do góry
Jago999
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Sie 23, 2018 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tworzenie zieleńców, to nie lada wysiłek. Zawsze chciałem posiadać widowiskowy ogród w którym mógłbym relaksować się. Planowałem skorzystać z profesjonalnej firmy by móc napawać się zielenią koło mojego domu. W tym celu skorzystałem z usług ogrodyperspektywa.com.pl. Profesjonalizm w podejściu do klienta, a po drugie ekspresowa realizacja przy tworzeniu ogrodu. Jestem bardzo zadowolony i rekomenduję komukolwiek kto tak jak ja chce weselić się pięknem ogrodu.
Powrót do góry
kasia_wozniak
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Pią Sie 24, 2018 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aby Twój ogród prezentował się wyjątkowo warto zapewnić mu równie wyjątkowe rośliny, które swoim wyglądem nadadzą Twojemu ogrodowi niespotykanego charakteru. Na stronie: https://www.syngenta.pl/uprawy można znaleźć "nowe odmiany" dobrze znanych nam roślin uprawnych i ogrodowych, dzięki którym Twój ogród na pewno będzie prezentował sie bajecznie
Powrót do góry
ada51
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Sie 29, 2018 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie idealny ogród to taki, w którym znajduję się wszystkiego po trochu czyli trochę kwiatów, ziół, warzyw, owoców i roślin ozdobnych. Jeśli szukacz rzetelnej wiedzy o ogrodach zaglądnij https://cudowny-ogrod.blogspot.com/ . Sporo rzetelnej wiedzy o roślinach, ich wymaganiach
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Sro Sie 29, 2018 22:54    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Co, gdzie, za ile? Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5
Skocz do: