Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna Kobiety i ich Świat

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Studia są niezbędne?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Praca
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
recepturka
V.I.P
V.I.P

PostWysłany: Wto Cze 05, 2018 11:40    Temat postu: Studia są niezbędne? Odpowiedz z cytatem

Myślicie, że obecnie ukończenie studiów jest niezbędne, żeby znaleźć dobrą pracę?
Jak było w waszym przypadku?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Wto Cze 05, 2018 11:40    Temat postu:

Powrót do góry
Patrycjapati
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Sro Cze 06, 2018 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może nie są niezbędne, ale na pewno przydatne.
Zależy też w jakiej branży działasz i na ile wiedza ze studiów przełoży się na twoje osiągnięcia zawodowe.
Tutaj http://www.uczelnie.pl/ zobacz sobie też najlepsze uczelnie Warszawa.
Jeśli zdecydujesz się na studia, to warto sprawdzić oferty kilku podobnych uczelni.
Powrót do góry
Ela78
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Czw Cze 07, 2018 08:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybór kierunku studiów bardzo często określany jest mianem pierwszego i najważniejszego kroku w dorosłe życie. Każdego roku tysiące osób staje przed dylematem: jaki kierunek wybrać? Maturzyści nie są jednak jedyną grupą, która szuka odpowiedniego kierunku studiów. Równie często wybierają studenci: Akademię Polonijną w Częstochowie bo mają spory wybór kierunków.
Powrót do góry
Aligator20
Wymiata forum
Wymiata forum

PostWysłany: Pon Cze 11, 2018 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale przecież jeśli ktoś chce, to na pewno dostanie się na studia. Nawet jeśli ograniczenie są dla Was pieniądze, to możecie wybrać się na uniwersytet na Ukrainę. Wiem, że w http://medycynanaukrainie.pl/slowacja-czy-ukraina-co-wybrac/ pomagają załatwić wszystkie formalności, dzięki czemu będziecie w stanie podjąć właśnie tam edukację. To bardzo ciekawa rzec.
Powrót do góry
izkaa
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pon Cze 11, 2018 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również uważam, że może studia i nie są niezbędne, ale z pewnością bardzo przydatne. Ja w swoim zawodzie poradziłabym sobie bez studiów, ale bardzo dużo mi one pomogły. Wybrałam bowiem studia o specjalności Negocjacje i sprzedaż na UTH w Warszawie. Dzięki nim, zapoznałam się z niezbędnymi pojęciami, nauczyłam się technik i metod potrzebnych mi w pracy i poznałam środowisko biznesowe, w którym teraz działam praktycznie, jako negocjator kontraktów. Poza tym, nauczyłam się dużo przydatnych umiejętności, które przydają mi się nawet w życiu codziennym. Jeśli kogoś zainteresowała specjalność, to tutaj znajdziecie więcej informacji: https://www.uth.edu.pl/oferta-studiow/licencjackie/zarzadzanie/negocjacje-i-sprzedaz
Powrót do góry
kolska5
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Cze 13, 2018 09:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiście to zależy, nie do każdego zawodu są studia potrzebne
Powrót do góry
sosimplypl
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Cze 13, 2018 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zależy jakie studia chciałabys podjąć. Często warto jest iść na studia zwłaszcza ze względu na ludzi, gdyż później mogą pomóc Ci ruszyc z własnym biznesem, bądź znalezeniem pracy.
mojwa
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Cze 13, 2018 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto też korzystać z różnych programów studenckich, bo jeśli masz w cv wyjazd i pracę w USA jako au pair https://www.aupair.aifs.pl/ to potem potencjalny pracodawca zupełnie inaczej na Ciebie patrzy, takie doświadczenie to spory atut przy późniejszym poszukiwaniu pracy.
Powrót do góry
Malina Jasińska
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Cze 14, 2018 07:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pracuje dla samej siebie. Wraz z chłopakiem chcemy stworzyć mały biznesik i już podłapujemy pierwsze zlecenia Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karolina1918
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pon Cze 18, 2018 18:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim przypadku bez studiów ani rusz, ponieważ od zawsze chciałam być prawnikiem. A tutaj niestety, ale bez studiów się nie uda. Aczkolwiek cieszę się, że miałam okazję studiować, poznałam masę fajnych ludzi, wiele się dowiedziałam i nauczyłam, bez tego na pewno byłoby ciężko. Gdyby ktoś z Was się zastanawiał, to polecam studia prawnicze na Wyższej Szkole Prawa: https://www.prawowroclaw.edu.pl/oferta/prawo-5-letnie-studia/ Konkretne, nie banalne i ciekawe Smile
Powrót do góry
tolliso
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Nie Cze 24, 2018 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można obrać ścieżkę zawodową która nie wymaga studiów, ale często są one wymagane do awansu na wyższe stanowisko. Właśnie dlatego ja podjąłem studia w Szczecinie na ZPSB.PL by mieć w życiu więcej możliwości.
Powrót do góry
Majka1989
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Nie Cze 24, 2018 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej,

na przykładzie moim z chęcią odpowiem Ci na pytanie: jeżeli studia nie dają jakiś konkretnych uprawnień, to moim zdaniem nie ma sensu. Magisterkę zrobisz w 5 lat, a dają Ci tylko papier, na który pracodawca i tak nie patrzy jeżeli nie masz umiejętności - liczy się zatem doświadczenie. Zobacz sobie np. szkolenia sfokusowane na konkretne umiejętności i z tym idź do pierwszej pracy, potem do kolejnej itp. i jesteś 5 lat doświadczenia do przodu. Poszukaj np. na wsb.pl - http://www.wsb.pl/kandydaci/szkolenia - nie trwają długo a zarazem pokażesz że coś umiesz, a nie nauczyłaś się po prostu w internecie, albo z książek. Nie chcę nawet zaczynać tego jaki poziom dają studia same w sobie, więc po prostu to przemilczę Wink Nie daj się wbić na studia bo wszyscy tak mówią!
Powrót do góry
Mariola4
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Cze 28, 2018 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem tak. Studia mogą Ci się przydać i pozwolić osiągnąć wyższe stanowiska, a z pewnością w niczym Ci nie przeszkodzą Smile Osobiście uważam, że warto iść na studia. Parę lat temu sama się mocno wahałam, ale zdecydowałam się spróbować i nie mam czego żałować. Mam zamiar zrobić jeszcze jeden kierunek, a dokładnie pr studia na WSE w Krakowie. Myślę, że w dzisiejszych czasach to dość dobre rozwiązanie. Gdyby ktoś szukał to polecam http://www.podyplomowe.wse.krakow.pl/nowy-public-relations.
Powrót do góry
JadwigaPi
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Cze 28, 2018 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wydaje mi się, żeby studia były koniecznością . Sama je ukończyłam jednak moja siostra zdecydowała że odbędzie szkolenie i zda egzamin z marketingu. Tak też zrobiła i teraz pracuje w międzynarodowej firmie na stanowisku specjalisty z naprawdę sporymi zarobkami Smile
Powrót do góry
bandziorek
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Cze 28, 2018 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może nie są niezbędne, ale papier jest cierpliwy i mogą się kiedyś przydać.
Reklama

Wysłany: Czw Cze 28, 2018 22:19    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Praca Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: