Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna Kobiety i ich Świat

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kontrola pracowników

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Praca
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MegaBenita95
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Wto Lut 24, 2015 10:55    Temat postu: Kontrola pracowników Odpowiedz z cytatem

Bez wchodzenia w szczegóły - mąż od kilku lat prowadzi swój biznes. Obecnie zatrudnia kilkudziesięciu pracowników i wpadł na pomysł, by jakoś kontrolować ich czas pracy. Bardzo nastawił się na ten system rcp (regulacji czasu pracy), ale do mnie jakoś te nowinki techniczne nie do końca przemawiają. Czy takie rozwiązanie sprawdzi się w takiej firmie? Korzystaliście z takich urządzeń? A może wiecie czym je zastąpić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama

Wysłany: Wto Lut 24, 2015 10:55    Temat postu:

Powrót do góry
NajCyrstal1142
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Wto Lut 24, 2015 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej nie ma sensu szukać zamienników tego systemu, bo sprawdza się on bardzo dobrze. W szczególności w przypadku firm zatrudniających spora liczbę pracowników, przy których odnotowanie godzin pracy czy nadgodzin wiąże się z całą masą papierkowej roboty. A taki system pokaże czarno na białym kto ile pracował, czy przyszedł punktualnie, czy nie opuszczał stanowiska pracy w niedozwolonych godzinach itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
EddaWawa93
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Wto Lut 24, 2015 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w ogóle zastanawiam się czy takie systemy w ogóle są opłacalne i czy warto w nie inwestować, może jeżeli firma jest duża to jakoś się to sprawdzi ale w innych przypadkach myślę że jest to raczej niepotrzebne, wydaje mi się że w małych firmach ważne jest zaufanie a nie kontrolowanie czasu pracy co do godziny
Powrót do góry
Georgie94
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Nie Mar 01, 2015 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Także myślę, że takie rozwiązanie przydaje się jedynie w wielkich firmach, choc i ono nie zapewni 100% kontroli, ponieważ prawcownicy są cwani i jesli chcą, to obejdą każdy system. wiadomo, że w jakims stopniu skłoni ich on jednak do tego, by wywiazywac sie z obowiazkow. w malych firmach zwykle panuje familijna atmosfera, nie ma sensu jej burzyc, tak sadze.
Powrót do góry
Supermartynin97
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem taki system jest dla wszystkich dobry, zarówno dla pracowników jak i dla pracodawców Smile pracownicy ze względu na to, że mogą kontrolować swój czas pracy i wiedzieć, że na przykład wyrobili dodatkowe godziny i można to swobodnie skontrolować, a pracodawca ze nie czuje się oszukiwany przez pracowników i dokładnie wie co dzieje się w jego firmie. Tutaj masz podane jeszcze kilka innych zalet https://www.autoid.pl/rozwiazania/automatyczna-identyfikacja-osob/23-rejestracja-czasu-pracy Smile
Powrót do góry
OneSheryll2414
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Mar 05, 2015 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Georgie94 napisał:
Także myślę, że takie rozwiązanie przydaje się jedynie w wielkich firmach, choc i ono nie zapewni 100% kontroli, ponieważ prawcownicy są cwani i jesli chcą, to obejdą każdy system. wiadomo, że w jakims stopniu skłoni ich on jednak do tego, by wywiazywac sie z obowiazkow. w malych firmach zwykle panuje familijna atmosfera, nie ma sensu jej burzyc, tak sadze.

Rozwiązanie sprawdzi się w firmie dużej lub takiej, która będzie liczyła kilkadziesiąt pracowników i mi się wydaje, ze ten system nie będzie łatwy do obejścia:) nie wiem na jakich warunkach zatrudniacie ludzi, ale jeżeli jest to godzinowy czas pracy to taki rejestrator na pewno będzie trafem w dziesiątkę i również pozytywnym elementem dla pracowników, którzy będą wynagradzani za każdą godzinę pracy :)
Powrót do góry
gracja
Wymiata forum
Wymiata forum

PostWysłany: Nie Lut 07, 2016 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o kontrolę pracowników to jest jeszcze opcja w postaci strony http://programszpiegujacy.pl/k/monitoring/ tam to ciekawie opisują i pokazują rozwiązania, które nie są drogie, a skuteczne, bo już wielu pracodawców z tego skorzystało.
Powrót do góry
Kalinam
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Sty 04, 2018 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja korzystam z oprogramowania w ksiegowosci z http://elementia.pl
alik3
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pon Sty 22, 2018 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba także skontrolować całą swoją firmę pod kątem poprawności działań i godności z normami BHP. Ta firma https://www.seka.pl/oferta/uslugi-bhp-i-ppoz/audyty-systemow-zarzadzania/ pomoże wam np. w odpowiednim zarządzaniu swoim biznesem. Mają oni spore doświadczenie, więc warto skorzystać z ich usług.
Powrót do góry
Witkarrek
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pon Sty 22, 2018 18:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są do tego odpowiednie programy. Nie wiem jak to wygląda prawnie czy można to robić bez wiedzy pracownika. Lepiej o tym wczesniej poczytać. A co do samych programów do kontroli pracowników skontaktujcie się może z firmą http://sidgroup.pl Są to konsultanci technologiczni i zajmują się tego typu programami dla biznesu
Powrót do góry
monisiak
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Wto Sty 23, 2018 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, chętnie dowiem się więcej o tej kontroli pracowników, jeśli pozwolisz. Od siebie mogę dodać, że fajnym usprawnieniem, pozwalającym lepiej wykorzystać czas pracy jest system elektronicznego obiegu dokumentów. Pozwala na zaoszczędzanie czasu w komunikacji i osiągnięcie lepszych wyników w efektywności. U nas się sprawdził. Możecie sobie tu http://www.primesoft.pl/ o nim poczytać.
Powrót do góry
fugazi
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Wto Sty 23, 2018 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pracowników nie powinno się zanadto kontrolować. Wtedy czują się inwigilowani i zamiast skupić się na właściwej pracy zastanawiają się co zrobić żeby tylko jaknajlepiej wypaść przed kontrolującym czy przełożonym. To obosieczny miecz który szybko odbije się na wynikach całego działu/centrum...

warto to rozważyć.

Pozdrawiam,
Ortodonta w Wilanowie
Powrót do góry
annajantar
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Cze 22, 2018 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o skuteczną kontrolę pracowników to wg. mnie bardzo warto zastanowić się nad taką możliwością jeśli mamy takie możliwości, możemy zwiększyć wydajność o ponad 30 % rejestracja czasu pracy to bardzo dobry pomysł http://www.hertzsystems.com/product/systemy-kontroli-dostepu-i-rejestracji-czasu-pracy/
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Pią Cze 22, 2018 14:38    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Praca Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: