Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna Kobiety i ich Świat

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zęby czułe na zimne
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Pielęgnacja ciała
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ssonka14
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Sty 03, 2018 11:22    Temat postu: Zęby czułe na zimne Odpowiedz z cytatem

Mam dziwne i troche głupie wrażenie ze świszczy mi powietrze między zębami czy raczej dziąsłami, czuje takie zimno zwłaszcza w dolnej szczęce, jak czuje je bardziej to tez mi sie tam robi więcej śliny. Do tego mam zęby bardzo czułe na zimne jedzenie czy napoje, praktycznie nie jestem w stanie wypic zimnej wody, o lodach nie wspominajac. Co to moze byc? Raczej regularnie jestem u dentysty i nie mam zadnych ubytków, dziwne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Sro Sty 03, 2018 11:22    Temat postu:

Powrót do góry
dorotka
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Sty 04, 2018 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może masz tam jakieś luzy i ci między nimi świszczy, umów sie do dentysty i spytaj, może to nic groxnego ale skoro masz do tego taką duża nadwrażliwosc to lepiej dmuchac na zimne bo na dłuższa mete to ci bardzo utrudni życie, kto to widział nie zjeśc loda w lecie ^^ dziwne ze dentysta nic nie zauważył skoro twierdzisz ze regularnie chodzisz na wizyte. No chyba ze twoje regularnie to jest 1 na 2 lata
Powrót do góry
ArtDent_Kraków
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pią Sty 05, 2018 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twój problem może wynikać z kilku powodów: z obecności nadwrażliwych szyjek zębowych, z wady zgryzu, starcia zębów, niewłaściwej higieny jamy ustnej - złego szczotkowania czy nagromadzenia kamienia nazębnego, który powoduje odsłanianie szyjek zębowych, a w dalszej kolejności - nadwrażliwość. Zaczęłabym zdecydowanie od wizyty konsultacyjnej u lekarza w gabinecie stomatologicznym. Zalecałabym też wizytę u profesjonalnej higienistki, która oczyści zęby z kamienia i osadu, zaimpregnuje nadwrażliwe szkliwo specjalnymi środkami - polakieruje je, zaleci odpowiednie pasty (niektóre czynią cuda! Smile ) oraz udzieli wskazówek na temat codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Jeżeli przynajmniej raz na pół roku nie przeprowadzamy skalingu (czyli oczyszczania szkliwa z kamienia), konsekwencją może być rozchwianie zębów i zapalenie dziąseł. W temacie nadwrażliwości, odsyłam Cię na naszego bloga, gdzie opisujemy przyczyny jej powstawania oraz sposoby leczenia: http://artdent.krakow.pl/nadwrazliwosc-zebow-przyczyny-i-leczenie/. Jej źródła mogą być różne, dopiero w czasie bezpośredniej konsultacji będziemy w stanie określić, z czego wynika u Ciebie i jak można jej zaradzić. Moja przedmówczyni ma rację - ta dolegliwość znacząco utrudnia codzienne funkcjonowanie, więc nie warto ignorować problemu, ale skorzystać z fachowej pomocy
edith
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pon Sty 08, 2018 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

łącze sie w bólu, tez mam straszliwie wrazliwe zębiska, własciwie odkąd pamietam, z tym żei bywam na odkamienianiu, wogóle uzębienie mam w porządku i moja pani doktor nie wie nawet od czego to, taka uroda i już, prawie nauczyłam sie z tym zyć chociaz czasem doskwiera
Powrót do góry
ArtDent_Kraków
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Sty 10, 2018 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyczyn nadwrażliwości jest całe mnóstwo, włącznie ze zbyt intensywnym szczotkowaniem zębów, prowadzącym do ścierania się szkliwa. Jak widać, czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, że chcąc zadbać o zęby, tak naprawdę szkodzimy im. Również Tobie polecam wizytę u higienistki, która pokaże Ci, jak odpowiednio pielęgnować zęby i dziąsła bez szkody dla szkliwa. Może być też tak, że dolegliwości w obrębie jamy ustnej wynikają z choroby jakiegoś innego układu, na przykład pokarmowego. Piszemy o tym trochę w poniższym artykule: http://artdent.krakow.pl/co-powoduje-nadwrazliwosc-zebow/. Jeśli niezależne konsultacje stomatologiczne nie wykazują niczego niepokojącego, być może źródła problemu trzeba poszukać gdzie indziej.
olaa987
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Lut 08, 2018 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałam podobny problem, ale zmieniłam pastę na taką https://www.wapteka.pl/blanx-delicate-gums-pasta-do-zebow-delikatne-dziasla-75-ml-4725,p i jest o niebo lepiej Wink Jest bardzo delikatna ale dobrze czyści. Może spróbuj zmienić pastę?
Powrót do góry
leila254
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Pon Lut 26, 2018 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po prostu masz bardzo wrażliwe szkliwo, z tego co opisujesz, no ale niestety pomóc potrafi Ci tylko dentysta, żadne porady w sieci. Jeśli tylko masz okazję to polecam Ci gabinet w Krakowie - Villa Dentica. Leczy tam swoje zęby mnóstwo osób, a ja osobiście z żadnych ust nie usłyszałam negatywnej opinii.
Powrót do góry
zimowa
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Pon Lut 26, 2018 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jakiej szczoteczki używasz? A pasty? Moja koleżanka używała twardej szczoteczki i pasty wybielającej, jak się ich pozbyła to pozbyła się również problemu wrażliwych zębów.
Darlene
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sob Mar 10, 2018 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba najlepiej iść do dentysty porozmawiać o tym problemie. Są też różne zabiegi stomatologiczne, które pomagają na ten problem.
Powrót do góry
marialou
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Maj 30, 2018 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście dziwna sprawa, ale na Twoim miejscu po prostu udałabym się do innego specjalisty. Swoją drogą znacie kogoś godnego polecenia w Zielonej Górze? Znajoma podesłała mi namiary na centrum dentystyczne zielona góra - http://www.zdrowe-zeby.com/ Korzystaliście może z ich usług?
Powrót do góry
mariola685
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Sob Cze 09, 2018 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o leczenie dzieciaków, to z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że nie znalazłam równie dobrej opieki i pomocy, zaangażowania jak w Odent http://dentystadladzieciwarszawa.pl/. Tam stomatolog dziecięcy robi wszystko, by nie zniechęcić a raczej nauczyć dziecko, jak dbać o ząbki i leczy w razie potrzeby niemal bezboleśnie - maja sposoby Smile Można wybrać się na wizytę adaptacyjną - nie pożałujecie
Powrót do góry
kasia_wozniak
Daje radę
Daje radę

PostWysłany: Pią Cze 15, 2018 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałam podobny problem choć też regularnie bywałam u stomatologa. Raz tak mnie zaczął boleć ząb, że zapisałam się do dentysty z sąsiedniej miejscowości, bo tylko tam było wolne miejsce. Co się okazało? Bolały mnie zęby, które były niby leczone. Teraz szukam nowego dentysty dla swojej rodziny i być może nawet znalazłam, bo ten lekarz https://www.borczyk.pl/ cieszy się póki co najlepszą opinią spośród tych gabinetów, które brałam pod uwagę. Jak znajdę chwilę wolnego to zadzwonię i zapytam ile trzeba czekać na wizytę.
Powrót do góry
Barbara Wójcik
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Sro Cze 27, 2018 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie w taki sposób objawiało się zapalenie przyzębia i dziąseł. Poczytalam troche na ten temat i znalazlam informacje http://niemusicitoprzeszkadzac.pl/ o żelu stomatologicznym sachol który pomaga w takich problemach. Kupiłam spróbowałam i juz nic nie boli Very Happy
Powrót do góry
babydream
Nieźle się stara
Nieźle się stara

PostWysłany: Pią Sie 17, 2018 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może masz paradontozę? zapytaj się w gabinecie o periodontologię jest to leczenie paradontozy, sam zabieg jakim jest periodontologia chyba nie będzie bolesny ponieważ periodontologia dotyczy dziąseł a nie samych zebów. Możliwe że masz odkryte kanaliki zębowe. Warto sie zbadać w gabinecie stomatologicznym.
Powrót do góry
marenia
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Sie 23, 2018 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mam z tym problem. Używałam zazwyczaj mocnych past do zębów z fluorem, nie zdając sobie sprawy, że substancje w nich zawarte spowodują taką nadwrażliwość zębów. Gdy wymieniłam pastę na taką do zębów wrażliwych, problem z miejsca ustąpił i mogę teraz pić najbardziej chłodne napoje bez krzywienia się.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Czw Sie 23, 2018 16:54    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiety i ich Świat Strona Główna -> Pielęgnacja ciała Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: